Connect with us

Gospodarka

FirstFT: wariant Delta powoduje niedobór siły roboczej w Wielkiej Brytanii

Published

on

Dzień dobry. Ten artykuł jest dostępną na miejscu wersją naszego biuletynu FirstFT. Zarejestruj się w naszym Azja, Europa/Afryka lub Ameryka Dane wyjściowe do wysłania prosto do Twojej skrzynki odbiorczej każdego ranka tygodnia

Ponad 700 pracowników największej brytyjskiej fabryki samochodów izoluje się, ponieważ grupy korporacyjne ostrzegają, że niektóre firmy tracą 20 procent swoich pracowników po pingowaniu przez aplikację NHS Covid-19.

Wariant koronawirusa delta pustoszy przemysł, a fabryki, sklepy i magazyny cierpią z powodu braku siły roboczej, a pracownicy są proszeni o izolację przez 10 dni, jeśli wejdą w kontakt z zarażoną osobą.

Nissan powiedział, że produkcja w „niektórych obszarach” jego zakładu w Sunderland, największego w Wielkiej Brytanii, została dostosowana, „ponieważ zarządzamy wieloma ludźmi, którzy muszą się izolować”.

Naukowcy twierdzą, że Covid-19, grypa i inne choroby układu oddechowego mogą przeciążyć NHS tej zimy. Sześciu burmistrzów w Anglii poprosiło Borisa Johnsona o noszenie masek w transporcie publicznym.

Pięć kolejnych artykułów w wiadomościach

1. Globalna inflacja obciąża rządy Prezes Rezerwy Federalnej Jay Powell powiedział, że Rezerwa Federalna USA jest gotowa do interwencji, jeśli inflacja wymknie się spod kontroli, ale podkreślił, że spodziewa się, że podwyżki cen ustąpią w tym roku. Gwałtowny wzrost cen wzbudził obawy Przegrzanie.

2. Bruksela przedstawia plan zmniejszenia śladu węglowego Europy Bruksela przedstawiła wczoraj dalekosiężne plany, aby UE przewodziła światu w osiągnięciu zerowej emisji netto w celu ograniczenia globalnego ocieplenia, ze strategią skierowaną do wszystkich sektorów gospodarki i handlu.

3. Wdowa po Heywoodzie, Greensill, obawia się śledztwa Suzanne Heywood, wdowa po Jeremy Heywood, byłym szefie brytyjskiej służby cywilnej, twierdzi, że oficjalny przegląd tego, jak Lex Greensill pracowała jako nieopłacany konsultant w Whitehall w 2012 roku, „niesłusznie” obwinia jej zmarłego męża za australijskiego finansistę serce rządu.

READ  Podatki i spadki. Organy podatkowe odmówiły dziecku prawa do zwolnienia

Suzanne Heywood powiedziała, że ​​została poinformowana o zarzutach raportu po trzygodzinnym spotkaniu w poniedziałek z Nigelem Boardmanem, prawnikiem prowadzącym śledztwo © John Stilwell / AFP / Getty Images

4. Facebook: Prezes FTC powinien wycofać się z postępowania antymonopolowego Platforma społecznościowa zwróciła się do Liny Khan, nowej przewodniczącej Federalnej Komisji Handlu, o rezygnację z decyzji o wszczęciu postępowania antymonopolowego przeciwko firmie technologicznej. Aby uzyskać najnowsze wiadomości techniczne, zasubskrybuj do Chrisa Nuttalsa # biuletyn techFT.

5. Niepewność gospodarcza Chin Tempo ożywienia gospodarczego w Chinach nieznacznie wzrosło w drugim kwartale po tym, jak oznaki spowolnienia w drugiej co do wielkości gospodarce świata podsyciły oczekiwania na silniejsze wsparcie polityczne.

Trawienie koronawirusa

  • Covid-19 doprowadził do upadków Szczepienia dla dzieciostrzega WHO.

  • Bank Centralny Nowej Zelandii powiedział, że przestanie kupować obligacje w tym miesiącu, ponieważ naród stał się jednym z pierwszych w rozwiniętym świecie, który wycofał się z monetarnego bodźca pandemii.

  • Tui, największa brytyjska firma turystyczna, powiedziała pracownikom, że muszą być w biurze tylko jeden dzień w miesiącu.

Śledź najnowsze informacje z naszym koronawirusem Blog na żywo i Zaloguj sie dla naszych Aktualizacja biznesowa koronawirusa Biuletyn zawierający więcej informacji o Covid-19.

Nadchodzący dzień

Merkel odbywa ostatnią oficjalną podróż do USA Angela Merkel powiedziała, że ​​podczas dzisiejszej wizyty porozmawia z Joe Bidenem – prawdopodobnie ostatnim jako kanclerz – o różnicach między Niemcami a USA w sprawie Nord Stream 2, ale nie wie, czy rzeczywiście dojdzie do porozumienia.

Morgan Stanley wygra Morgan Stanley sfinalizuje w tym tygodniu publikacje wyników z amerykańskich banków. Za nimi plasują się Bank of America i Citigroup, które poinformowały wczoraj o spadku zysków.

  • Staje się cyfrowy: Wells Fargo, Citigroup i JPMorgan razem Zamknięte ponad 250 sklepów w pierwszej połowie roku, ponieważ amerykańscy pożyczkodawcy zakładają, że znaczna część ruchu pieszych, który został zdigitalizowany podczas blokady, nigdy nie powróci.

Spór prawny między Polską a UE Trybunał Sprawiedliwości UE orzeka za pośrednictwem polskiej izby o dyscyplinowanie sędziów, którzy naruszają traktat UE.

Co jeszcze czytamy

Były chirurg plastyczny stojący za Tether Ponieważ największa kryptowaluta na świecie jest powiązana z innymi aktywami, uwięzi jest środkiem smarnym dla inwestorów wchodzących i wychodzących z bardziej niestabilnych kryptowalut – ale jest również głęboko kontrowersyjny. W jej środku jest człowiek o imieniu Giancarlo Devasini.

Kredyt prywatny dołącza do private equity, aby zablokować banki banks Aby firma private equity Thoma Bravo przejęła ostatnie 6,6 miliarda dolarów nabycie Stamps.com przez linię, grupa sięgnęła po 2,6 miliarda dolarów w finansowaniu dłużnym prywatnych pożyczkodawców. Umowa podkreśla siłę ognia prywatnych funduszy pożyczkowych i sposób, w jaki wykorzystują te pieniądze, według osób zaangażowanych w niedawne transakcje.

Co wiedzą ocaleni z masakry Utoya 10 lat później? „22 lipca” jest tak znany jak 9/11 w USA. Ze względu na ograniczony charakter Norwegii jedna gazeta szacuje, że co czwarty Norweg kogoś znał afektowany. Więc najgorsza przemoc w kraju od II wojny światowej zmieniła jej życie.

Cecilie Herlovsen została postrzelona w ramię, podbródek i ramię, które później amputowano:

Cecilie Herlovsen została postrzelona w ramię, podbródek i ramię, które później zostały amputowane: „Aktywnie pracuję nad wydostaniem się z tego, co nazywam więzieniem Utoya”, mówi © Andrea Gjestvang

Kuba potrzebuje nowego myślenia Jeśli największe protesty w kraju od dziesięcioleci były spontaniczne, reakcja rządu była bynajmniej nie, pisze Michael Stott z FT. Odpowiedź była stara jak wyzwania jednopartyjnego państwa: nieudana gospodarka i zamrożony system polityczny.

„Koleżanki po kolei wysyłano do obozów” Tahir Hamut Izgil kilka lat temu był kierowcą Ubera w Waszyngtonie. Niewielu jego pasażerów wiedziałoby, że był także słynnym ujgurskim poetą, który przybył do Stanów Zjednoczonych w 2017 roku, uciekając przed prześladowaniami ze strony swojego rządu. Teraz, gdy złożył wniosek o azyl, zdecydował się to zrobić opowiedz jego historię. (Atlantycki)

Dziękujemy czytelnikom, którzy wczoraj wzięli udział w naszej ankiecie. Pięćdziesiąt dziewięć procent stwierdziło, że Igrzyska Olimpijskie w Tokio nie powinny przebiegać zgodnie z planem z powodu Covid-19.

piękno

Pięć ekologicznych filtrów przeciwsłonecznych Jak zmniejszyć zużycie plastiku? Weź filtr przeciwsłoneczny – 72 procent zawiera mikroplastik. I to nie obejmuje opakowania. Możesz więc rozkoszować się słońcem – bez domieszki plastiku.

Polecane newslettery dla Ciebie

Notatki z bagien – Ekspercka wiedza na temat skrzyżowania pieniądza i władzy w polityce USA. Zaloguj sie Tutaj

Tajemnice handlowe – Lektura obowiązkowa w zmieniającym się świecie handlu międzynarodowego i globalizacji. Zaloguj sie Tutaj

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *