Connect with us

Zabawa

kim jest dr Grzegorz Polska? Doc wydaje ostrzeżenie, że Omicron może ZABIĆ 32 000 Amerykanów do 31 grudnia

Published

on

Jeden z czołowych amerykańskich ekspertów w dziedzinie szczepień i immunologii ostrzegał przed wariantem Omicron Covid-19, który jest obecnie szeroko rozpowszechniony w połowie stanów. dr Gregory Poland uważa, że ​​jeśli pozostawi się to bez kontroli, może kosztować nawet 32 ​​000 istnień ludzkich do końca tego roku. Według doniesień istnieje obecnie co najmniej jeden przypadek Omicron w 25 stanach w Stanach Zjednoczonych.

dr Polska, która pracuje jako epidemiolog w Mayo Clinic i jest redaktorem naczelnym czasopisma naukowego Vaccine, powiedziała DailyMail.com: „32 000 Amerykanów wierzy, że nadal będą żyć, aby świętować Boże Narodzenie i Nowy Rok, nie zamierzona gra słów , absolutnie źle. Żaden z nich nie wierzy [they will die]”.

KONTYNUUJ CZYTANIE

Jak niebezpieczny jest szczep Botswana Covid? Eksperci obawiają się, że może być „odporny na szczepionki”

5 powodów, dla których Omicron jest znacznie bardziej niebezpieczny niż jakikolwiek inny wariant Covid-19

kim jest dr Grzegorz Polska?

Według polskiego profilu klinicznego na stronie Mayo Clinic: „Bada immunogenetykę odpowiedzi na szczepionki u dorosłych i dzieci. dr Polska i jego zespół w Vaccine Research Group mają na celu poprawę zdrowia ludzi na całym świecie poprzez rozwiązywanie problemów związanych z chorobami zakaźnymi i bioterroryzmem poprzez kliniczne, laboratoryjne i epidemiologiczne badania nad szczepionkami.”

Jest absolwentem Illinois Wesleyan University oraz School of Medicine na Southern Illinois University w Springfield. dr Polska otrzymała również szereg nagród, w tym nagrodę Research Career Achievement Award, Department of Medicine, Mayo Clinic, 2011; Nagroda MERIT, Narodowe Instytuty Zdrowia, 2011; oraz Medal Sekretarza Obrony za Zasłużoną Służbę Publiczną, 2003.

Wyrażając swoje zaniepokojenie, dr. Polska powiedziała, że ​​chociaż wstępne dane wskazywały, że wariant Omicron nie spowodował takiego poziomu powagi i chaosu, jaki wywołała Delta i inne szczepy Covid, ludzie mogą ignorować środki ostrożności i wpaść w pułapkę istniejących zagrożeń związanych z wirusem. Zauważył: „Wszyscy czerpią pociechę z pomysłu, że Omicron jest mniej rygorystyczny. Może i tak, ale to bardzo, bardzo wstępna informacja, pochodząca z konkretnego obszaru świata, w którym Delta nie była tak zabójcza jak tutaj. Fascynuje mnie, że tak drobny wstępny raport obiega cały świat. Wszyscy skupiają się na tym przekonaniu. A jednak spójrz na ostatni rok pracy, próbując zaszczepić ludzi, a oni to ignorują”.

READ  Joanna Przetakiewicz szczerze mówiąc o stylu Agaty Dudy. Minus za kaptur plus ... [PLOTEK EXCLUSIVE]
Cyfrowo wygenerowany obraz półprzezroczystej czerwonej komórki COVID-19 ze świecącą na niebiesko osłoną Omicron wewnątrz. Koncepcja wariantu Covid-19 Omicron (Getty Images/Andriy Onufriyenko)

Lekarz wezwał ludzi w Ameryce do jak najszybszego wykonania podwójnych zastrzyków oraz tych, którzy już musieli otrzymać zastrzyk przypominający. Winą za niepowodzenie kraju w radzeniu sobie z pandemią obarczył nieostrożnością ludzi i lekceważeniem tego, jak szybko wirus może się rozprzestrzeniać. „To, o czym w zasadzie mówimy, to koncepcja zwana rzeczywistością wykładniczą… i nie ma okoliczności, w których ludzie nie zawodzą w podejmowaniu decyzji w warunkach rzeczywistości wykładniczej” – dodał.

Apteka w Grand Central Terminal reklamuje szczepionkę COVID-19 9 grudnia 2021 r. w Nowym Jorku. Ponieważ szybko rozprzestrzeniający się nowy wariant wirusa COVID-19 firmy Omicron został wykryty w co najmniej 19 stanach, urzędnicy służby zdrowia wzywają Amerykanów do zaszczepienia się i wykonania zastrzyków przypominających. (Zdjęcie: Spencer Platt/Getty Images)

dr Polska nie sprzeciwiła się podróżom w czasie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, ale stwierdziła: „Just [make sure] Są w pełni zaszczepione i odświeżone oraz noszą odpowiednią maskę. Zostaliśmy stworzeni dla społeczności, zostaliśmy stworzeni do interakcji społecznych, musimy to mieć. To pytanie brzmi, jak zrobić to bezpiecznie. oraz [how to] Rozważ ryzyko i korzyści”.

Jeśli masz dla nas wiadomość lub ciekawą historię, skontaktuj się z nami pod numerem (323) 421-7514

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.