Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Grupa 3S ogłasza nowe centrum danych w Katowicach

Published

on

Polish Telco 3S ogłosiło powstanie nowego centrum danych w Katowicach, które podwoi jego obecną obecność w mieście, oraz zapowiedziało ekspansję na inne duże miasta w kraju.

Nowy system DC3 firmy 3S Data Center SA powstał na istniejącym kompleksie obok obiektów DC1 i DC2 i jest trzecim w mieście na południu Polski i na zachód od Krakowa.

Nowe centrum danych jest również największym w kompleksie. Mierzy 2200 m² i zwiększa łączną powierzchnię terenu do 4400 m². DC3 ma zostać oddany do użytku w pierwszym kwartale 2023 roku.

Firma jest obecnie na końcowych etapach otwarcia nowego centrum danych o powierzchni 750 m² w Bytomiu i planuje zakup obiektów w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu.

„Grupa 3S jest otwarta na rozmowy z właścicielami systemów DC w miastach, w których mają lub chcą zbudować własną sieć światłowodową” – podała spółka w komunikacie.

„Mamy tam własną sieć światłowodową [Warsaw, Gdańsk, and Wrocław] i oferujemy usługi telekomunikacyjne, dlatego chcemy znacznie rozszerzyć naszą działalność i sprostać potrzebom klientów w zakresie infrastruktury IT i przetwarzania w chmurze. “

Firma 3S powstała w 2011 roku i posiada sześć centrów danych w Katowicach, Warszawie, Krakowie i Bytomiu.

READ  DIF kupuje dwa lądowe projekty wiatrowe w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *