Giannoulis dołącza do Grecji po kontuzji Norwich

Dimitris Giannoulis dołącza do reprezentacji Grecji w weekend po tym, jak odczuwa strach przed kontuzją, gdy dla dziewięciu czołowych graczy Norwich City rozpoczyna się intensywny okres międzynarodowej akcji.

Uważa się, że Giannoulis przeszedł wymagane testy wstrząsowe po tym, jak został wyrzucony z boiska po 30 minutach sobotniego remisu 1: 1 z Blackburn po zderzeniu powietrznym, które go oszołomiło.

Giannoulis raczej nie będzie walczył o kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Hiszpanii w czwartek wieczorem, ale mecz u siebie z Hondurasem w niedzielę powinien przebiegać dobrze przed meczem u siebie z Gruzją w następną środę.

25-letni PAOK loanee grał w 11 meczach międzynarodowych i 12 występów w City od czasu przystąpienia do klubu w styczniu.

Oznacza to, że Giannoulis jest jednym z siedmiu graczy, którzy mogą być w akcji na mniej niż 48 godzin przed meczem Kanarów w Preston w przyszłym tygodniu w Wielki Piątek.

Główny trener Daniel Farke już zniweczył decyzję EFL, aby zaplanować mecz w Wielki Piątek pod koniec okna międzynarodowego jako rozpoczęcie meczu o 15:00.

Preston pojedzie do Swansea w poniedziałek wielkanocny, ale następny mecz liderów, u siebie w Huddersfield, został przełożony o 19:45 we wtorek wieczorem, aby objąć Sky Sports.

Wygląda na to, że Wyspy Kanaryjskie muszą udać się do Deepdale zgodnie z planem – ale sytuacja może nie być tak zła, jak się początkowo wydaje.

Finlandia ma tylko jeden mecz towarzyski w Szwajcarii tego wieczoru, więc gwiazdor napastnik Teemu Pukki raczej nie wystartuje po dwóch eliminacjach do Mistrzostw Świata. Król strzelców Wysp Kanaryjskich jest tak ważny dla planów jego kraju na tegoroczne mistrzostwa Europy.

Przy trzech graczach położenie geograficzne jest zaletą dla City. Przemek Placheta będzie spotykał się z Polską na kwalifikacje przeciwko Anglii na Wembley i ostatnio i tak miał ograniczone minuty na poziomie klubowym. Dlatego skrzydłowy nie powinien mieć problemu z powrotem do Norwich lub prosto do Lancashire.

READ  Zapowiedź: Polska vs. Niemcy – przewidywania, wiadomości o drużynach, składy

Podobnie Grant Hanley i Kenny McLean będą w Glasgow, a Szkocja zmierzy się z Minnows na Wyspach Owczych. Gdyby ktoś był potrzebny do trzeciego kwalifikatora międzynarodowego okna, mógłby potencjalnie pojechać prosto do hotelu drużynowego w Lancashire, około 180 mil na południe od Hampden Park.

Max Aarons i Oliver Skipp mogą być potrzebni przeciwko Chorwacji o 17:00 tego dnia, jeśli kwalifikacje do rundy pucharowej nie zostały jeszcze zapewnione, podczas gdy Giannoulis mógłby wieczorem zmierzyć się z Grecją z Gruzją.

Jednak Adam Idah nie przebywa w Republice Irlandii po operacji przepukliny w zeszłym tygodniu. Młody napastnik może wyzdrowieć na czas, aby wrócić do treningu przed meczem Prestona, jeśli jego regeneracja pójdzie dobrze.

Kampania już się rozpoczęła dla napastnika akademii Sebastiana Soto, który bierze udział w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich z zawodnikami USA U23 w Meksyku, a wcześniej rozegrał dwa mecze międzynarodowe.

20-latek rozegrał ostatnie 20 minut zwycięstwa 1: 0 przeciwko U23 Kostaryki w czwartek, aw niedzielę do przerwy wygrał 4: 0 z U23 Dominikany -0.

Stany Zjednoczone dotarły już do półfinału, gdzie zwycięstwo zapewni im miejsce na Igrzyskach Tokijskich jeszcze w tym roku.

MOCOWANIA (19:45 i kwalifikacje do Mistrzostw Świata, chyba że zaznaczono inaczej)

Środa, 24 marca

17:00 – Turcja kontra Holandia (Tim Krul)

17:00 – Katar kontra Luksemburg (towarzyski – Danel Sinani)

Finlandia przeciwko Bośni i Hercegowinie (Pukki)

Czwartek 25 marca

1:00 – Gwatemala kontra Kuba (Onel Hernandez)

14:00 – Anglia U21 przeciwko Szwajcarii U21 (Euro – Aarons i Skipp)

Węgry kontra Polska (Placheta)

Hiszpania kontra Grecja (Giannoulis)

Szkocja kontra Austria (Hanley i McLean)

Piątek, 26 marca

7.30 – Meksyk U23 vs USA U23 (eliminacje olimpijskie – Soto)

13:00 – Walia U21 v Rep Ireland U21 (towarzyskie – Dan Barden i Andrew Omobamidele)

READ  Włochy wprowadzają „Podwójność, razem” w Milano Cortina 2026 podczas ceremonii przekazania