Connect with us

Świat

Hiszpania: 1 osoba zginęła w ataku maczetą na kościoły, zbadano związek z terroryzmem

Published

on

Hiszpania: 1 osoba zginęła w ataku maczetą na kościoły, zbadano związek z terroryzmem

BARCELONA, Hiszpania (AP) – Mężczyzna dzierżący maczetę zabił kościelnego i zranił księdza podczas ataków na dwa kościoły w mieście Algeciras w środę, zanim został aresztowany, podało hiszpańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, dając władzom możliwość zbadania terroryzmu.

Podejrzany został aresztowany w południowym mieście i jest przetrzymywany przez hiszpańską policję narodową. Ministerstwo go nie zidentyfikowało.

Atak rozpoczął się około godziny 19:00, kiedy bandyta wszedł do kościoła San Isidro i zaatakował ciężko rannego księdza – poinformowało ministerstwo.

Napastnik następnie udał się do drugiego kościoła, Nuestra Señora de La Palma – oddalonego o pięć minut spacerem – gdzie wszedł i kontynuował swój morderczy szał, atakując zakrystianina. Zakrystian, którego zadaniem jest opieka nad kościołem i jego utrzymanie. uciekł na zewnątrz, gdzie napastnik zadał mu śmiertelne rany na placu publicznym, podało ministerstwo.

Ratusz w Algeciras powiedział, że kościelny nazywał się Diego Valencia, a rannego księdza zidentyfikował jako Antonio Rodríguez. Ratusz powiedział, że był hospitalizowany i jego stan jest stabilny.

Lokalne media podały, że co najmniej trzy osoby zostały ranne.

Hiszpański Trybunał Sprawiedliwości ogłosił, że sędzia wszczął śledztwo w sprawie możliwego ataku terrorystycznego.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu, podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, w celu ustalenia „natury ataku”. Nie podano dalszych szczegółów na temat możliwego motywu atakującego.

Do kondolencji dołączył premier Hiszpanii Pedro Sánchez.

„Chciałbym złożyć najszczersze kondolencje rodzinom kościelnego zabitego w przerażającym ataku w Algeciras” – napisał Sánchez na Twitterze. – Życzę kontuzjowanym szybkiego powrotu do zdrowia.

Sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Hiszpanii Francisco García napisał na Twitterze: „Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o incydencie w Algeciras”.

„Są to smutne chwile cierpienia, łączy nas ból rodzin ofiar i diecezji Kadyksu” – dodał.

READ  Belgijski rolnik był zirytowany kamieniem na ścieżce jego traktora. Przeniósł go i granicę francuską

Algeciras leży w pobliżu południowego krańca Hiszpanii, po drugiej stronie zatoki od Gibraltaru. Znajduje się tu ważny port z połączeniami promowymi do Afryki Północnej.

Ratusz ogłosił dzień żałoby, flagi opuszczone do połowy masztów.

„Wszyscy jesteśmy oszołomieni tymi aktami, które napełniły nas bólem” – powiedział burmistrz José Landaluce. „Algeciras zawsze było miastem harmonii i tolerancji, pomimo takich incydentów, które tworzą obraz nieprzystający do rzeczywistości”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *