Connect with us

technologia

Francja odmawia rozmów w sprawie zakupu izraelskiego oprogramowania szpiegującego Pegasus – EURACTIV.com

Published

on

The Capitals dostarcza najnowsze wiadomości z całej Europy poprzez relacje na miejscu z sieci medialnej EURACTIV. Możesz zapisać się do newslettera tutaj.


Wiadomość z Facebooka

Zbieranie funduszy w Europie odbywa się na Facebooku.

W Portugalii Vamos Ajudar o Diogo wykorzystuje Facebooka do zbierania funduszy na leczenie i zwiększania świadomości na temat FOXP1, rzadkiej choroby genetycznej. Ponad 23 miliony ludzi w Europie stworzyło lub przekazało zbiórki na Facebooku, aby wesprzeć cele charytatywne. Dowiedz się więcej.


Wiadomości europejskie, które powinieneś przeczytać. Witamy w Stolice przez EURACTIV.


W dzisiejszych wiadomościach ze stolic:

PARYŻ

Mówi się, że Francja negocjowała z izraelską grupą NSO, aby kupić oprogramowanie szpiegowskie Pegasus, powiedzieli Ocena technologii MIT. Rozmowy podobno urwały się po lipcowych rewelacjach, które wskazały Emmanuela Macrona jako jeden z wielu celów oprogramowania. Elysée, z którym skontaktował się EURACTIV France, odmówiło podania tych informacji. Mathieu Pollet melduje z Paryża. Kontynuuj czytanie.

///

Macron podpisze strategiczne partnerstwo w Zagrzebiu przed porozumieniem na Kwirynale w Rzymie. Prezydent Francji Emmanuel Macron pojedzie w środę do Chorwacji, a dzień później do Rzymu. Umożliwi mu to „przygotowanie się do francuskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej”, która rozpocznie się 1 stycznia na sześć miesięcy, stwierdziła prezydencja francuska. Kontynuuj czytanie.

///

SPRAWOZDANIE SPECJALNE UE

Ekspert: Uprawa węgla jest idealnym sposobem na zwiększenie plonów w Polsce. Praktyki związane z uprawą węgla mogą pomóc polskim rolnikom Poradzić sobie z uporczywą suszą, ponieważ mogą zwiększyć wydajność swoich upraw, powiedział ekspert EURACTIV Polska. Kontynuuj czytanie.

///

BERLIN

Rozmowy koalicyjne w Niemczech: przyspieszone wycofywanie węgla, zakazanie kotłów gazowych. W Berlinie mają się zakończyć pierwsze trójstronne negocjacje koalicyjne, ponieważ Zieloni dostają w ostatniej chwili ustępstwa, takie jak przyspieszone wycofywanie węgla. Kontynuuj czytanie.

///

WIEDEŃ

Austria ostrzega przed mieszanką przepisów dotyczących certyfikatów COVID-19 w całej Europie. Austria ostrzegła, że ​​różne środki podjęte przez kraje UE w celu zwalczania pandemii mogą doprowadzić do fragmentacji wykorzystania certyfikatu COVID. Według europejskiej minister Karoline Edtstadler certyfikat COVID musi zostać wzmocniony, aby zagwarantować ogólnounijne zharmonizowane podejście. Kontynuuj czytanie.

READ  WhatsApp testuje zaszyfrowane kopie zapasowe w chmurze na Androida

Wielka Brytania i Irlandia

DUBLIN

Irlandzki regulator energetyki ogłasza ograniczenia dotyczące korzystania z centrów danych w związku z obawami dotyczącymi mediów. Irlandzka Komisja ds. Regulacji Utilities (CRU) ogłosiła we wtorek, że chociaż nie zabroni całkowicie centrów danych podłączonych do krajowej sieci elektrycznej, podjęte zostaną nowe środki w celu ograniczenia ich zużycia energii. Kontynuuj czytanie.


NORDYKA I BAŁTYK

HELSINKI

Finlandia chce kandydować na przewodnictwo OBWE w 2025 roku. Finlandia złoży wniosek o przewodniczenie Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) w 2025 r. – powiedział prezydent Sauli Niinistö podczas wizyty w Niemczech. Kontynuuj czytanie.


POŁUDNIE EUROPY

ATENY

Komisja rozważa wymianę strażaków z północy na południe w UE w celu zwalczania klęsk żywiołowych. Komisja Europejska po raz pierwszy rozważa wdrożenie projektu pilotażowego w Grecji pod nazwą „Prepozycjonowanie” latem przyszłego roku. Strażacy leśny z Europy Północnej, takich jak Szwecja, osiedlą się w Grecji i innych krajach dotkniętych dużymi pożarami lasów w miesiącach letnich. Kontynuuj czytanie.

///

RZYM

Mówi się, że Włosi dostają boostery pięć miesięcy po drugim zastrzyku. Minimalny czas trwania dawki przypominającej po przyjęciu dwóch dawek szczepionki Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca lub John’sOn & Johnson w pojedynczej dawce, pięć miesięcy zamiast sześciu, zgodnie z listem dyrektora generalnego Departamentu Zdrowia ds. Zapobiegania Chorobom, Giovanniego Rezzy, opublikowanym we wtorek. Kontynuuj czytanie.

///

MADRYT

Katalońska partia niepodległościowa ERC toruje drogę do hiszpańskiego budżetu w 2022 roku. We wtorek, Katalońska partia niepodległościowa, Republikańska Lewica Katalonii (Esquerra Republicana de Catalunya, ERC) zapowiedziała, że ​​zagłosuje za hiszpańskim budżetem na 2022 r. i utoruje drogę do jego uchwalenia przed końcem roku, poinformował partner EURACTIV, EFE. Kontynuuj czytanie.

///

LIZBONA

Costa: W tym roku gospodarka Portugalii może zbliżyć się do UE. Gospodarka Portugalii może zbliżyć się do UE w tym lub przyszłym roku, powiedział we wtorek premier António Costa. Kontynuuj czytanie.


WYSZEHRAD

PRAGA

Czeskie tajne służby: irańscy agenci nasilili aktywność w Europie. „W ostatnich latach, po kilku spokojnych dekadach, obserwujemy wzrost aktywności irańskich służb specjalnych w Europie i ich rosnącą agresję, zwłaszcza wobec opozycji wobec reżimu na uchodźstwie” – poinformowała czeska Służba Informacyjna Bezpieczeństwa (BIS). ). ) napisał w swoim Roczny raport wydany we wtorek. Kontynuuj czytanie.

READ  Bill Gates mówi, że świat powinien wrócić do normy do końca 2022 roku dzięki szczepionkom i polskim mediom

///

BUDAPESZT

Budapeszt pomija szczepionki ze wschodu, wspólne zamówienia UE na nowy transport szczepionek. Węgry nie będą uczestniczyć w unijnym programie wspólnych zamówień, ale przy kolejnych zamówieniach powstrzymają się od zamawiania rosyjskich czy chińskich szczepionek. Kontynuuj czytanie.

///

BRATYSŁAWA

Słowacja na horyzoncie po emocjonalnym apelu prezydenta. Prezydent Słowacji Zuzana Čaputová po wizycie na oddziale szpitalnym z COVID-19 w Bratysławie we wtorek z pasją zaapelowała do koalicji rządzącej o szybkie przyjęcie środka zmierzającego do całkowitego zablokowania. Kontynuuj czytanie.

///

WARSZAWA

Polska gospodarka: Euro najdroższe od 12 lat. Polski premier Mateusz Morawiecki próbował bronić swobodnego spadku polskiej waluty, gdy zapowiedział możliwą interwencję w celu ustabilizowania sytuacji. Kurs euro banku centralnego wynosi 4,72 i jest najwyższy od 12 lat. Kontynuuj czytanie.


NOWOŚCI Z BAŁKANÓW

SARAJEWO

Wysoki Przedstawiciel Bośni i Hercegowiny Schmidt: Brak armii Republiki Serbskiej. „Armia Republiki Serbskiej nie jest formowana” – powiedział Wysoki Przedstawiciel Bośni i Hercegowiny Christian Schmidt w wywiadzie dla Voice of America. Republika Srpska (RS) to serbski podmiot z siedzibą w BiH i. Kontynuuj czytanie.

///

Strajk górników, wszystkie kopalnie przestają produkować. Setki górników zgromadzonych przed siedzibą rządu Federacji BiH (Jedności Bośniacko-Chorwackiej) wyraziło niezadowolenie z warunków pracy i ostrzegło, aby nie opuszczać terenu zakładu, dopóki ich żądania nie zostaną spełnione. W dniu strajku górnicy wstrzymali produkcję we wszystkich siedmiu kopalniach węgla.

Ich żądania obejmują ustalenie płacy minimalnej w wysokości 500 euro, pomost między stażem pracy i pełną realizację układu zbiorowego.

(Željko Trkanjec | EURACTIV.hr)

///

SOFIA | SKOPJE

Sofia i Skopje okazują jedność po tragicznym wypadku autobusowym. Macedonia Północna i Bułgaria jednocześnie ogłosiły żałobę państwową po tym, jak 46 osób zginęło w pożarze autobusu na bułgarskiej autostradzie Struma, około 50 kilometrów na południe od stolicy Sofii. Siódemka, którym udało się uciec przed całkowitym spaleniem autobusu, jest w stabilnym stanie w szpitalu w Sofii. Kontynuuj czytanie.

READ  Google Pixel 5 vs Google Pixel 4: który flagowy model Androida jest odpowiedni dla Ciebie?

///

BUKARESZT

Rumuński parlament powinien wysłuchać ministrów gabinetu zaproponowanych przez Ciucę. Ministrowie wybrani przez desygnowanego na premiera Nicolae Ciuca zostaną wysłuchani przed komisjami parlamentarnymi w środę po tym, jak we wtorek Ciuca przedstawił w parlamencie swoją propozycję listy ministrów i program rządu. W czwartek ma się odbyć wotum zaufania dla nowego rządu. Kontynuuj czytanie.

///

ZAGRZEB

Premier Polski: Nord Stream 2 zwiększy zależność UE od Rosji. Uzależnienie Europy od rosyjskiego gazu wzrośnie po uruchomieniu kontrowersyjnego gazociągu Nord Stream 2, premier Polski Tak powiedział we wtorek Mateusz Morawiecki po spotkaniu w Zagrzebiu ze swoim chorwackim odpowiednikiem Andrejem Plenkoviciem. Ponadto polski premier zasugerował szerszy plan kierowany przez Rosję, który obejmował również region Bałkanów. Kontynuuj czytanie.

///

BELGRAD

Co najmniej dwóch zabitych i 16 rannych w eksplozji silnika rakietowego w Belgradzie. Wybuch w firmie EdePro, produkującej części do rakiet, wstrząsnął belgradzkim przedmieściem Leštane we wtorek o godzinie 14.00. Co najmniej dwóch pracowników zginęło, a 16 zostało rannych. Kontynuuj czytanie.

///

TIRANA

Demokracja w Albanii została masowo uderzona w ciągu pięciu lat. Demokracja w Albanii jest wyraźnie osłabiona Według Globalnego Wskaźnika Stanu Demokracji, przez ostatnie pięć lat radził sobie słabo w wielu wektorach. Kontynuuj czytanie.


PORZĄDEK OBRAD:

  • JA: Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen relacjonuje wyniki COP26 / Liderka białoruskiej opozycji Swietłana Tichanowska przemawia przed Parlamentem Europejskim / Europejska Partia Ludowa nominuje swojego kandydata na stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.
  • Szwecja: Parlament głosuje nad powołaniem Magdaleny Andersson na premiera.
  • Chorwacja: Prezydent Francji Emmanuel Macron odwiedza Zagrzeb.
  • Rumunia: Przesłuchania proponowanych ministrów w komisjach parlamentarnych.
  • Serbia: Konferencja, Otwarte Bałkany – Droga do stabilizacji, współpracy i regionalnego dobrobytu w Parlamencie. Konferencję otworzą rzecznik prasowy Ivica Dacic i ambasador USA Anthony Godfrey.

***

[Edited by Sarantis Michalopoulos, Alexandra Brzozowski, Daniel Eck, Benjamin Fox, Zoran Radosavljevic, Alice Taylor]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.