Connect with us

technologia

Firma Capcom została złapana na cyberatak, rzekomo kradnąc 1 TB poufnych danych

Published

on

Firma Capcom została złapana na cyberatak, rzekomo kradnąc 1 TB poufnych danych
© Nintendo Life

Japoński gigant gier wideo Capcom – znany z takich seriali jak Uliczny wojownik, Mega człowiek i Łowca potworów – jest najmłodszą ofiarą cyberataku.

Odpowiedzialna grupa podobno ukradła około 1 TB wrażliwych danych. Obejmuje to akta wiz pracowniczych, informacje bankowe klientów oraz „zastrzeżone informacje biznesowe” z sieci korporacyjnych firmy w Japonii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

W jednym (n oficjalne oświadczenieJednak firma Capcom powiedziała, że ​​„nic nie wskazywało” na naruszenie informacji o klientach i ujawniono, że współpracują z policją i „innymi” powiązanymi organami.

Począwszy od wczesnych godzin porannych 2 listopada 2020 r., W niektórych sieciach grupy Capcom zaczęły pojawiać się problemy z dostępem do niektórych systemów, w tym poczty elektronicznej i serwerów plików. Firma potwierdziła, że ​​było to spowodowane nieuprawnionym dostępem osób trzecich i zaprzestała działalności w swoich sieciach wewnętrznych od 2 listopada. Firma Capcom głęboko ubolewała, że ​​może to powodować niedogodności dla różnych zainteresowanych stron. Ustalono również, że obecnie nic nie wskazuje na to, że doszło do naruszenia informacji o klientach. Incydent ten nie wpływa na połączenia firmy z grami online ani na dostęp do różnych witryn internetowych firmy.

Firma Capcom obecnie konsultuje się z policją i innymi powiązanymi agencjami, jednocześnie badając i podejmując działania w celu przywrócenia ich systemów. Firma będzie nadal dostarczać odpowiednie aktualizacje, gdy fakty staną się jasne na jej stronach internetowych i w inny sposób.

Jak wspomniano wcześniej, firma Capcom będzie nadal dostarczać odpowiednie aktualizacje za pośrednictwem swoich witryn internetowych i w inny sposób. Jeśli więc usłyszymy jakieś zmiany, z pewnością Cię o tym powiadomimy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *