Connect with us

Zabawa

Gdzie jest teraz Gilbert Chikli, zamaskowany oszust?

Published

on

Gdzie jest teraz Gilbert Chikli, zamaskowany oszust?

Netflix bada zbrodnie francuskiego oszusta Gilberta Chikli w swoim nowym dokumencie The Masked Scammer.

Film, który zawiera również wywiady z jego wspólnikami i ofiarami, bada, w jaki sposób mistrz oszustów oszukał francuską elitę na miliony euro.

Pod przykrywką ówczesnego francuskiego ministra obrony Jean-Yvesa Le Driana, Chikli zdołał oszukać swoje ofiary, aby dobrowolnie przekazały mu ponad 80 milionów euro.

Gdzie jest dziś Gilbert Chikli? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o aktualnym miejscu pobytu Chikli.

Kim jest Gilbert Chikli?

56-letni Gilbert Chikli jest jednym z największych znanych francuskich oszustów, któremu udało się wyłudzić ponad 80 milionów euro od bogatych francuskich polityków, przedsiębiorców i osób religijnych.

Chikli pracował u boku 37-letniego Anthony’ego Lasarewicza.

Nosząc silikonową maskę wzorowaną na Jean-Yves Le Drian, który jest obecnie ministrem spraw zagranicznych Francji, a następnie ministrem obrony, udało im się oszukać francuską elitę z ich pieniędzy.

Program, który trwał od 2015 do 2016 roku, obejmował oszustów podających się za Le Drian w celu pozyskania wsparcia finansowego od polityków i kadry kierowniczej dla tego, co określili jako tajne operacje państwa francuskiego.

Ubrani w ciemny garnitur i maskę Le Driana prowadzili wideokonferencje przy biurku fałszywych urzędników, dzwoniąc i łącząc wideo z ponad 150 celami – z których trzech udało się oszukać.

Zamaskowany oszust. Netflixa

Jak poinformował o Strażnik, Aga Khan – imam szyickich izmailitów – został oszukany przez podszywającego się pod Le Driana w 2016 roku i wysłał łącznie 17,5 miliona funtów do Polski i Chin. Trzy płatności zostały zamrożone, ale 6,7 miliona funtów zniknęło.

Turecki potentat biznesowy Inan Kirac był również przekonany do zapłacenia ponad 36,5 miliona funtów okupu za dwóch dziennikarzy przetrzymywanych jako zakładników w Syrii.

READ  Szkielet kobiecego „wampira” odkopany na cmentarzu

W 2015 roku francuski sąd skazał Chikli zaocznie na siedem lat więzienia za podobne oszustwa w 2005 i 2006 roku, w których udawał menedżera biznesowego.

Dwa lata później został aresztowany podczas ucieczki z Łazarewiczem na Ukrainie. Władze znalazły na swoich telefonach zdjęcia silikonowej maski należącej do księcia Alberta II z Monako, co sugeruje, że trwają prace nad kolejną mistyfikacją.

Bardziej tak

Gdzie jest dziś Gilbert Chikli?

W dniu 11 marca 2020 roku Gilbert Chikli i Anthony Lasarevich zostali skazani na 11 lat więzienia, które w wyniku apelacji zostały odpowiednio obniżone Czasy. Zostali również ukarani grzywną odpowiednio w wysokości 2 mln EUR i 1 mln EUR.

Na rozprawie skazującej Chikli – który zaprzeczył oskarżeniom – krzyknął z doku: „To skandal. Powinieneś się wstydzić.”

Pięciu innych, w wieku od 27 do 59 lat, musiało zapłacić niższe opłaty. Jeden został zwolniony, a czterech innych skazano na kary więzienia od 15 miesięcy w zawieszeniu do pięciu lat.

Zamaskowany oszust jest już dostępny do obejrzenia Netflixa. Zarejestruj się w serwisie Netflix od 6,99 GBP miesięcznie. Netflix jest również dostępny na szkło nieba oraz Strumień Virgin Media.

Sprawdź więcej naszych filmy dokumentalne zakryj lub odwiedź nasze program telewizyjny żeby zobaczyć, co jest dziś wieczorem.

Najnowszy numer magazynu Radio Times jest już dostępny – Zapisz się teraz. Aby uzyskać więcej informacji od największych gwiazd telewizji, posłuchaj ich Radio Times Widok z mojej sofy Podcast.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *