Connect with us

Świat

Hiszpania ogranicza życie nocne, ponieważ wirus rozprzestrzenia się wśród młodzieży

Published

on

MADRYT (AP) – Wraz z rosnącą liczbą nowych zakażeń koronawirusem wśród niezaszczepionych młodych ludzi, niektóre regiony Hiszpanii przywracają ograniczenia dotyczące życia nocnego zaledwie kilka tygodni po ich wycofaniu.

Obawa, że ​​rosnąca liczba zakażeń może nadwerężyć służbę zdrowia, ponieważ zestresowani pracownicy próbują wyjechać na letnie wakacje, urzędnicy służby zdrowia w kilku częściach kraju również spieszą się z dostarczeniem szczepionek przeciw COVID-19 osobom poniżej 30 roku życia.

Rygorystyczne stosowanie szczepień w Hiszpanii do tej pory koncentrowało się na starszych, bardziej wrażliwych grupach, pozostawiając nastolatki i osoby po dwudziestce zaszczepione na lato.

Jak dotąd 40% z 47 milionów Hiszpanów jest w pełni zaszczepionych, co jest jedną z najwyższych wartości w Europie, ale w grupie wiekowej od 20 do 29 lat jest to tylko co dziesiąty i tylko 0,7% wśród osób poniżej 20 roku życia latków.

„Musimy podziękować młodym ludziom za dodatkowe i dłuższe zaangażowanie, o które ich prosiliśmy, ponieważ dopiero teraz zaczynają się szczepić” – powiedział Fernando Simón, który koordynuje reakcję kraju na sytuacje kryzysowe związane ze zdrowiem.

Simón powiedział w poniedziałek, że istnieje ryzyko, że infekcje wśród młodych ludzi mogą rozprzestrzenić się na wrażliwe grupy starsze, m.in. B. oczekującym na drugą dawkę szczepionki lub osobom nieszczepionym w ogóle.

„Jesteśmy w złożonej sytuacji związanej z transmisją i mamy nadzieję, że nie stanie się ona poważna w szpitalach” – powiedział.

Czternastodniowy wskaźnik zakażeń w poniedziałek wśród 20-29-latków był ponad trzykrotnie wyższy od średniej krajowej wynoszącej 204 nowe przypadki na 100 000 mieszkańców.

Simón powiedział, że wariant wirusa delta, obwiniany za wzrost infekcji w innych krajach, takich jak Portugalia i Wielka Brytania, nie jest jeszcze głównym powodem nowych potwierdzonych przypadków w Hiszpanii.

Nowe infekcje rozprzestrzeniły się również wśród hiszpańskich nastolatków poprzez wycieczki i imprezy pod koniec roku szkolnego. Tysiące osób zostało zmuszonych do izolacji w całym kraju po tym, jak ponad 1000 infekcji zostało powiązanych z wyjazdami studyjnymi na hiszpańskie wyspy Majorka. Co najmniej 700 innych osób uzyskało wynik pozytywny podczas masowych badań przesiewowych w północnym regionie Nawarry wśród studentów, którzy w zeszłym miesiącu wybrali się do nadmorskiego kurortu.

READ  Członkowie rodziny królewskiej dzielą się niewidzialnymi zdjęciami księcia Filipa z prawnukami

Władze Nawarry codziennie rejestrują ponad 500 nowych infekcji, co jest poziomem niespotykanym od drugiego odrodzenia się kraju w październiku. W odpowiedzi ogłosili, że bary i kluby nocne zostaną ponownie zamknięte o 1 w nocy zamiast o 3 w nocy

Życie nocne zniknie całkowicie w co najmniej 16 miastach w północnej Kantabrii, która jest liderem pod względem liczby infekcji w kraju.

Wzrost zakażeń koronawirusem dotyka również północno-wschodni region Katalonii. Tamtejsze władze zaprosiły osoby w wieku powyżej 16 lat do zaszczepienia się przeciwko wirusowi po tym, jak infekcje wzrosły siedmiokrotnie w ciągu ostatnich dwóch tygodni i osiągnęły ponad 3000 nowych potwierdzonych przypadków w ciągu ostatnich kilku dni.

Dotychczasowy powrót do zdrowia w przypadkach zaowocował stosunkowo mniejszą liczbą przyjęć do szpitala niż poprzednie wzrosty, ponieważ COVID-19 prowadzi do mniejszej liczby powikłań u młodych ludzi, ale ośrodki zdrowia i znaczniki kontaktów zakaźnych mają trudności z opanowaniem przeciążenia przypadkami.

Stowarzyszenie właścicieli nocnych klubów wydało oświadczenie, w którym stwierdziło, że ich branża jest wykorzystywana jako „kozioł ofiarny” w związku z niedawnym wzrostem infekcji i wezwała władze do rozprawienia się z nielegalnymi imprezami alkoholowymi.

___

Śledź wszystkie historie AP dotyczące pandemii na https://apnews.com/coronavirus-pandemic.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *