Connect with us

Gospodarka

FirstFT: Goldman podnosi pensję dla młodszych pracowników

Published

on

Aktualizacje w gospodarce światowej

Dzień dobry. Ten artykuł jest dostępną na miejscu wersją naszego biuletynu FirstFT. Zarejestruj się w naszym Azja, Europa/Afryka lub Ameryka Dane wyjściowe do wysłania prosto do Twojej skrzynki odbiorczej każdego ranka tygodnia

Goldman Sachs stał się ostatnim z największych amerykańskich banków inwestycyjnych, który podniósł pensje młodszych pracowników w odpowiedzi na skargi na wypalenie zawodowe nowo zatrudnionych pracowników, którzy podczas pandemii przeżyli boom transakcyjny.

Analitycy w pierwszym roku zarobią teraz podstawową pensję w wysokości 110 000 dolarów i wzrosną do 125 000 dolarów w drugim roku, według osób zaznajomionych z tą decyzją. Osoby z wyższym stopniem Associate otrzymają podwyżkę do 150 000 $.

Liczby nie uwzględniają rocznych premii, które w dobrych latach mogą być wielokrotnością pensji.

Goldman odmówił komentarza.

Według Wall Street Oasis, strony internetowej, która śledzi płace, podwyżki oznaczają, że Goldman będzie miał jeden z najbardziej hojnych pakietów wynagrodzeń w branży, płacąc wcześniej młodym bankierom mniej niż ich rówieśnicy.

Pięć kolejnych artykułów w wiadomościach

1. Square przejmuje Afterpay z Australii za 29 miliardów dolarów Square, firma płatnicza Jacka Dorseya, Square, podpisała umowę dotyczącą przejęcia australijskiego dostawcy Afterpay „kup teraz, zapłać później” za 29 miliardów dolarów. Czytaj więcej # biuletyn fintechFT. Możesz się zalogować tutaj.

2. Chińskie akcje rosną, amerykańskie obligacje skarbowe odbiją Wezwania Pekinu do bliższej współpracy z Waszyngtonem w poniedziałek uspokoiły nerwy inwestorów po najgorszym dla chińskich akcji miesiącu od prawie trzech lat. W USA obligacje rządowe odbiły, odzwierciedlając rosnące obawy o spowolnienie wzrostu gospodarczego.

3. Zapoznaj się ze skutkami pandemii przed umieszczeniem w Nowym Jorku Grab, południowo-wschodnia azjatycka firma stojąca za największą na świecie fuzją z grupą „czek in blanco”, zgłosiła wolniejszy wzrost po opóźnieniu o 40 miliardów dolarów w Nowym Jorku z ciągłymi problemami związanymi z zakłóceniami, musi walczyć z koronawirusem.

READ  Spójrzmy prawdzie w oczy, nasze plany gospodarcze dla Wielkiej Brytanii powinny być znacznie bardziej zbliżone do polskich

4. Japonia wzywa do zwrócenia większej uwagi na „przetrwanie Tajwanu” Nobuo Kishi, japoński minister obrony i młodszy brat byłego premiera Shinzo Abe, wezwał społeczność międzynarodową do zwrócenia większej uwagi na „przetrwanie Tajwanu”, kiedy ostrzegł, że chińska rozbudowa wojskowa obejmie wyspę. Przeczytaj nasz pełny wywiad z Kishi.

5. Torysi bronią pozyskiwania funduszy wśród kontrowersji darczyńców Brytyjska Partia Konserwatywna odpowiedziała w poniedziałek na zarzuty, że zapewniła starszym ministrom uprzywilejowany dostęp w zamian za duże darowizny, twierdząc, że Partia Pracy dokonała własnych ustaleń, aby przyznać specjalny dostęp.

Podsumowanie Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Laurel Hubbard: „Wiem, że mój udział w tych grach nie był całkowicie bezsporny. Ale myślę, że były po prostu takie cudowne ”© AP

Laurel Hubbard: „Wiem, że mój udział w tych grach nie był całkowicie bezsporny. Ale myślę, że były po prostu takie cudowne ”© AP

 • białoruski sprinter Krystsina Tsimanouskaya schroniła się w polskiej ambasadzie w Japonii po tym, jak twierdziła, że ​​została zabrana na lotnisko wbrew jej woli po skrytykowaniu trenerów jej kraju.

 • Nowozelandzki sztangista Laurel Hubbard był pierwszym lekkoatletą transpłciowym, który wziął udział w igrzyskach olimpijskich.

 • To nas Drużyna piłkarska kobiet przegrali półfinały 1-0 do Kanada. „Po prostu nie mieliśmy tego dzisiaj” – powiedziała amerykańska gwiazda Megan Rapinoe.

 • Simone Biles powróci do rywalizacji we wtorek w finale balansu dla kobiet, podała USA Gymnastics.

 • Golenie Rosyjscy sportowcy regularnie stawał na podium jako medalista mimo wykluczenia Rosji z igrzysk olimpijskich? Murad Ahmed i Max Seddon z FT wyjaśniają. (FT, BBC)

Dodać do ’Igrzyska Olimpijskie w Tokio’do myFT za wszystkie nasze relacje z gier i nie przegap naszych „Alternatywna tabela medalowa”.

Trawienie koronawirusa

 • Chiny spieszy się, aby kontrolować pierwsze powszechne wystąpienie wariantu Delta podczas najgorszej epidemii koronawirusa od ponad roku.

 • To nas podało 70 procent dorosłych przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19 prawie miesiąc później niż planowano, ponieważ niektóre miasta ponownie wprowadzają wymagania dotyczące masek na twarz, aby przeciwdziałać wariantowi Delta.

 • To Przemysł lotniczyOptymizm powoli się rozprzestrzenia, ponieważ większość samolotów lata od początku pandemii.

 • rządy europejskie Chwyć to pomysłowe sposoby Aby zwiększyć wskaźniki szczepień: Francja zawiesza pracowników służby zdrowia, którzy odmawiają szczepień za darmo, podczas gdy niemieckie miasto rozdaje darmowe kiełbaski.

Zarejestrować dla naszych Aktualizacja biznesowa koronawirusa Newsletter i śledź najnowsze wydarzenia nasz blog na żywo.

Nadchodzący dzień

Bank Rezerw Australii Bank centralny odbędzie dziś comiesięczne posiedzenie, ponieważ stoi w obliczu odrodzenia koronawirusa i perspektywy potrzeby Wróć do poprzednich komentarzy w sprawie ekspansji bodźców monetarnych. (Blümberg)

Kwartalne dane o PKB Wielkiej Brytanii Wielka Brytania ma dziś ogłosić dane o PKB za drugi kwartał. W zeszłym miesiącu dane pokazały ożywienie gospodarcze w Wielkiej Brytanii znacznie zwolnił w maju. (Reuters)

Raisi przejmuje władzę w Iranie Nowy prezydent Iranu Ebrahim Raisi dojdzie do władzy we wtorek w czasie wielkich wyzwań dla Republiki Islamskiej.

Co jeszcze czytamy, widzimy i słyszymy

Młodzież w Chinach „leży płasko” zamiast akceptować stres Tendencja młodych Chińczyków do rozstania się ze stresującą pracą kontrastuje z modelem rozwoju kraju, który przyniósł nadzwyczajny wzrost w ciągu czterech dekad. Jak chińska młodzież „996” – Sześć dni w tygodniu od 9:00 do 21:00 – Harmonogram prac na żądanie, Pekin jest więcej niż trochę zakłócony. (FT, Nowy Jork)

Samochody elektryczne i poszukiwanie gospodarki o obiegu zamkniętym Kobalt, który wpływa do akumulatorów pojazdów elektrycznych, może przebyć ponad 20 000 mil od kopalni do producenta samochodu, zanim kupujący naklei na zderzak naklejkę „zero emisji”. JB Straubel, człowiek uważany za mózg stojący za Teslą, stawia na gospodarkę o obiegu zamkniętym, która zapewni pojazdom elektrycznym bardziej zrównoważoną przyszłość.

Zmęczeni Tunezyjczycy witają dojście prezydenta do władzy Prezydent Tunezji Kais Saied wywołał kryzys polityczny, gdy zdymisjonował premiera i zawiesił parlament na 30 dni. Podczas gdy przeciwnicy oskarżali Saieda o przywrócenie rządów jednoosobowych, wielu Tunezyjczyków postrzega go jako zbawiciela po tym, jak ich standard życia załamał się od rewolucji z 2011 roku.

Lunch z FT: Matematyk Hannah Fry Autorka rozmawia z Johnem Thornhillem o granicach sztucznej inteligencji, o tym, jak nauczyć Borisa Johnsona gwałtownego wzrostu i jak diagnoza raka skłoniła ją do ponownej oceny ryzyka.

 • Słuchać: W najnowszej odsłonie Tech Tonic John pyta, czy potencjał sztucznej inteligencji w walce z kryzysem klimatycznym uzasadnia ogromne ilości energii potrzebnej do działania tych systemów.

Mleko roślinne w porównaniu do mleka konwencjonalnego Coraz więcej konsumentów sięga po bezmleczne alternatywy dla mleka. Jednak, jak donosi Judith Evans, produkty ziołowe wciąż mają sporo do zrobienia, aby nadążyć za popularnością, składnikami odżywczymi i dochodami tradycyjnego mleka krowiego, które nadal przynosi największe zyski.

Wideo: Czy mleko roślinne może pokonać konwencjonalne produkty mleczne?

Polecane biuletyny dla Ciebie

Notatki z bagien – Ekspertyza na temat przecinania się pieniądza i władzy w polityce USA. Zarejestrować tutaj

Tajemnice handlowe – Lektura obowiązkowa w zmieniającym się świecie handlu międzynarodowego i globalizacji. Zarejestrować tutaj

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *