Connect with us

Świat

Gantz wzywa przywódcę arabskich islamistów, Abbasa, do wyparcia Netanjahu

Published

on

Niebiesko-biały lider Benny Gantz spotkać z Ra’am Mansour Abbas, przewodniczący United Arab List, wezwał go we wtorek do poparcia przedstawiciela „Change Camp” w tworzeniu kolejnego rządu.

Abbas jest kluczem do decydowania o tym, kto utworzy następną koalicję, ponieważ jego cztery mandaty mogą zapewnić większość albo premierowi Benjaminowi Netanjahu, albo jednemu z jego przeciwników politycznych.

„Jedyny sposób, aby tego uniknąć [Netanyahu remaining in power] tworzy uczciwy rząd bez Netanjahu i mianuje rzecznika Knesetu, na którego zgodził się cały obóz zmian. “Gantz napisał na Facebooku:” Wszystko to trzeba zrobić szybko, bo kiedy się kłócimy, Bibi pracuje. “

Gantz ostrzegł Abbasa i przywódcę Yaminy, Naftalego Benneta, że ​​Netanjahu „ich używa”. Powiedział, że Netanjahu może być w stanie utworzyć rząd z Bennettem i Abbasem, ale szybko „staną się jego zakładnikami”.

Spotkanie Gantza Abbasa nastąpiło po tym, jak doniesiono, że niebiesko-biały przywódca wysłał arabskiego kandydata ze swojej partii, Ilhana Hazana, na spotkanie z Abbasem, aby zachęcić go, aby nie uważał przywódcy Yesh Atid Yaira Lapida za premiera.

Blue and White odrzucił ten raport.

READ  Aljaksandr Łukaszenka: Białoruś nie będzie prowincją Polski
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *