Connect with us

Gospodarka

FirstFT: akcje TPG rosną w momencie debiutu

Published

on

Dzień dobry. Ten artykuł jest dostępną na miejscu wersją naszego biuletynu FirstFT. Zarejestruj się w naszym Azja, Europa/Afryka lub Ameryka Dane wyjściowe do wysłania prosto do Twojej skrzynki odbiorczej każdego ranka tygodnia

Jak dobrze jesteś na bieżąco z wiadomościami w tym tygodniu? Weź nasze kartkówka.

Akcje TPG wzrosły o 15 procent w pierwszym dniu notowań, ponieważ grupa private equity współzałożona przez miliarderów Davida Bondermana i Jima Coultera była ostatnią, która skorzystała z rosnących wycen, wykorzystując rynki publiczne do finansowania wzrostu.

TPG jest największą spółką, która jak dotąd weszła na giełdę w USA w tym roku, a jej udane wejście na giełdę jest wynikiem zmagań szerokiego rynku IPO ze słabymi wynikami i rosnącą zmiennością.

„Rynki są niespokojne” – powiedział szef TPG Jon Winkelried z Financial Times. „To IPO było wysokiej jakości książką instytucjonalną wydaną przez wysoce dochodową firmę, która istnieje od 30 lat”.

Wraz z IPO TPG przygotowuje się do korzystania ze swojej platformy, która po wejściu na giełdę zgromadziła aktywa o wartości 109 miliardów dolarów.

79-letni Bonderman i 62-letni Coulter założyli TPG w 1992 r. po tym, jak wkręcali zęby jako dealerzy pod kierownictwem teksańskiego naftowca Roberta Bassa.

Lista pomoże również wzmocnić planowanie sukcesji Bondermana i Coultera. Winkelried, który został mianowany jedynym dyrektorem generalnym w maju 2021 r., dołączy do Coulter i Bonderman jako akcjonariusze większościowi poprzez klasę akcji z prawem supergłosowania.

Dziękujemy wszystkim naszym czytelnikom, którzy głosowali we wczorajszym głosowaniu. Prawie dwie trzecie z was uważało, że Fed nie działał wystarczająco szybko, by walczyć z inflacją. Oto reszta dzisiejszych wiadomości – Gordon

1. Akcje firm technologicznych gwałtownie spadają Wczorajsza wyprzedaż akcji technologicznych jest najnowszą reakcją na rosnące oczekiwania, że ​​Rezerwa Federalna agresywnie zaostrzy politykę pieniężną w tym roku. Zaawansowany technologicznie indeks Nasdaq Composite stracił 2,5 proc., podczas gdy indeks S&P 500 stracił 1,4 proc.

  • Opinia: Inwestorzy mają rację, kopiąc opony podczas długiego rajdu technologicznego, mówi redaktor naczelny West Coast Richard Waters.

READ  Prezydent RP mówi, że należy zmienić system dyscyplinarny sędziów

II panel powstańczy 6 stycznia Wezwania grup technicznych Komitet Kongresu badający atak z 6 stycznia na Kapitol wydał wezwania do Alphabet, Reddit, Twitter i Facebook, spółki macierzystej Meta, żądając informacji o wyborach prezydenckich w USA w 2020 roku. Wezwania sygnalizują wyraźną eskalację prac komisji 6 stycznia.

3. Ukraina twierdzi, że rządowe strony internetowe zostały dotknięte „masowymi cyberatakami” Co najmniej 10 stron internetowych przestało dziś działać, poinformował rząd w Kijowie. Według ukraińskich urzędników ucierpiały strony internetowe Gabinetu Ministrów, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Edukacji, Rolnictwa, Sytuacji Nadzwyczajnych, Energii i Środowiska oraz strony internetowe związane z Ministerstwem Finansów.

4. MI5 ostrzega przed „ingerencją polityczną” chińskich agentów Brytyjscy deputowani zostali ostrzeżeni przez MI5, że chiński agent w parlamencie Chińskiej Partii Komunistycznej był „zaangażowany w polityczne wtrącanie się”, w tym darowiznę ponad 420 000 funtów na rzecz opozycyjnego posła Partii Pracy.

5. Książę Andrzej traci tytuł królewski Pałac Buckingham ogłosił wczoraj, że książę Yorku nie będzie już posługiwał się tytułem JKW i utraci honorowe tytuły wojskowe. Decyzja zapadła dzień po tym, jak sędzia w Nowym Jorku odmówił drugiemu synowi królowej próby zapobieżenia cywilnemu pozwowi ofiary Jeffreya Epsteina, Virginii Roberts Giuffre. Książę Andrzej zaprzecza wszystkim zarzutom.

Książę Andrzej niedługo straci długą listę honorowych tytułów wojskowych, w tym ceremonialną rolę pułkownika gwardii grenadierów © Dominic Lipinski / PA

Trawienie koronawirusa

  • ten Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych Zablokowano mandat Joe Bidena, który kierował dużymi korporacjami do narzucania swoim pracownikom mandatu „szczepienia lub testów”. Ta decyzja jest ciosem w reakcję rządu USA na pandemię Covid i pojawia się, gdy pobyty w szpitalach związane z wirusem osiągnęły rekordowy poziom.

  • Australijski rząd anulował Novak Djokovic Visa po raz drugi, na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju tenisowego Australian Open w Melbourne.

  • Narasta presja na premiera Wielkiej Brytanii Boris Johnson po doniesieniach, że jego personel zorganizował dwie imprezy w noc przed tym, jak królowa Elżbieta została przedstawiona samotnie podczas pogrzebu swojego męża, księcia Filipa w zeszłym roku.

  • Chiny Nadwyżka handlowa wzrosła do 676 miliardów dolarów w 2021 roku, co jest najwyższym rekordowym poziomem. Dane podkreślają dominację Chin w światowym handlu w erze koronawirusa.

  • Najgorsze szkody Anty-Vaxxer zrobić dla ich rodzin, pisze Simon Kuper. Jak żal po stracie niezaszczepionej ukochanej osoby ukształtuje miliony pogrążonych w żałobie – i ich relacje z resztą z nas?

  • Menedżerowie z czasów pandemii zasługują na nasze kondolencje, mówi FT w artykule wstępnym.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak światowa gospodarka wychodzi z pandemii, dołącz do naszego Biuletyn Droga do Odzyskiwania.

Następne dni

Zyski amerykańskich banków Nadzieje inwestorów są duże, ponieważ JPMorgan Chase, Citigroup i Wells Fargo otwierają dla banków sezon wyników za czwarty kwartał. Asset manager BlackRock publikuje również swoje najnowsze wyniki finansowe.

Dane gospodarcze Według prognoz ekonomistów sprzedaż detaliczna w USA w grudniu prawdopodobnie nie zmieni się w porównaniu z poprzednim miesiącem, ponieważ niedobory podaży i rosnące ceny spowodowały, że wielu kupujących wydało wcześniej niż zwykle przed sezonem świątecznym.

Prelegenci w Fed W miarę jak Rezerwa Federalna przygotowuje się do zaostrzenia polityki pieniężnej, inwestorzy będą uważnie słuchać komentarzy prezesa Fed z Nowego Jorku, Johna Williamsa, członka Komitetu Otwartego Rynku Monetarnego Rezerwy Federalnej.

Co jeszcze czytamy i słyszymy

Problem Waszyngtonu na Wall Street W Kongresie i całych Stanach Zjednoczonych pojawiły się oburzenie z powodu inwestycji ze strony urzędników publicznych, którzy podnieśli pytania o nieuczciwe możliwości rynkowe i skłonili prawodawców do egzekwowania przepisów zakazujących aktywnych inwestycji. Komu z możnych powinno się pozwolić działać?

Montaż FT

© FT-Montage / AP / Bloomberg

Bain & Co, podatki i Jacob Zuma Jako fiskalny bastion młodej demokracji, urząd podatkowy Republiki Południowej Afryki był uważany za jednego z najskuteczniejszych poborców podatkowych na kontynencie. Ale raport sądowy na początku tego miesiąca skrytykował konsultanta ds. Zarządzania Bain & Co jako pioniera transplantacji i rzucił światło na mętny związek między polityką a biznesem.

Nie kpij z proroków zagłady Davos Każdej zimy Światowe Forum Ekonomiczne pyta swoich członków o dostrzegane zagrożenia. Tegoroczne badanie odwiedzających Davos jest przerażająco ponure. Detal, który przeraża elitę Davos, jest podwójnie uderzający, pisze Gillian Tett.

Najlepsze książki biznesowe na styczeń Od domowej mądrości trenera cheerleaderek po sposób radzenia sobie z „idiotą” w pracy — oto najważniejsze w tym miesiącu artykuły biznesowe.

Wypełnianie luki pokoleniowej w miejscu pracy W biurze często dochodzi do dysonansu między „mądrością i doświadczeniem” pokolenia X i Boomers a „energią innowacji” lat dwudziestych i trzydziestych. Ale jakie są zalety i pułapki pracy z osobami znacznie starszymi (lub młodszymi) od Ciebie? Isabel Berwick dowiaduje się więcej z podcastu Working It.

Czytelnicy odpowiadają

Pracowity tydzień dyplomacji na rzecz deeskalacji kryzysu na Ukrainie nie powiódł się, Rosja uznała rozmowy za „ślepy zaułek”. Na początku tego tygodnia poprosiliśmy Państwa o opinię na temat impasu między Zachodem a Moskwą. Oto kilka fragmentów tego, co powiedziałeś:

Biorąc pod uwagę historycznie ułożoną strukturę Ukrainy, NATO i UE powinny zacząć publicznie uznawać prawo części Ukrainy do niepodległości – Hugh Small, Anglia

Rosja nie może wygrać wojny z USA, więc jej prowokowanie nie leży w jej interesie. Ale gdy jest zagrożony, może zareagować – Anastase Livieratos, Monako

Rosja i Ukraina: Eksperyment myślowy. Wyobraź sobie, że jest rok 1975, a rewolucja kubańska rozprzestrzeniła się na Meksyk, który w coraz większym stopniu dołącza do Moskwy. Jak zareagują Stany Zjednoczone? Zachód jest niebezpiecznie pozbawiony wyobraźni, jeśli chodzi o rosyjską wrażliwość – David D’Avray, Oxford

Pomyśl o tej kwestii tak, jakby Rosja lub Chiny proponowały zawarcie sojuszu bezpieczeństwa z Meksykiem. Stany Zjednoczone nie tolerowałyby takiego posunięcia. Co więcej, nadszedł czas, aby Niemcy podjęły się zapewnienia bezpieczeństwa europejskiego, a nie normalnego uspokojenia w służbie handlu – Peter Ferrara, Nowy Jork

Historia wskazuje, że nie wolno ci stać się łobuzami. NATO musi się natychmiast przygotować – Peter Atherton, Manchester, Anglia

Dziękuję za wszystkie komentarze. Prosimy o wysyłanie ich na adres [email protected]

Dziękujemy za przeczytanie i pamiętaj, że możesz dodać FirstFT do myFT. Możesz także wybrać opcję otrzymywania powiadomienia push FirstFT w aplikacji każdego ranka. Wyślij swoje rekomendacje i opinie na adres [email protected]

Europa Express – Twój niezastąpiony przewodnik po tym, co jest ważne w dzisiejszej Europie. Zarejestrować tutaj

W następnym tygodniu – Rozpocznij każdy tydzień od podglądu agendy. Zarejestrować tutaj

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.