Zabawa

Olympic Athletics Poland najlepsze sztafety mieszane 4×400 jako dyskwalifikacja z USA

Sztafeta mieszana 4x400m zadebiutowała na olimpijskim debiucie w Tokio wśród kontrowersji w piątkowy dzień otwarcia programu lekkoatletycznego, kiedy to Polska zwyciężyła w zawodach po zdyskwalifikowaniu reprezentacji USA.

Dyscyplina, w której zespoły składające się z dwóch mężczyzn i dwóch kobiet rywalizują ze sobą w dowolnej kolejności, przyciągnęłaby tłumy dzięki unikalnemu i nieprzewidywalnemu formatowi. Ale członkom zespołu pozostawiono kibicowanie innym sportowcom na Stadionie Olimpijskim pod nieobecność fanów z powodu pandemii COVID-19.

Amerykańska drużyna w składzie Elija Godwin, Lynna Irby, Taylor Manson i Bryce Deadmon najszybciej ukończyła pierwszy przejazd, ale została później zdyskwalifikowana za przekazanie pałki poza strefę zmian. Dominikana również została zdyskwalifikowana, mimo że wylądowała poza miejscami kwalifikacyjnymi do sobotniego finału.

Holandia zajęła drugie miejsce za polską drużyną Dariusza Kowaluka, Igi Baumgart-Witan, Małgorzaty Holub-Kowalik i Kajetana Duszyńskiego, którzy ukończyli wyścig 3:10:44. Jamajka zakwalifikowała się do trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej. Podczas gdy zespoły mogą wybrać dowolną kolejność dla swoich zawodników, większość wybrała męskiego biegacza, a następnie dwie kobiety w kolejnych dwóch rundach i mężczyznę, który prowadzi główną nogę sztafety.

Nigeria była jedyną drużyną, która zepsuła sprawę, umieszczając męskiego biegacza na trzecim etapie w pierwszym biegu. Samson Nathaniel dał Patience Okon George przewagę około 30 metrów, ale Nigeryjczyk został wygodnie wyprzedzony przez wszystkich mężczyzn w ostatnim etapie sezonu.

(Ta historia nie była edytowana przez pracowników Devdiscourse i jest automatycznie generowana z syndykowanego kanału.)

READ  Reżyser: Tytuł biografii polskiego kardynała ma podwójne znaczenie