Connect with us

technologia

Szef produktu Microsoftu, Panos Panay, odchodzi z firmy

Published

on

Szef produktu Microsoftu, Panos Panay, odchodzi z firmy

Dyrektor ds. produktu firmy Microsoft, Panos Panay, mówi o systemie Windows 11 podczas wydarzenia inaugurującego system Windows 11, transmitowanego na żywo 24 czerwca 2021 r.

Źródło: Microsoft

Szef produktu Microsoftu, Panos Panay, odejdzie z producenta oprogramowania i sprzętu, powiedział w poniedziałek pracownikom wiceprezes wykonawczy Rajesh Jha.

Restrukturyzacja oznacza zmianę warty po ponad dziesięciu latach sprzedaży komputerów Surface PC firmy Microsoft, które Panay demonstrował konsumentom na imprezach firmowych. Sprzedaż urządzeń Surface nie nadąża za rozwojem usług w chmurze, a system Windows, źródło rentownych przychodów, jeszcze nie wzrósł po tym, jak pandemia wywołała szał zakupów.

Jednak w tych dwóch obszarach firma nie poddaje się.

„Pozostajemy niezachwiani i pewni naszej strategii, a Yusuf Mehdi obejmie zewnętrzne przywództwo nad naszymi firmami i produktami związanymi z systemami Windows i Surface” – oznajmił w oświadczeniu dyrektor generalny Microsoft Satya Nadella. Mehdi, który dołączył do Microsoft w 1992 roku, jest dyrektorem ds. marketingu konsumenckiego firmy Microsoft.

W ramach zmian Charles Simonyi, który kierował rozwojem popularnych aplikacji Microsoft Word i Excel, dołącza do zespołów zarządzających grupy Experiences and Devices, za którą odpowiada Jha, napisał Jha w swojej notatce do pracowników. Simonyi, obecnie 75-letni, wrócił do Microsoft jako pracownik techniczny w 2017 r., kiedy firma przejęła jego start-up Intentional Software.

„Nasze zaangażowanie w Surface i MR pozostaje niezmienione” – napisał Jha, odnosząc się do rzeczywistości mieszanej, kategorii obejmującej urządzenia rzeczywistości rozszerzonej HoloLens firmy Microsoft.

Zmiany na kierownictwie związane z odejściem Panosa wchodzą w życie natychmiast, zaledwie trzy dni przed wydarzeniem Microsoftu w Nowym Jorku, podczas którego firma ma ogłosić nową generację urządzeń Surface.

Po dziesięciu latach obecności na rynku Surface nie udało się zdobyć więcej niż kilku punktów procentowych udziału w rynku dostaw komputerów PC, chociaż konstrukcja urządzenia zainspirowała innych producentów urządzeń sprzedających maszyny z systemem Windows. Microsoft generuje przychody z licencji sprzedawanych tym producentom urządzeń.

READ  Gracze Counter-Strike 2 wyrażają rozczarowanie faktem, że wiele kluczowych funkcji CS:GO znika

Panay dołączył do Microsoft w 2004 roku jako menedżer programów grupowych zajmujących się oprogramowaniem dla komputerów PC. Od 2020 roku przejął także zarządzanie Windowsem, wiodącym na świecie systemem operacyjnym dla komputerów PC. A od 2021 roku jest częścią zespołu kierowniczego firmy. Nie ogłosił jeszcze swoich planów na przyszłość.

„Po 19 niesamowitych latach w Microsoft zdecydowałem się przewrócić stronę i napisać kolejny rozdział” – powiedział napisał na X, platformie znanej wcześniej jako Twitter. „Jestem dozgonnie wdzięczny za czas spędzony w firmie Microsoft i za niesamowitych ludzi, z którymi miałem zaszczyt tworzyć produkty”.

Przeczytaj całą notatkę poniżej.

Zespół,

Po prawie 20 latach pracy w firmie Panos Panay zdecydował się opuścić Microsoft. Panos wywarł niesamowity wpływ na nasze produkty i kulturę, a także cały ekosystem urządzeń. Pod kierownictwem Panosa zespół stworzył kultową markę Surface z popularnymi produktami. Niedawno, jako lider rynku Windows, zespół zapewnił niesamowite usługi i doświadczenia związane z systemem Windows 11 setkom milionów ludzi na innowacyjnych urządzeniach, w tym na urządzeniach naszych partnerów OEM. Będzie nam go brakować i osobiście jestem bardzo wdzięczny za jego liczne zasługi na przestrzeni lat. Dołączcie się do życzeń mu wszystkiego najlepszego.

W przyszłości podwoimy naszą strategię. Zmiany te zaczną obowiązywać natychmiast przy pomocy Panos podczas przejścia.

  • Twórz krzem, systemy i urządzenia obejmujące system Windows, klienta i chmurę dla świata sztucznej inteligencji. Zespołem tym kieruje Pavan Davuluri, który podlega bezpośrednio mnie. Brett Ostrum, Nino Storniolo, Linda Averett, Ken Pan, Ralf Groene, Aidan Marcuss, Carlos Picoto, Stevie Bathiche, Robin Seiler, Ruben Caballero i Anuj Gosalia będą podlegać Pavanowi z nienaruszonymi zespołami. Planowanie systemu Windows i zarządzanie wydaniami pozostaną w tym zespole. Nasze zaangażowanie w Surface i MR pozostaje niezmienione.
  • Twórz środowiska, które łączą sieć, usługi i system Windows w świecie sztucznej inteligencji. W tym celu Shilpa Ranganathan, Jeff Johnson i Ali Akgun będą podlegać bezpośrednio Michaiłowi Parakhinowi i utworzą nowy zespół ds. środowiska Windows i sieci Web, którego zespoły pozostaną nienaruszone.
  • Yusuf Mehdi przejmie odpowiedzialność za kierowanie biznesem Windows i Surface wraz z naszymi partnerami OEM i partnerami detalicznymi.

Ponadto Charles Simonyi, Terri Chudzik i Erin Kolb dołączą do zespołów zarządzających E+D, a Ralf Groene i Mike Davidson będą współpracować, aby jak najlepiej zintegrować zespoły projektowe.

W nadchodzących dniach zaplanujemy AMA, aby odpowiedzieć na pytania. Koncentrujmy się nadal na realizacji naszych dotychczasowych planów. Dziękujemy za wszystko, co robisz i wpływ, jaki wywierasz na naszych klientów i partnerów.

Raczej,

Rajesh

SZACUNEK: Microsoft Surface Go to dobry komputer, ale bardzo zły tablet

READ  Cel przejęcia ESE, Frenzy, tworzy zawody League of Legends z Riot Games, finałem Trinity Force Puchar Polski

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *