Connect with us

Świat

Funkcjonariusz bezpieczeństwa Biden aresztowany za napaść w Korei Południowej

Published

on

SEOUL – Jeden z funkcjonariuszy bezpieczeństwa prezydenta Bidena został aresztowany i oskarżony o napaść na obywatela Korei Południowej w Seulu na kilka godzin przed przybyciem Bidena do kraju, według południowokoreańskiej policji.

Osoba została aresztowana na początku czwartku, powiedział w piątek funkcjonariusz policji okręgowej Yongsan w Seulu. Funkcjonariusz, który przemawiał pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie był upoważniony do omawiania incydentu, odmówił dalszego komentarza.

Południowokoreańska gazeta Chosun Ilbo, która po raz pierwszy doniosła o sprawie w piątek, powiedziała, że ​​podejrzany był rzekomo pijany i kłócił się z mężczyzną z Korei Południowej o taksówkę w pobliżu hotelu Grand Hyatt w Seulu, gdzie przebywa zespół Bidena. Według gazety osoba pracuje dla Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA i ma około 30 lat.

DHS monitoruje Secret Service, jej agentów w przeszłości zaangażowani w niesforne zachowanie podczas przebywania za granicą. Biały Dom skierował pytania do Secret Service, które nie odpowiedziały od razu na prośbę o komentarz.

Biden przybył do Azji w piątek na pierwszą wizytę swojej prezydentury, rozpoczynając pięciodniową wycieczkę mającą na celu podkreślenie dyplomatycznego i gospodarczego zaangażowania jego administracji w region w obliczu rozrastających się Chin.

READ  19 osób zostało zamrożonych na śmierć, wywołując awanturę dyplomatyczną między Turcją a Grecją
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.