Connect with us

Świat

Francja: godzina policyjna również w Sylwestra

Published

on

– Od 15 grudnia we Francji godzina policyjna będzie obowiązywać od 20:00 do 6:00 – poinformował premier Jean Castex. Zapowiedział, że tak samo będzie w Sylwestra, ale nie w Wigilię.

„Przepisy będą więc bardziej restrykcyjne, niż się spodziewaliśmy” – powiedział premier.

Rząd zdecydował o wprowadzeniu godziny policyjnej między 20 a 6 grudnia od 15 grudnia, z wyjątkiem 24 grudnia. – Godzina policyjna będzie kontynuowana w sylwestra, ale Castex ogłosił. „Sylwestra należy spędzić w domu” – powtórzył.

Władze zdecydowały również o zamknięciu muzeów, kin, teatrów i sal koncertowych przez dodatkowe trzy tygodnie, do 7 stycznia.

Jednak Francuzi będą mogli zmieniać regiony od 15 grudnia, co było wcześniej zabronione.

Premier powiedział, że sytuacja poprawiła się w ostatnich tygodniach, ale w ostatnich dniach „utknęła w martwym punkcie” i nadal jest niepokojąca w niektórych regionach. „Więc gra jest daleka od wygranej” – ostrzegł Castex.

Szef rządu przyznał, że cel pięciu tysięcy miejsc pracy nie zostanie osiągnięty 15 grudnia. Codzienne przypadki zakażeń koronawirusem, które były warunkiem dalszego złagodzenia ograniczeń higienicznych.

– Nie zostaną zaostrzone ograniczenia nałożone na miejsca kultu – zapewnił szef rządu.

Rząd zdecydował też o zniesieniu dotychczasowych zezwoleń na wyjazd do 15 grudnia.

Prezes Rady Ministrów przypomniał jednak zalecenia dotyczące wspólnego wypoczynku – w grupie maksymalnie sześciu dorosłych osób. Zalecił również dobrowolną pięciodniową kwarantannę dla tych, którzy chcą spotkać się z osobami starszymi.

Szef rządu wyraził nadzieję, że 20 stycznia zgodnie z planem zostaną ponownie otwarte kawiarnie, bary, restauracje i hale sportowe, aby wyjść z blokady.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *