Connect with us

Zabawa

Harlan Coben opowiada o swojej wyjątkowej umowie z Netflix, kiedy zobaczył swoje książki zaadaptowane do programów telewizyjnych w Hiszpanii, Francji, Polsce i innych krajach.

Published

on

Jest amerykańskim pisarzem, a jego powieści są w obiegu na całym świecie w 75 milionach egzemplarzy. Harlan Cobain Podbił świat druku swoją legendarną marką kryminalną, w tym serią Myron Bolitar.

Dzięki wyjątkowej umowie robi teraz ogromne postępy w kierunku nowych granic nadawania Netflix. Kontrakt, podpisany po raz pierwszy w 2018 roku, to pięcioletnia, warta wiele milionów dolarów umowa, na mocy której 14 książek Cobaina zostanie przekształconych w seriale lub filmy dla platformy internetowej, jednocześnie nadzorując projekty różnej klasy.

Długoterminowy

Oprócz ogromnego zasięgu, firma jest również wyjątkowa, ponieważ od pierwszego dnia ma być międzynarodowo dynamiczna, ponieważ powieści anglojęzyczne są dostosowywane do różnych języków obcych w różnych centrach produkcyjnych Netflix w całej Europie. Do tej pory w Polsce zaszły zmiany (Las(Hiszpania)Niewinny(Wydanie z 30 kwietnia) i Francja (wydanie)Odeszło na zawsze, Ukaże się jeszcze w tym roku), wraz z projektami w języku angielskim, w tym nieznane I dalej Zostań blisko.

Czasami Cobain sam redukuje poprawki, czasami przejmuje kontrolę, zwłaszcza gdy język się zmienia i zachowuje się jak EP. Ale jak wyjaśnia poniżej, zawsze jest kreatywny z materiałami. Jakby nie był wystarczająco zajęty, Cobain niedawno zaadaptował swoją powieść YA ochrona W Amazon Prime Video i inne projekty biznesowe w Apple i MGM International.

granica Siedział z płodnym pisarzem i twórcą, aby omówić podpisanie umowy z Netflix, dlaczego chciałby, aby jego praca dostosowała się do języków świata i co robi.

Granica: Jesteś w trasie ze swoim własnym serialem telewizyjnym.Poza tym nadal piszesz nowe powieści. Skąd pochodzi Twoja energia?

Harlan Cobain: To miłość do opowiadania historii. Uwielbiam to robić, tylko w tym jestem dobry. Nie mam innego życia. Kiedyś zapytałeś mnie: „Gdybyś nie był pisarzem, kim byś był?” Mój przyjaciel powiedział mi: „Amerykański senator”. Powiedziałem: „Och, proszę, będę poszewką na kołdrę”. Nie mam nic innego

Granica: Jak zaczął się Twój biznes z Netflixem?

Dwie szklanki: Zrobił 2 programy telewizyjne we Francji dla TF1, które wypadły bardzo dobrze i trafiły do ​​radaru Netflix. Robimy to bezpieczeństwo razem [Coben and his producers at Red Production Company] Wraz z międzynarodowym oddziałem Netflix, chcieli zrobić program we Francji, aby pokazać go w Wielkiej Brytanii, a potem wpadli na ten pomysł. [for the overall deal]. Chcesz robić wiele międzynarodowych rzeczy, a moje książki dobrze się sprzedają za granicą. Sprzedaję więcej na arenie międzynarodowej niż w USA. Pomyślałem, że to świetna okazja, aby zrobić program w Netflix w Hiszpanii, Netflix we Francji, Netflix w Wielkiej Brytanii i Netflix w USA. To było dla mnie atrakcyjne.

Chodziło o to, aby mieć interesujący talent, którego normalnie nie miałbyś w serialach telewizyjnych. Niewinny Reżyser Oriol Paulo jest znakomitym reżyserem filmowym w SPAN. [Lead actor] Prawdopodobnie Mario Casas byłby wielką gwiazdą, skoro jest w Hiszpanii. Dołączyłem do Netflix i była to świetna współpraca. Bardzo lubię z nimi pracować, co jest niezwykłe w przypadku sieci lub urządzenia do przesyłania strumieniowego. Nienawidzę tego określenia, ale mieliśmy wspólną wizję tego, co chcieliśmy zrobić. Nie będą wywierać na mnie presji w sezonie 2, 3, 4 ani 5. Mogę przejechać sześć, osiem lub dziesięć okrążeń. Wszystko, czego potrzeba, aby historia zadziałała.

Jest to również bardzo ekscytujące dla mnie i dla zaangażowanych w to talentów, pewnego dnia serial ukazał się we wszystkich ośmiu odcinkach w 190 krajach. Ponad 200 milionów subskrybentów, ilu ich jest? Wszystko w tym samym czasie. To świetne miejsce.

Kiedy masz okazję pracować z Netflix, z tak wieloma różnymi ludźmi, w wielu różnych krajach i w wielu różnych kulturach, możesz być w złym interesie, jeśli ci to nie przeszkadza.

Granica: Czy jesteś gotowy, aby rozpocząć serię? Jak możesz to kontrolować?

Dwie szklanki: majster [The Innocent] Już na moim Netflixie. Moja żona i ja obejrzeliśmy osiem odcinków, aby zobaczyć, jak wygląda dubbing. Obudzę się następnego dnia i zostanę zasypany komentarzami, których nie ma w książce. Myślę, że za dwa lub trzy dni miliony ludzi zobaczą wszystkie osiem.

Granica: Ciekawie jest powiedzieć „Myślę”, ponieważ Netflix nie podaje żadnych liczb, ale czy nadal możesz zmierzyć odpowiedź?

Dwie szklanki: Zdecydowanie możesz to poczuć. Dają mi kilka liczb, ale przysięgam, że zachowam je w tajemnicy. nieznane, Na przykład po prostu eksplodował trochę powoli i wciąż odbijał się echem. Moi partnerzy w Anglii poczuli, że zaczęli odczuwać to pragnienie. Ile telefonów odbiera i ile jest z tego hałasu. Przez większość czasu staram się spuszczać głowę.

Granica: Oryginalna umowa z Netflixem była poważnym zobowiązaniem. Co dało ci pewność, że to podpisałeś?

Dwie szklanki: Widziałem, czym one są bezpieczeństwoNadal pracuję z wieloma tymi samymi ludźmi. Gdybym próbował zrobić serial telewizyjny 20 lat temu, czego nie zrobiłem, odcinki muszą trwać 40 minut, zaczynając od Crime, a kończąc na Crime, i 22 odcinki, które nie pasują do tego, co mam. Zrobię to teraz. Netflix właśnie to robi. Mój następny program jest we Francji [Gone For Good] Pięć pętli Niewinny Osiem, niektóre odcinki trwają 40 minut, a inne 50 minut. W przypadku mojego gatunku opowiadania historii sprawdza się w przypadku transmisji.

Nie chcę tutaj brzmieć jak dużo, ale oni też robią naprawdę fajne rzeczy ze swoim marketingiem. Zmienili plakat, który widzisz na platformie, aby przyciągnąć nowe osoby do obejrzenia go. Jestem typem faceta, który chce, żeby ludzie oglądali moje programy. Wydaje się to oczywiste, ale wielu pisarzy udaje, że ich to nie obchodzi, mnie to obchodzi. Netflix ma ogromną globalną platformę i to świetnie.

Granica: Czy masz absolutny mandat na adaptowane powieści?

Dwie szklanki: Tak i nie. Nigdy mnie nie zaatakowałeś. Na NiewinnyPoznałem wiele drużyn, Brazylię, Niemcy itd. Lider hiszpańskiej drużyny powiedział, że naprawdę wierzy Niewinny Byłoby idealnie dla Ciebie i Paulo Oriol. Spotkałem Oriol w Nowym Jorku i nacisnąłem, jesteśmy jak bracia od pierwszego dnia. Potem zrobiliśmy następny krok. To nie tak, że mówię: „Chcę zrobić X w Niemczech”. To kooperacja.

Byłem w Wielkiej Brytanii na premierze filmu. nieznane, Potem pojechałem do Barcelony, żeby zobaczyć twój film Niewinny. Potem pojechałem do Paryża, żeby spotkać się z zespołem. Ile to frajdy?

Granica: Czy zawsze byłeś zainteresowany pracą na arenie międzynarodowej?

Dwie szklanki: Zanim zostałem pisarzem, zajmowałem się podróżami międzynarodowymi. To była firma rodzinna, a moja praca polegała na podróżowaniu do różnych krajów i pomaganiu w organizacji wyjazdów. Zawsze miałem wielką pasję do podróżowania.

Żyjemy w złotym wieku telewizji. Pięć lat temu żaden Amerykanin nie widział programu w języku obcym. Po prostu tego nie zrobią. Na scenie międzynarodowej jest teraz wiele talentów, a najlepsze rzeczy robi się w torbach, które jeszcze nie osiągnęły nasycenia w Ameryce. Amerykanie są z Ameryki Środkowej, ale się uczymy.

Oferty są mieszane. Nadal możesz czuć się amerykańskim tym, co ja, ale możesz też poczuć hiszpański [with The Innocent].

Granica: T.Treści w języku hiszpańskim są tutaj bardzo popularne, zwłaszcza że poza Hiszpanią jest wiele osób mówiących po hiszpańsku. Jest też spora społeczność polonijna, ale niezbyt duże doświadczenie. Las?

Dwie szklanki: to było świetne. Nie mogę dzielić się z ludźmi, którzy mówią w obcym języku, bardzo polegam na tamtejszym zespole. Naprawdę myślałem, że wykonali świetną robotę. Następnym razem zmusiłbym ją, żeby była trochę bardziej amerykańska, może szybsza, ale myślę, że była nastrojowa, klimatyczna i naprawdę interesująca. Uwielbiał obsadę, reżyserię i wykonanie obu okresów. Nie zawiodłem się jeszcze na ustawieniach.

Z niektórymi pracuję więcej niż z innymi. W każdym biorę aktywny udział, zwłaszcza na początku. Dla tego [The Innocent]Uriol i ja rozmawialiśmy o tym od początku. Zrobiłem wiele notatek na temat tekstów. Codziennie szybko wysyłali do mnie e-maile, ale nie miałem żadnych komentarzy. Znowu byłem zaangażowany w montaż.

Granica: Czy celem jest nadal 14 korekt w ciągu pięciu lat?

Dwie szklanki: Nie wiem. Niewinny Zostanie wydany 30 kwietnia, a następnie on. Odeszło na zawsze Potem we Francji Zostań blisko W Zjednoczonym Królestwie. Więc nie jestem pewien. Z niecierpliwością czekamy na kolejne serie w różnych krajach, a obecnie pracujemy nad trzema kolejnymi, o których nie mogę mówić. Jeden z nich znajduje się w nowym regionie. Mogłyby to być bardziej kreatywne pomysły i mniej powieści. [Safe was based on an original idea by Coben]. Porozmawiam o tym z Netflixem i wspólnie zdecydujemy.

Granica: Albo dzwonią do ciebie na trzy miesiące przed końcem kontraktu i mówią: „Nadal jesteś nam winien sześć korekt”.

Dwie szklanki: Była taka zabawna [laughs].

Granica: Niedawno podpisał umowę z Amazon na małą narrację. ochronaMasz również projekty z Apple i MGM International. Jak działa umowa Netflix?

Dwie szklanki: Umowa Netflix nie obejmuje serii Myron Bolitar ani spin-offów YA Mickey Bolitar. Amazon zamienia książki dla młodzieży w serię. Na koniec powiem ci, z którą pralką najlepiej współpracować [laughs].

Granica: Piszesz teraz więcej powieści?

Dwie szklanki: Zdobyć Wyszło w zeszłym miesiącu. W odniesieniu do następujących – w nieznane„Nieznajomy” odwraca się, nigdy nie myślałem o tym, co się z nim stanie, kiedy to się skończy. Teraz przypisuję tę kontynuację Chłopiec z lasu Dziwna rzecz właśnie się pojawiła. To mogłaby być kontynuacja obu książek, co nie było moim zamiarem. Zobaczymy, jak to wszystko się ułoży.

Granica: Jakieś pomysły na przerwę?

Dwie szklanki: Nie radzę sobie z przerwami. W życiu chodzi o równowagę. Zawsze lubię pisać rano, tracę równowagę, gdy nie piszę, nie myślę o pisaniu lub tworzeniu. Nie sądzę, żeby to się skończyło w najbliższym czasie, ale facet konspiruje, Bóg się śmieje.

Najlepszy termin

Podpisany przez Termin newslettera. Aby uzyskać najnowsze informacje, zobacz Serwis społecznościowy FacebookI Świergot, I Instagram.

READ  Miłośników filmu zapraszamy na pierwszy polski festiwal filmowy online
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *