Connect with us

Gospodarka

Firma Marcina Szumowskiego biegnie jak burza. Zamówienie warte prawie 1,5 mld zł dla OncoArendi – o2

Published

on

Jesteśmy bardzo dumni z tego kontraktu. Na polskim rynku biotechnologicznym nigdy nie było takiego porozumienia. A w historii Polski? Możliwe, że nasz kraj nigdy nie sprzedawał swojej technologii po tak wysokiej cenie, ale nie jesteśmy co do tego pewni – mówi w rozmowie z money.pl Sławomir Broniarek, członek zarządu OncoArendi.

Jaka była tak niesamowita ilość sprzedana? Technologia inhibitora chitynazy. Mówi się, że nowy lek pomaga zwalczać zwłóknienie płuc i astmę. Wraz z podpisaniem umowy Galapagos NV nabędzie całą technologię leków i licencję na sprzedaż.

Rafał Kamiński, również z zarządu spółki, wyjaśnia, że ​​Polakom udało się zdobyć nagrodę za opracowanie cząsteczek blokujących rozwój włóknienia płuc. Obecnie choroba ta zabija w ciągu kilku lat.

Rozpad biegunów może spowolnić lub nawet zatrzymać ten proces. Obecnie bardzo ważne jest to, że lek może także uratować ciężko chorych COVID-19W miarę postępu choroby zwłóknienie płuc jest bardzo niebezpieczne.

Jak wyjaśnia Marcin Szumowski dla money.pl, Prezes OncoArendi, pieniądze ze sprzedaży technologii zostaną przeznaczone na dalszy rozwój firmy. W planach są też prace nad szczepionką COVID-19.

bDiImPCl

O firmie Marcina Szumowskiego było już głośno, ale głównie za sprawą brata ministra Łukasz Szumowski. Pojawiły się zarzuty, że OncoArendi otrzymał granty z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z powodu politycznych więzi rodzinnych.

Podczas poprzedniej administracji [Marcin Szumowski – red.] Dostał dużo więcej i był jeszcze skuteczniejszy. Nigdy publicznie nie podejmowałem działań na rzecz firmy mojego brata i dużo o tym mówiłem – tłumaczył Łukasz Szumowski w rozmowie z money.pl.

bDiImPCm

Michał Sołowow jest właścicielem największego pakietu akcji OncoArendi. Najbogatszy Polak zainwestował w 2015 roku 12 mln zł. W ostatnim czasie jego pakiet akcji wyceniono na około 75 mln zł.

bDiImPCG

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *