Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Tesla otwiera swój pierwszy salon w Polsce i doda kolejne sprężarki

Published

on

Tesla był znacznie bardziej zainteresowany sprzedażą swoich samochodów elektrycznych w bogatszej Europie Zachodniej i ten plan się opłacił. Istnieje jednak zupełnie inna (środkowo-wschodnia) część kontynentu, której tak naprawdę nie poświęca się zbyt wiele uwagi, gdzie rynki takie jak Polska mają duży potencjał sprzedażowy.

Cóż, to się teraz zmieniło wraz z otwarciem pierwszego oficjalnego salonu Tesli w Polska. Znajduje się na obrzeżach Warszawy i obecnie pełni funkcję powierzchni wystawienniczo-usługowej. Uważa się jednak, że Tesla zamierza przekształcić ten pierwszy w obiekt wielofunkcyjny, podobnie jak inne, które już istnieją w innych częściach Europy (ten w HamburguNiemcy są dobrym przykładem).

Polscy kierowcy Tesli korzystają również z największych sieci doładowań w kraju Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie pracuje 8 kompresorów i choć nie brzmi to zbyt wiele, to więcej niż w innych podobnych krajach na starym kontynencie, a trzy kolejne są wymienione jako „Wkrótce” na oficjalnej stronie producenta.

Podobnie jak na innych rynkach europejskich, wygląda na to, że Tesla będzie sprzedawać tylko Model 3, Model S i Model X. Nie zaimportuje modelu Y z innej lokalizacji i ostatecznie będzie dostępny, gdy trafi do produkcji Tesla’s Gigafactory w Niemczech To jest wciąż w budowie.

READ  Parlament Europejski debatuje nad praworządnością w Polsce. Ostre słowa w przestrzeni
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *