Connect with us

Świat

Gra listowa – The New York Times

Published

on

Gra listowa – The New York Times

NIEDZIELNA PUZZLA – To jedna z tych niedzielnych plansz, w których przeczytanie wydrukowanego wstępu Willa Shortza przed rozwiązaniem wpływa na doświadczenie. Pisze: „Tina Labadie mieszka w Londynie w Ontario. To jej pierwsza krzyżówka z „New York Timesa”. Ma jeden z moich ulubionych motywów – taki, który oferuje wiele różnych „Ahas”. Przykład 118-Across na końcu układanki różni się nieco od innych, jak kicker dowcipu. Jako bogactwo budowlane każda litera alfabetu pojawia się przynajmniej raz w gotowej siatce.”

Tego rodzaju pochwały stawiają wysoko poprzeczkę każdej zagadce, nie mówiąc już o debiucie, a dzisiejszy powolny wypalacz tematu nie zawodzi. W końcu dotarłem do tych „aha”, ale nie wcześniej niż kilka chwil „och”, w których martwiłem się, że czegoś mi brakuje. Odrobina napięcia sprawia, że ​​rozwiązanie jest jeszcze lepsze.

47A. Wskazówki takie jak dzisiejsze – „hełm z I wojny światowej, nieformalny” – przewyższają wskazówkę typu „Stereotypowe ubrania dla paranoików”, która również może zdefiniować ten wpis, o 16 do 1 w krzyżówce Timesa. Ciągle myślę o fanach spisku, kiedy widzę TIN HAT (lub Czarnoksiężnika z Krainy Oz!).

79A. „Google ___” może rozwiązać kilka problemów: „Dokumenty” lub „Aplikacje” są możliwe, podobnie jak poprawny wpis MAPS. Jest to narzędzie, którego często używam do recenzowania trudnych geografii – dziś wyciągnąłem totalną pustkę na IBADAN, Trzecie co do wielkości miasto Nigeriii Zatokę SIDRA.

101A. To jest łatwo mglista nuta. „Crystal Clear” sprawił, że pomyślałem o czymś łatwym do zrozumienia, zanim pomyślałem o czymś naprawdę przezroczystym lub PRZEJRZYSTYM, jak spokojny basen. To takie pocieszające słowo, prawda? Każdy możliwa definicja – zrównoważony nastrój, klarowna tonacja instrumentu – neutralna i zrelaksowana.

3D Jestem pod wrażeniem każdego, kto ma intuicję od samego początku; Potrzebowałem krzyży. „Piosenkarka jazzowa urodzona jako Eunice Kathleen Waymon” to NINA SIMONE, która: wybrała własny pseudonimkiedy zaczęła śpiewać w barach, żeby uniknąć kłopotów z matką.

READ  Honduras nawiązuje stosunki dyplomatyczne z Chinami, ale zrywa stosunki z Tajwanem

19D. „Kurs wprowadzający” brzmi akademicko, ale jest kulinarnym ukłonem w stronę SAŁAT.

61D. To jedna z kilku wskazówek dotyczących wypełnienia, które, jak sądziłem, mogą znajdować się w zestawie motywów. „Jesteś wypełniony X” może odnosić się do litery X, rzymskiej liczby 10 lub być może bardzo lukratywnej mapy skarbów. Nie spodziewałam się kart do głosowania, można je też oznaczyć krzyżykiem. (To ale wydaje się ryzykowne.)

To kolejny sparowany motyw wpisu – ostatnio widzieliśmy kilka z nich i stanowią one miłe zakończenie rozwiązywania, nawet jeśli oba wpisy są połączone we wskazówkach lub w cyfrowej prezentacji puzzli. W zestawie motywów jest sześć par i wszystkie są świetnymi przykładami „gry literowej”, jak sugeruje tytuł łamigłówki. Jest też fajny składnik liczbowy, z którego nie zdawałem sobie sprawy, dopóki nie przeszedłem przez to po raz drugi.

Prawdopodobnie natkniesz się na wpisy tematów w przypadkowej kolejności i rozwiążesz je – ja na pewno. Pierwszą rzeczą, którą wiedziałem na pewno, było 42-Across, „piwo nazwane na cześć ojca założyciela”, czyli SAM ADAMS, które, jak zakładałem, było zwykłym, nieszkodliwym nalewem. Ta wskazówka jest bardzo zbliżona do sparowanego wpisu, który brzmi 52 takty: „Czas rozpoczęcia czasu letniego… lub wskazówka do 42 taktów.” Niczego nie zauważyłem. Natknąłem się na 90-Across, „Farmer’s Children’s Club…lub odniesienie do 97-Across” i pomyślałem, że to musi być „4-H”. Gdyby wpis nie miał pięciu liter, prawdopodobnie spróbowałbym HHHH; Zamiast tego usiadłem na nim przez chwilę i spróbowałem 97-Across, „Secretive”. Ze względu na kilka przekreślonych liter dobrze wpisałem ten wpis: SZUSZ-CZĘŚĆ. Albo zdałem sobie sprawę CICHY – Te cztery H muszą coś znaczyć.

Opierając się na rozmieszczeniu OAHU, QUIT i JACUZZI, wymyśliłem 27-Across dalej. „Odwiedzający stronę internetową, w żargonie analitycznym” to UNIKALNY UŻYTKOWNIK. Jego towarzysząca notatka to 71-Across, „23. z rzędu…lub odniesienie do 27-Across”. Mamy do czynienia z „Letterplay”, więc oczywiście przychodzi mi na myśl seria alfabetyczna, ale co to znaczy”W“ (23. list) mają do czynienia z wpisem na 27-Across? Aha – UNIQUE USER zawiera dwa U lub PODWÓJNE U.

READ  Rosja używa pocisków hipersonicznych w Deadly Strike on Ukraine: Live Updates

DOUBLE U wprowadził mnie w nastrój, jak odpowiedzieć na 68-cross: „Najlepszy kredyt … lub wskazanie 25-cross”. obligacje przedsiębiorstw) to AAA lub POTRÓJNE A. Co to może mieć wspólnego z 25-Across, „prawda?” Dzięki, krzyże! Ten miał sens tylko wtedy, gdy dokonałem inżynierii wstecznej; linia, która jest „nieprawdziwa” lub prosta, może to być AT AN ANGLE. Oto twoje POTRÓJNE A.

A co z 90-Across? „Czteroosobowy” nie pasuje; wpis to CZTERY H. A co z 52-Across, że „czas rozpoczęcia DST…”? To jest DWIE AM i odnosi się do DWÓCH „AM” w pJESTEM REKLAMAJESTEMS

Istnieją dwa inne przykłady – doskonała para kalamburów na 89 i 115 kw. oraz wariacja na 54 i 118 kw. – które tworzą granice ciągu liczbowego. (To jest prawie W każdym razie odcinek. Brakuje „jeden” lub „single”, a zamiast tego ma ZERO – DWA – PODWÓJNE – POTRÓJNE – CZTERY – PIĘĆ.) Ten wpis NULL jest coup de grace. 54-Across, „nieważkość… lub odniesienie do 118-across” to ZERO G. 118-across to „wezwanie spikera baseballu podczas home runu”. Co mówisz? „To jest tutaj?” W tym przypadku jest to bardziej ekscytujące stwierdzenieto z ZERO G to: OIN OIN ONE.

Abonenci mogą spójrz na klucz rozwiązania.

Czy próbujesz wrócić do strony łamigłówki? Dokładnie tutaj.

Co miałeś na myśli?

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *