Connect with us

Nauka

Historyczna rakieta SpaceX, aby wystrzelić więcej satelitów Starlink, wyszorowała w poniedziałek

Published

on

Falcon 9 wybucha 30 sierpnia.

SpaceX

Wzmacniacz rakiet Falcon 9, który wysłał Astronauci NASA na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w maju ma zostać ponownie poddany recyklingowi, gdy SpaceX wyśle ​​kolejne 60 Satelity Starlink orbitować na szczycie swojej kolumny ognia.

Znakiem rozpoznawczym rakiety wielokrotnego użytku Elona Muska będzie trzeci lot, gdy wystartuje z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na Florydzie. Ta konkretna jednostka wysłała astronautów Douga Hurleya i Boba Behnkena na orbitę w maju, a potem wystrzelił południowokoreańskiego satelitę w lipcu. Do tej pory SpaceX zdołał wystrzelić i wylądować tą samą rakietą do sześć razy.

Start był pierwotnie zaplanowany na wcześniejszy miesiąc, ale był wielokrotnie odkładany z powodu pogody, w tym w poniedziałek rano, kiedy ciężkie chmury nad przylądkiem Canaveral uniemożliwiły start w ostatniej sekundzie. Codzienne zarośla ogłoszono około 30 sekund przed planowanym startem o 7:22 czasu pacyficznego. Nie ogłoszono jeszcze nowej docelowej daty uruchomienia.

Kiedy w końcu odbije się od ziemi, powinien to być dość rutynowy start. Jak dotąd będzie to 13. misja Starlink, a SpaceX planuje dziesiątki kolejnych w miarę rozwoju swojej szerokopasmowej mega-konstelacji.

Połowa stożka dziobu, czyli owiewka na szczycie rakiety, również widziała dwa poprzednie loty, oba z wcześniejszych misji Starlink.


Teraz gra:
Patrz na to:

Prototyp statku kosmicznego SpaceX wykonuje pierwszy skok


1:01

Po wystrzeleniu i oddzieleniu drugiego stopnia rakiety i ładunku, wzmacniacz pierwszego stopnia ponownie powróci na Ziemię, aby wylądować na statku dronowym na Atlantyku.

SpaceX będzie transmitować całość, zaczynając około 10 minut przed startem. Gdy zostanie ogłoszona nowa data premiery, zaktualizujemy ten post i możesz również zaplanować oglądanie tutaj, korzystając z poniższego kanału.

READ  Wewnątrz bunkra, w którym odpowiedź Ukrainy na Grahama Nortona będzie gospodarzem Eurowizji
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *