Ostatni miesiąc był świetnym miesiącem dla miłośników dramatów niezwiązanych z grami, takich jak ja. Niezadowolony z kawałka ciasta w telefonie, Epic rozpoczął atak w sklepach z aplikacjami na Androida i iOS, co powoduje, że Apple usuwa Fortnite. Niedługo potem Google poszedł w ich ślady. Epic złożył pozwy za niesprawiedliwe traktowanie obu firm. Teraz Google robi nowy krok w grze o wysoką stawkę w wojnie korporacyjnej: firma chce oddalenia pozwu Epic.

W raporcie złożonym w jej imieniu przez wiodącego prawnika antymonopolowego w Kalifornii, Google oświadcza, że ​​podejmie próbę oddalenia pozwu Epic. Ponieważ skarga przeciwko Google dotyczy zagranicznych biur firmy, nie została nawet oficjalnie doręczona. W takim przypadku Google planuje podkreślić wyjątkową otwartość Androida jako część uzasadnienia żądania zakończenia.

W tym samym zgłoszeniu istnieją oznaki, że Google nie opowiada się za połączeniem wyzwań Epic przeciwko App Store i Play Store w jedno wyzwanie prawne. Bezpieczniej jest najpierw puścić Apple i odciąć się od ognia, a Google jest całkowicie zadowolony z pozostawienia swojego konkurenta w pojedynkę z Epicem, opierając swoją prawną odpowiedź na ostatecznym wyniku Apple. Jeśli Apple wygra z Epicem, może to potencjalnie pomóc w upadku Google. Jeśli Apple przegra, Google może to wykorzystać jako wskazówkę, aby podkreślić otwartość Androida w porównaniu z iOS.

Niezależnie od tego, po której stronie wielkiego biznesu się znajdujesz, jestem pewien, że tak będzie baw się dobrze konsekwencje. Zastanawiam się, który aktor zagra Tima Sweeneya w nieuniknionym dramacie prawniczym, który powstanie za kilka lat.