Connect with us

technologia

Najczęstsze problemy z iOS 14 i sposoby ich rozwiązywania

Published

on

Najczęstsze problemy z iOS 14 i sposoby ich rozwiązywania

Każda nowa wersja iOS zawiera szereg błędów i problemów, z których niektóre są większe niż inne iOS 14 nie jest inaczej. Apple rozwiąże wiele z tych problemów, wprowadzając kolejne aktualizacje oprogramowania. Warto jednak wiedzieć, czy problemy, które masz na swoim telefonie, są znanymi błędami w systemie iOS 14 i zapoznać się z niektórymi obejściami i poprawkami, które możesz wypróbować.

Rozwiązywanie problemów nie zawsze jest nauką ścisłą. Pamiętaj więc, że może być wymagana praca detektywa, aby dowiedzieć się, co jest nie tak z Twoim iPhonem lub iPadem. Możliwe, że coś innego niż iOS 14 jest winny napotkanych problemów, ale powinniśmy być w stanie pomóc Ci to rozgryźć w taki czy inny sposób.

Zła żywotność baterii

Tryb uśpienia może pomóc w problemach z żywotnością baterii.

Tryb uśpienia może pomóc w problemach z żywotnością baterii.
Zrzut ekranu:: iOS

iOS 14 spowodował problemy z rozładowaniem baterii wielu użytkownikom. Według doniesień iPhone’y nie są tak długie z najnowszym mobilnym systemem operacyjnym Apple. Wspomniano o tym w związku z każdą wersją iOS 14, ale wygląda na to, że wdrożenie na iOS 14.2 W szczególności spowodowało to poważny wpływ na żywotność baterii.

Żywotność baterii nie jest wyraźnie wymieniona w informacjach o wydaniu iOS 14.3 i wygląda na to, że problem – przynajmniej dla niektórych użytkowników – nadal pojawia się wraz z powszechnymi skargami w mediach społecznościowych. Apple jeszcze niczego oficjalnie nie rozpoznał.

Ale firma to zrobiła zapewnić wsparcie techniczne Pełna kopia zapasowa i resetowanie jest zalecane na początku cyklu wydawniczego iOS 14 dla użytkowników iPhone’a i Apple Watch (instrukcje) Tutaj i Tutaj) obu urządzeń, aby rozwiązać problemy z rozładowaniem baterii. Niestety poza zwykłymi Sztuczki oszczędzające baterięPełny reset to prawie wszystko, co możesz spróbować, czekając na aktualizację oprogramowania, aby (miejmy nadzieję) rozwiązać problem.

Brak powiadomień

Zgłoszono problemy z powiadomieniami o wiadomościach w systemie iOS 14.

Zgłoszono problemy z powiadomieniami o wiadomościach w systemie iOS 14.
Zrzut ekranu:: iOS

Jednym z najczęstszych (i irytujących) problemów, które właściciele iPhone’ów zgłaszają podczas korzystania z iOS 14, jest aplikacja Wiadomości nie wyświetla powiadomień jak powinno. W niektórych przypadkach nie zobaczysz żadnych ostrzeżeń na ekranie blokady i nie zobaczysz czerwonych plakietek na ikonie aplikacji. Jest to dodatek do osobnego problemu, który powodował opóźnienia w wysyłaniu wiadomości SMS.

Jest to błąd, który firma Apple potwierdziła i rzekomo naprawiła z aktualizacją iOS 14.3, zgodnie z uwagami do wydania. Jeśli zauważyłeś to na swoim urządzeniu, pierwszą rzeczą do zrobienia jest aktualizacja do systemu operacyjnego 14.3.

Jeśli nadal nie otrzymujesz powiadomień o wiadomościach, takich jak powinieneś, nie ma określonego obejścia, które możesz wypróbować podstawowe poprawki: Sprawdź ustawienia powiadomień, uruchom ponownie telefon i zresetuj, jeśli nic innego nie działa Zacznij wszystko jeszcze raz (Najpierw upewnij się, że jest w pełni zabezpieczony).

Wybierz nowe standardowe aplikacje

IOS 14 umożliwia ustawienie domyślnego klienta poczty e-mail.

IOS 14 umożliwia ustawienie domyślnego klienta poczty e-mail.
Zrzut ekranu:: iOS

W iOS 14 wprowadzono możliwość ustawienia aplikacji innych niż Apple Mail i Apple Safari jako domyślnego klienta poczty e-mail lub przeglądarki internetowej. Jedynym problemem było to, że iOS szybko zapomniał, które alternatywy wybrałeś, i które Apple mógł domyślnie powrócić po ponownym uruchomieniu.

Jest to problem, który rozwiązał Apple i który twierdzi, że został rozwiązany aktualizacja iOS 14.0.1 to nie zostało wypchnięte długo po samym iOS 14. Jeśli z jakiegoś powodu nie zaktualizowałeś systemu iOS do najnowszej wersji, powinno to wystarczyć, aby zachować domyślne opcje poczty e-mail i sieci.

Jeśli nadal nie masz pewności, jak skonfigurować tę nową funkcję, musisz przejść do Ustawień, a następnie wybrać aplikację e-mail lub przeglądarkę internetową z długiej listy aplikacji. Powinieneś wtedy zobaczyć Standardowa aplikacja pocztowa lub a Standardowa aplikacja przeglądarki Możliwość ustawienia wybranej aplikacji jako domyślnej.

Utracić połączenia Wi-Fi

Zaniki Wi-Fi to problem powiązany z iOS 14.

Zaniki Wi-Fi to problem powiązany z iOS 14.
Zrzut ekranu:: iOS

Problemy z Wi-Fi i łącznością komórkową zawsze pojawiają się wraz z nową wersją iOS, a iOS 14 nie był inny – musi to być aplikacja zupełnie nowej warstwy oprogramowania, która utrzymuje telefon (lub sieci, z którymi jest połączony) często mylone Prowadzi to do zerwanych lub niestabilnych połączeń.

W przypadku iOS 14 problemy były jednym z najczęściej zgłaszanych problemów z przerwanymi połączeniami WiFi. Według wielu użytkowników iPhone’y mają tendencję do utraty połączenia z internetem bezprzewodowym, a następnie odmowy ponownego połączenia, co powoduje problemy z prawie wszystkim, co chcesz zrobić na smartfonie.

Jest to błąd, który Apple zidentyfikował i naprawił – powinien być dostępny w Twoim telefonie z iOS 14.0.1To rozwiązuje „problem, który mógł uniemożliwiać iPhone’owi łączenie się z sieciami Wi-Fi”, mówią informacje o wersji. Jeśli po aktualizacji nadal masz problemy, musisz wypróbować standardowe techniki rozwiązywania problemów Rozwiąż problem z połączeniem internetowym.

Konkretne problemy z aplikacjami

Niektóre funkcje YouTube są dostępne wyłącznie dla subskrybentów premium.

Niektóre funkcje YouTube są dostępne wyłącznie dla subskrybentów premium.
Zrzut ekranu:: iOS

Zawsze jest jedna lub dwie aplikacje, które nie działają poprawnie z nową wersją iOS: programiści muszą ciężko pracować, aby ich oprogramowanie działało ze zaktualizowanym systemem operacyjnym Apple, a czasami błędy przenikają przez pęknięcia. W takim przypadku uważaj na aktualizacje aplikacji – lub zapytaj o nie programistów bezpośrednio.

YouTube to typowy przykład iOS 14: tryb obrazu w obrazie nie działał, potem działał, a potem przestał działać. W chwili pisania tego tekstu będzie działać poprawnie tylko wtedy, gdy go masz YouTube Premium Subskrybent (poprzednie obejście dotyczące uruchamiania YouTube w Safari zostało zablokowane).

To samo dotyczy odtwarzania 4K przez aplikację YouTube: działa tylko wtedy, gdy jesteś płatnym subskrybentem. Inne aplikacje w telefonie mogą mieć podobne ograniczenia. Jeśli więc masz problemy lub coś nie działa w określonej aplikacji, skoncentruj się na tej aplikacji.

Inne problemy

Apple będzie Cię informować o aktualizacjach iOS.

Apple będzie Cię informować o aktualizacjach iOS.
Zrzut ekranu:: jabłko

Prawdopodobnie jest więcej problemów niż te opisane powyżej, ale były to najczęściej zgłaszane. Warto mieć oko na Apple oficjalna strona aktualizacji iOS 14ponieważ firma wymienia poprawki błędów zastosowane w iOS, a także nowe funkcje, które zostaną dodane.

Problemy, które zostały naprawione od pierwszej wersji iOS 14, obejmują problemy z wysyłaniem wiadomości e-mail, przeglądaniem widżetów, korzystaniem z Chmury rodzinnej, odbieraniem połączeń przychodzących, ładowaniem bezprzewodowym, wizjerem aparatu, poziomami dźwięku w słuchawkach, brakiem odpowiedzi na ekranie blokady i wiele więcej Mam problemy z powyższymi problemami i aktualizuję do najnowszej wersji, jeśli warto spróbować iOS 14.

Jeśli napotkasz problem, którego tutaj nie omówiliśmy, poszukanie informacji w Internecie powinno znaleźć podobieństwa do innych osób, które mają te same trudności (staraj się być jak najbardziej precyzyjny w wyszukiwaniu). Oto dobre punkty wyjścia Apple subreddit na Reddicie i Fora dyskusyjne dotyczące iPhone’a w witrynie Apple. Lub przedstaw nam swój problem poniżej – być może nieustraszeni czytelnicy Gizmodo pomogą go rozwiązać.

READ  Oferty Amazon na Czarny piątek: Echo, Kindle, Fire TV i nie tylko
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *