Connect with us

technologia

Straż nazistowskiego obozu koncentracyjnego z czasów II wojny światowej została przeniesiona do Niemiec – dziś bezpieczeństwo wewnętrzne

Published

on

Obywatel Tennessee z obywatelstwem niemieckim został przywieziony do Niemiec za udział w sponsorowanych przez nazistów aktach prześladowań, gdy służył jako uzbrojony strażnik w nazistowskim obozie koncentracyjnym w 1945 roku.

W lutym 2020 roku 95-letni Friedrich Karl Berger został zwolniony z USA za udział w prześladowaniach sponsorowanych przez nazistów, kiedy służył jako uzbrojony strażnik więźniów obozów koncentracyjnych w systemie obozów koncentracyjnych Neuengamme (Neuengamme) w nazistowskich Niemczech. w 1945 roku.

„Usunięcie Bergera świadczy o zaangażowaniu Departamentu Sprawiedliwości i jego partnerów organów ścigania w zapewnienie, że Stany Zjednoczone nie są bezpieczną przystanią dla tych, którzy brali udział w nazistowskich zbrodniach przeciwko ludzkości i innych naruszeniach praw człowieka” – powiedział po prokurator generalny Monty Wilkinson. „Ministerstwo zebrało dowody na to, że nasz wydział praw człowieka i specjalnego ścigania został znaleziony w archiwach tutaj i w Europie, w tym zapisy z historycznego procesu przeciwko Norymberdze przeciwko najsłynniejszym byłym przywódcom pokonanego reżimu nazistowskiego. W tym roku jesteśmy 75. rocznica wyroków skazujących w Norymberdze pokazuje, że nawet dziesięciolecia nie przeszkodzą ministerstwu w wymierzaniu sprawiedliwości ofiarom nazistowskich zbrodni. „

„Zależy nam na tym, aby Stany Zjednoczone nie były bezpieczną przystanią dla łamiących prawa człowieka i zbrodniarzy wojennych” – powiedział obecny dyrektor ICE Tae Johnson. „Nigdy nie przestaniemy prześladować tych, którzy prześladują innych. Ta sprawa ilustruje niezachwiane zaangażowanie ICE i Departamentu Sprawiedliwości w dążenie do sprawiedliwości i nieustanne poszukiwanie osób, które uczestniczyły w jednej z największych okrucieństw w historii, bez względu na to, ile czasu to zajmie. „

W listopadzie 2020 r. Immigration Board of Appeal podtrzymała decyzję sędziego imigracyjnego z Memphis, Tennessee z 28 lutego 2020 r., Że Berger można usunąć z powodu poprawki Holtzmana z 1978 r. Do ustawy o imigracji i obywatelstwie za jego „dobrowolną służbę jako uzbrojony strażnik więźniów”. obozy, w których odbywały się prześladowania, „były pomocą w prześladowaniach propagowanych przez nazistów. Sąd ustalił, że Berger służył w podobozie Neuengamme niedaleko Meppen, a wśród więźniów znajdowali się „Żydzi, Polacy, Rosjanie, Duńczycy, Holendrzy, Łotysze, Francuzi, Włosi i polityczni przeciwnicy” nazistów. Najliczniejsze grupy więźniów stanowili cywile rosyjscy, holenderscy i polscy.

READ  Aktualizacja Samsunga Galaxy A71 do Androida 13 (One UI 5.0) jest już dostępna!

Po dwudniowym procesie w lutym 2020 r. Przewodniczący sądu wydał oświadczenie, w którym stwierdzono, że więźniowie Meppen byli przetrzymywani w „okrutnych” warunkach zimą 1945 r. I wykorzystywani do pracy przymusowej na świeżym powietrzu do „wycieńczenia i śmierci”. „do pracy. „Sąd stwierdził również, a Berger przyznał, że pilnował więźniów, aby nie mogli pracować od rana do wieczora, w drodze do pracy i wieczorem w drodze powrotnej do podobozu SS-manów w celu ucieczki.

Naziści opuścili Meppen pod koniec marca 1945 r., Gdy alianckie siły brytyjskie i kanadyjskie posuwały się naprzód. Sąd ustalił, że Berger pilnował więźniów ewakuowanych siłą do głównego obozu Neuengamme – prawie dwutygodniowej podróży w nieludzkich warunkach, w której zginęło około 70 więźniów. W decyzji powołano się również na przyznanie się Bergera, że ​​nigdy nie ubiegał się o przeniesienie od strażnika obozu koncentracyjnego i że będzie nadal otrzymywać rentę z Niemiec z tytułu zatrudnienia w Niemczech, „w tym służby wojskowej”.

W 1946 r. W Niemczech postawiono zarzuty brytyjskiemu władzom okupacyjnym SS Obersturmführer Hans Griem, który kierował podobozami w Meppen, i inni pracownicy Meppen, którzy popełnili zbrodnie wojenne za „złe traktowanie i morderstwa obywateli alianckich”. Chociaż Griem uniknął procesu, brytyjski sąd sądził innych oskarżonych o zbrodnie wojenne w 1947 roku.

Proces relokacji i odwołanie były kierowane przez Eli Rosenbauma, dyrektora ds. Egzekwowania praw człowieka i polityki w Wydziale Praw Człowieka i Prokuratury Specjalnej (HRSP) Departamentu Dochodzeń Kryminalnych, starszej prokurator z HRSP Susan Masling i prokuratora ICE New Orleans, przetwarzane przez głównego doradcę prawnego (Memphis) przy wsparciu głównego historyka HRSP Jeffreya S. Richtera. Daniel I. Smulow, Starszy Radca ds. Bezpieczeństwa Narodowego w Biurze Sporów Imigracyjnych Wydziału Cywilnego Departamentu Sprawiedliwości, brał udział w postępowaniu sądowym dotyczącym odwołania Bergera.

Dochodzenie zostało wszczęte przez HRSP i prowadzone we współpracy z biurem HSI Nashville.

READ  Implanty mózgowe pozwalają sparaliżowanym ludziom pisać tylko myślami na ekranie

Pełniący obowiązki prokuratora generalnego Monty Wilkinson podziękował FBI, naszym niemieckim kolegom i Amerykańskiemu Muzeum Pamięci Holokaustu za wsparcie.

Od czasu uruchomienia programu Departamentu Sprawiedliwości, mającego na celu wykrycie, zbadanie i wyeliminowanie nazistowskich prześladowców w 1979 roku, wygrał sprawy przeciwko 109 osobom. W ciągu ostatnich 30 lat Departament Sprawiedliwości wygrał więcej spraw przeciwko osobom, które uczestniczyły w nazistowskich prześladowaniach, niż organy ścigania we wszystkich innych krajach razem wzięte. Sprawa HRSP przeciwko Bergerowi była częścią jego ciągłych wysiłków mających na celu identyfikację, badanie i ściganie osób zaangażowanych w ludobójstwo, tortury, zbrodnie wojenne, rekrutację lub wykorzystywanie dzieci-żołnierzy, okaleczanie żeńskich narządów płciowych i inne poważne naruszenia praw człowieka. Prawnicy HRSP prowadzili pierwszą sprawę dotyczącą tortur wszczętą w USA i z powodzeniem wszczęli postępowanie karne przeciwko sprawcom naruszeń praw człowieka m.in. w Gwatemali, Etiopii, Liberii, Kubie i byłej Jugosławii.

Usunięcie było wspierane przez wysiłki związane z egzekwowaniem i wydaleniem oraz biuro Głównego Doradcy Prawnego ICE oraz Centrum dla osób naruszających prawa człowieka i zbrodni wojennych (HRVWCC). HRVWCC składa się z Departamentu osób naruszających prawa człowieka i zbrodni wojennych HSI, Departamentu praw człowieka ICE, Departamentu Międzynarodowych Praw Człowieka FBI oraz HRSP. Utworzona w 2009 roku HRVWCC wspiera wysiłki rządu mające na celu identyfikację, lokalizację i ściganie osób łamiących prawa człowieka w USA, w tym osób, o których wiadomo lub podejrzewa się, że są zaangażowane w prześladowania, zbrodnie wojenne, ludobójstwo, tortury, pozasądowe zabójstwa i okaleczanie żeńskich narządów płciowych oraz rekrutacja dzieci-żołnierzy. HRVWCC wykorzystuje wiedzę specjalistyczną wybranej grupy agentów, prawników, specjalistów ds. Wywiadu i badań, historyków i analityków, którzy kierują szerszymi działaniami rządu w zakresie egzekwowania prawa przeciwko tym przestępcom.

Aby dowiedzieć się więcej o HRSP, odwiedź https://www.justice.gov/criminal-hrsp.

Więcej w Ministerstwie Sprawiedliwości

(Odwiedzono 11 razy, dziś odwiedzono 11 razy)

READ  Artystka przekształca swoje akwarele w poruszające dzieła sztuki
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.