Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Hiszpania wygrywa thriller, Polska awansuje do EuroBasket pomimo porażki – FIBA ​​EuroBasket 2022 Qualifiers

Published

on

GLIWICE (Polska) – Hiszpania zwyciężyła w emocjonującej walce z Polską 89-88 Gdy rzut wolny Fran Guerra zdecydował o meczu z marginesem 0,6 sekundy. Polska miała jednak powód do świętowania i mimo porażki dotarła do FIBA ​​EuroBasket 2022.

Gra toczyła się w tę iz powrotem przez pełne 40 minut, z sześcioma punktami reprezentującymi największe prowadzenie rozgrywek w Polsce dla obu drużyn. Hiszpania mogła zemścić się na Polsce, która pokonała Iberów 80-69 w pierwszym meczu grupy.


Punkt zwrotny:
Trudno znaleźć punkt zwrotny w grze 25 zmian przywódczych. Trzypunktowa regresja Dario Brizueli przeciwko wielkiemu Polakowi Aleksandrowi Balcerowskiemu dała Hiszpanii prowadzenie 88-85 17 sekund do przodu. Michał Michalak odpowiedział 2 sekundy później swoją potrójną, aby zremisować. Brizuela odzyskał piłkę i nie trafił na floatera, który Guerra przechylił i nie trafił. Następnie został sfaulowany i odbił piłkę w 0,6 sekundy czasu gry. Wysoki mężczyzna wykonał pierwszy rzut wolny, ale nie trafił w drugi. Polska nie miała czasu na oddanie dobrego strzału.

Bohater gry: Jonathan Barreiro był świetny dla Hiszpanii przez cały mecz z 24 punktami – trafiając 8 na 9 z pola, włączając wszystkie cztery próby za trzy punkty, 5 zbiórek, 2 asysty i 2 przechwyty.

Statystyki nie kłamią: Hiszpania uzyskała 14 z 28 punktów trzypunktowych (50 procent) w porównaniu z 8 z 24 (33,3 procent) dla Polski.

Konkluzja: Wiemy, że trzy zespoły, które wyszły z grupy A jako Polska (2-3) dołączyły do ​​już zakwalifikowanego Izraela (5-0) i Hiszpanii (3-2), ponieważ Izrael pokonał Rumunię wcześniej tego dnia, a zwycięzcą jest. W ostatnich meczach grupy Hiszpania zmierzy się w niedzielę z Izraelem, a Polska z Rumunią.

Oni powiedzieli:

FIBA

READ  Stanisław Kogut nie żyje, były senator miał 67 lat
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *