Connect with us

Nauka

Harris konsultuje się z Polską w sprawie myśliwców po tym, jak niespodziewany pomysł zaskoczył kierownictwo

Published

on

Harris konsultuje się z Polską w sprawie myśliwców po tym, jak niespodziewany pomysł zaskoczył kierownictwo
Wieża Spasskaya Kremla po lewej i Sobór Wasyla Błogosławionego pośrodku w Moskwie, Rosja, 15 lutego. (Andrey Rudakov/Bloomberg/Getty Images)

Międzynarodowe firmy nadal wycofują się z Rosji po jej nieustannej inwazji na Ukrainę. Obejmuje to liczbę globalnych firm konsultingowych, w tym cztery największe na świecie, którymi są Deloitte, Ernst & Young, KPMG i PricewaterhouseCoopers.

deloitte ogłosiła 7 marca, że ​​przestanie działać w Rosji i na Białorusi.

Firma powiedziała:

Chociaż wiemy, że to właściwa decyzja, wpłynie to na wyniki Deloitte. [approximately] 3000 specjalistów zlokalizowanych w Rosji i na Białorusi. Podobnie jak inni wiemy, że nasi koledzy w Rosji i na Białorusi nie mają nic do powiedzenia w działaniach swojego rządu”.

„Będziemy wspierać wszystkich dotkniętych chorobą kolegów podczas tego przejścia i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc im w tym niezwykle trudnym czasie”.

EYznany również jako Ernst & Young, powiedział również, że usunie swoją rosyjską praktykę z oficjalnej globalnej sieci, ale pozwoli mu „kontynuować współpracę z klientami jako niezależną grupę firm audytorskich i konsultingowych”.

„EY w Rosji to zespół 4700 profesjonalistów pracujących w 9 miastach w całym kraju. Firma działa na rynku rosyjskim od ponad 30 lat – powiedział.

Firma doradcza i księgowa KPMG Międzynarodowy powiedział, że „rosyjskie i białoruskie firmy opuszczą sieć KPMG”.

„KPMG ma ponad 4500 osób w Rosji i na Białorusi, a zakończenie naszej współpracy z nimi, z których wielu jest w KPMG od wielu dziesięcioleci, jest niezwykle trudne” – powiedziała firma.

„Ta decyzja nie dotyczy ich – to konsekwencja działań władz rosyjskich. Jesteśmy organizacją kierującą się celami i wartościami, która wierzy we właściwe postępowanie.”

PricewaterhouseCoopers (PwC) planuje też oderwanie się od rosyjskiego biznesu.

„W wyniku inwazji rządu rosyjskiego na Ukrainę zdecydowaliśmy, że biorąc pod uwagę okoliczności, PwC nie powinno mieć firmy członkowskiej w Rosji, a w konsekwencji PwC Rosja opuści sieć” – powiedziała firma doradcza „Wielkiej Czwórki”. oświadczenie przekazane. deklaracja.

READ  Polska deklaruje, że koty domowe są obecnie gatunkiem inwazyjnym

„Naszym głównym celem w PwC jest nadal robienie wszystkiego, co możliwe, aby pomóc naszym ukraińskim kolegom i wspierać wysiłki humanitarne” – dodał.

„Jesteśmy również zaangażowani we współpracę z naszymi kolegami z PwC Rosja, aby doprowadzić do uporządkowanego przejścia do biznesu i z naciskiem na dobro naszych 3700 kolegów z PwC Rosja”.

Kolejna duża firma podkreślać, przestaje również prowadzić interesy w Rosji, tak jak „to dzieje się z mieszkańcami Ukrainy” – powiedział.

Firma ogłosiła zmianę w zeszłym tygodniu w deklaracjagdzie podziękował „prawie 2300 kolegom w Rosji za ich oddanie i służbę dla Accenture na przestrzeni lat”.

„Będziemy zapewniać wsparcie naszym rosyjskim odpowiednikom” – dodała firma.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *