Connect with us

Świat

Francja. Atak nożem opublikowany przez „Charlie Hebdo” w Paryżu

Published

on

Francja. Paryż był świadkiem niebezpiecznego ataku. Zabójca zaatakował cztery osoby w pobliżu byłej redakcji Charlie Hebdo. Według policji podejrzany został zatrzymany. Według doniesień zagranicznych mediów sprawców może być więcej.

Francja. Paryż był w piątek świadkiem brutalnego ataku nożem w pobliżu byłego tygodnika Charlie Hebdo.

Francja. Atak nożem w pobliżu redakcji Charlie Hebdo w Paryżu

Jak podała Rzeczpospolita, cytując agencję AFP, zasztyletowano cztery osoby. Informacje potwierdza również francuska telewizja – BFM TV. Telewizja informuje też, że było dwóch krawców.

dzgd370

Według doniesień Reutera napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia. Informacje są potwierdzone przez francuską policję działającą na miejscu.

Kto otworzy szampana? Szorstka uwaga wiceministra

Francja. Paryż: atak pod redakcją „Charlie Hebdo”. Jesteś ciężko ranny

Policyjne źródło cytowane przez Sky News donosi, że dwie na cztery osoby ranne mają obrażenia „zagrażające życiu”.

dzgd370

Z kolei reporterzy Assosiated Press informują, że działania funkcjonariuszy zostały przeniesione na teren stacji metra Richard Lenoir. Istnieją również doniesienia o „podejrzanej paczce” rzekomo znalezionej w pobliżu byłej redakcji Charlie Hebdo.

Francja. Paryż: Atak na „Charlie Hebdo”. Zostanie aresztowany

Jak donosi TVN24, domniemany sprawca został zatrzymany przez francuską policję na schodach Opery Paryskiej około godziny 12:45. Mężczyzna powinien mieć na sobie plamy krwi. Prawdopodobnie osoba pochodzenia pakistańskiego.

We francuskim ministerstwie spraw wewnętrznych rozpoczęło się spotkanie kryzysowe. Minister Gerald Darmanin już przyjechał. Rozpoczęto również dochodzenie w sprawie ataku, jak zapowiedział premier Jean Castex.

dzgd370

Francja. Paryż: Atak na „Charlie Hebdo”. To nie pierwszy raz

To nie pierwszy atak w pobliżu siedziby tego satyrycznego tygodnika. W 2015 roku bracia Said i Cherif Kouachi zaatakowali redakcję „Charlie Hebdo”.. W tym czasie zginęło 12 osób.

READ  Białoruś. Departament Obrony nie wyklucza „gwałtownej reakcji” na zagrożenie militarne z globalnych wiadomości

Kilka tygodni później obaj bracia zginęli w akcji służb specjalnych. Śledczy twierdzą, że zabójcy zostali wyszydzeni przez redakcję Proroka Mahometa Charliego Hebdo. Jego zdjęcie często pojawiało się na okładce tygodnika satyrycznego.

AFP / Sky News / Assosiated Press

Czy masz jakieś wiadomości, zdjęcia lub filmy? Wyślij nas dziejesie.wp.pl

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *