Connect with us

technologia

Funkcje iOS 14.2: Wszystko nowe w iOS 14.2

Published

on

Funkcje iOS 14.2: Wszystko nowe w iOS 14.2

Firma Apple niedawno wydała iOS 14.2 i iPadOS 14.2, drugie duże aktualizacje dla iOS i iPadOS 14 Aktualizacje systemu operacyjnego wydane we wrześniu. iOS 14.2 i iPadOS 14.2 pojawią się dwa tygodnie po Początek iOS 14.1.

Aktualizację iOS 14.2 można pobrać bezpłatnie i jest ona dostępna bezprzewodowo w aplikacji Ustawienia na wszystkich kwalifikujących się urządzeniach. Aby uzyskać dostęp do nowego oprogramowania, przejdź do Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania. Apple wydało również iOS 12.4.9 dla starszych urządzeń.

Nowa aktualizacja iOS od Apple oferuje szereg nowych funkcji.

Nowe emotikony

Apple tradycyjnie aktualizuje iOS nowymi emoji każdej jesieni, a iOS 14.2 to aktualizacja emoji. iOS i iPadOS 14.2 zawierają nowe Emoji 13 znaków z opcjami obejmującymi uśmiechniętą twarz ze łzą, ninja, uszczypnięte palce, anatomiczne serce, czarny kot, mamut, niedźwiedź polarny, dodo, muchę, paprykę, tamale, herbatę bąbelkową, roślinę doniczkową, piñatę, tłok, różdżkę, pióro, chatę i nie tylko z pełną listą dostępny tutaj.


Oprócz emoji iOS 14.2 oferuje obsługę interkomu HomePod, HomePod minioraz inne urządzenia w systemach domofonowych, które mogą być używane w całym domu.

Awiofon

Członkowie rodziny mogą używać domofonu do komunikowania się ze sobą w domu, wysyłając i odbierając wiadomości głosowe przez głośniki „HomePod” lub przez „HomePod” iPhone, iPadApple Watch, AirPods, i CarPlay. Domofon można aktywować za pomocą „Hej ‌”Siri‌ „domofon”, aby go aktywować, po czym następuje komunikat, i może być używany nawet wtedy, gdy ludzie są poza domem.


Możesz wybrać konkretne HomePods lub urządzenia w gospodarstwie domowym, aby wysłać wiadomość do wszystkich w gospodarstwie domowym, lub możesz odpowiedzieć na wiadomość domofonową wysłaną przez kogoś innego. Na urządzeniach takich jak iPhone i iPad komunikaty interkomu są wyświetlane jako powiadomienia z opcją odsłuchania wiadomości audio.

READ  Bolttech przejmuje polską firmę Digital Care zajmującą się ochroną systemów wbudowanych

Pełnowymiarowy standardowy HomePod można teraz również podłączyć w połączeniu z „HomePod” Telewizor apple 4K dla dźwięku stereo, dźwięku przestrzennego i dźwięku Dolby Atmos.

Rozpoznawanie muzyki i nowy widżet odtwarzania

W Centrum sterowania znajduje się nowy przełącznik wykrywania muzyki, za pomocą którego można zintegrować własną aplikację Apple Shazam z systemem operacyjnym iOS. Dzięki funkcji rozpoznawania muzyki możesz odkrywać muzykę odtwarzaną wokół siebie i rozpoznawać muzykę w aplikacjach, nawet jeśli masz włączone słuchawki AirPods.


Rozpoznawanie muzyki można dodać do Centrum sterowania za pośrednictwem aplikacji Ustawienia. Można go użyć, aktywując Centrum sterowania, a następnie dotykając ikony Shazam, aby rozpoznać utwory. To łatwiejsze niż pytanie „Siri” lub otwarcie aplikacji Shazam.

W Centrum sterowania znajduje się przeprojektowany widżet Teraz odtwarzane, który zawiera listę ostatnio odtwarzanych albumów, których możesz chcieć posłuchać, gdy nie jest odtwarzana żadna muzyka. Istnieje również przeprojektowany interfejs dla Gra powietrznaUłatwia to jednoczesne odtwarzanie muzyki na wielu zgodnych urządzeniach mehrerenAirPlay‌ 2.

AirPods zoptymalizowane ładowanie baterii

Właściciele „AirPods” powinni wiedzieć, że aktualizacja iOS 14.2 dodaje zoptymalizowane ładowanie baterii dla „AirPods”, co spowalnia starzenie się baterii, skracając czas pełnego naładowania AirPods. Funkcja monitoruje Twoje nawyki użytkowania i pozwala uniknąć pełnego naładowania do czasu, gdy potrzebne będą „AirPods”.

Funkcje aparatu A14 dla iPada

Do iPad Air Właściciel, aktualizacja ‌iPadOS 14‌ dodaje nowe funkcje aparatu A14, które są również dostępne w iPhone 12 wyrównać. Wykrywanie scen wykorzystuje inteligentne rozpoznawanie obrazu do identyfikacji obiektów w celu ulepszenia zdjęć, a funkcja Auto FPS zmniejsza liczbę klatek na sekundę podczas nagrywania wideo, aby poprawić fotografowanie przy słabym oświetleniu.

Rozpoznawanie osób

Dla osób niedowidzących firma Apple dodała nową funkcję ułatwień dostępu do aplikacji Lupa, która umożliwia rozpoznawanie osób używających aparatu, aby użytkownicy „iPhone’a” wiedzieli, jak daleko znajdują się inne osoby. Jest to przydatne narzędzie do utrzymywania dystansu społecznego.

READ  Zestaw Lego do gry Horizon Forbidden West na PlayStation już w maju

Zmiany w aplikacji Apple Watch

W przypadku aplikacji Apple Watch na „iPhone” firma Apple nieznacznie zoptymalizowała wygląd i zaktualizowała zegarek jednym z nowych pasków Solo Loop do zegarka Apple Watch, które są objęte zakresem dostawy Apple Watch Series 6 i Apple Watch SE.

Funkcje karty Apple

Wraz z aktualizacją iOS 14.2 Karta Apple Użytkownicy mają dostęp do opcji historii rocznych wydatków, która pozwala im zobaczyć, ile wydali w bieżącym roku kalendarzowym i ile dziennych zarobków. Przed iOS 14.2 wydatki na Apple Card były ograniczone do tygodniowego lub miesięcznego podsumowania.

Nowe tapety

W iOS 14.2 dostępnych jest osiem nowych opcji tła, obejmujących zarówno artystyczne, jak i realistyczne sceny o różnym wyglądzie dla trybu ciemnego i jasnego.

Dowiedz się więcej o wszystkich nowych funkcjach w iOS 14, Upewnij się, że Sprawdź nasze podsumowanie iOS 14.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *