Connect with us

Świat

Hiszpania: 1 osoba zginęła w ataku maczetą na kościoły, zbadano związek z terroryzmem

Published

on

BARCELONA, Hiszpania (AP) – Mężczyzna dzierżący maczetę zabił kościelnego i zranił księdza podczas ataków na dwa kościoły w mieście Algeciras w środę, zanim został aresztowany, podało hiszpańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, dając władzom możliwość zbadania terroryzmu.

Podejrzany został aresztowany w południowym mieście i jest przetrzymywany przez hiszpańską policję narodową. Ministerstwo go nie zidentyfikowało.

Atak rozpoczął się około godziny 19:00, kiedy bandyta wszedł do kościoła San Isidro i zaatakował ciężko rannego księdza – poinformowało ministerstwo.

Napastnik następnie udał się do drugiego kościoła, Nuestra Señora de La Palma – oddalonego o pięć minut spacerem – gdzie wszedł i kontynuował swój morderczy szał, atakując zakrystianina. Zakrystian, którego zadaniem jest opieka nad kościołem i jego utrzymanie. uciekł na zewnątrz, gdzie napastnik zadał mu śmiertelne rany na placu publicznym, podało ministerstwo.

Ratusz w Algeciras powiedział, że kościelny nazywał się Diego Valencia, a rannego księdza zidentyfikował jako Antonio Rodríguez. Ratusz powiedział, że był hospitalizowany i jego stan jest stabilny.

Lokalne media podały, że co najmniej trzy osoby zostały ranne.

Hiszpański Trybunał Sprawiedliwości ogłosił, że sędzia wszczął śledztwo w sprawie możliwego ataku terrorystycznego.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu, podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, w celu ustalenia „natury ataku”. Nie podano dalszych szczegółów na temat możliwego motywu atakującego.

Do kondolencji dołączył premier Hiszpanii Pedro Sánchez.

„Chciałbym złożyć najszczersze kondolencje rodzinom kościelnego zabitego w przerażającym ataku w Algeciras” – napisał Sánchez na Twitterze. – Życzę kontuzjowanym szybkiego powrotu do zdrowia.

Sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Hiszpanii Francisco García napisał na Twitterze: „Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o incydencie w Algeciras”.

„Są to smutne chwile cierpienia, łączy nas ból rodzin ofiar i diecezji Kadyksu” – dodał.

Algeciras leży w pobliżu południowego krańca Hiszpanii, po drugiej stronie zatoki od Gibraltaru. Znajduje się tu ważny port z połączeniami promowymi do Afryki Północnej.

READ  Harry Kane z Anglii i kilku innych europejskich kapitanów powiedziało, że nie powinni nosić opaski „OneLove” na Mistrzostwach Świata

Ratusz ogłosił dzień żałoby, flagi opuszczone do połowy masztów.

„Wszyscy jesteśmy oszołomieni tymi aktami, które napełniły nas bólem” – powiedział burmistrz José Landaluce. „Algeciras zawsze było miastem harmonii i tolerancji, pomimo takich incydentów, które tworzą obraz nieprzystający do rzeczywistości”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *