Connect with us

technologia

Firma akumulatorowa planuje ładowanie w Europie Wschodniej – Daily Business

Published

on

Andrew Bissell: doskonałe dopasowanie

Szkocka firma Sunamp, zajmująca się technologią magazynowania ciepła, podpisała przełomową umowę sygnalizującą ekspansję alternatywnego źródła energii w Europie Środkowo-Wschodniej w krytycznym momencie.

Firma z siedzibą w East Lothian podpisała umowę partnerską w Polsce z Faradise Energy, spółką zależną notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie firmy budowlano-inżynieryjnej Compremum.

Zgodnie z umową Sunamp zwiększy sprzedaż swoich energooszczędnych baterii termicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, zgodnie ze strategią międzynarodowej ekspansji firmy.

Pierwsze zamówienie w ramach umowy zostało potwierdzone, a sprzedaż ma sięgnąć nawet 10 milionów funtów w ciągu trzech lat.

Umowę podpisali w Poznaniu CEO Sunamp Andrew Bissell oraz CEO Faradise Andrzej Laskowski. Faradise Energy będzie dystrybuować na polskim rynku baterie termalne Sunamp Thermino,

Umowa dystrybucyjna jest pierwszym krokiem w kierunku utworzenia spółki joint venture produkującej baterie cieplne z materiałów zmiennofazowych w Polsce pod marką Sunamp.

Będąc siedzibą jednego z najszybciej rozwijających się rynków fotowoltaiki słonecznej w Europie, Polska przyspiesza wprowadzanie technologii pomp ciepła w połączeniu z fotowoltaiką i innymi odnawialnymi źródłami energii w celu przyspieszenia redukcji emisji i zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego.

Pan Bissell powiedział: „To ekscytujące partnerstwo, które wyznacza początek planów firmy Sunamp dotyczących znacznego wzrostu w Europie Środkowej i Wschodniej.

„Doskonale pasuje do nas Pozbud Inwestycje ze specjalizacjami w sektorze budowlanym i ambicjami zwiększenia udziału w rynku energii odnawialnej.

„W kontekście rosnących kosztów energii, niepewnych dostaw gazu i wymagań, aby stać się bardziej samowystarczalnymi energetycznie, globalny rynek bardziej wydajnego magazynowania energii cieplnej gwałtownie rośnie, ponieważ kraje odchodzą od gazu i węgla na rzecz odnawialnych źródeł energii”.

Pan Laskowski dodał: „Podpisanie umowy handlowej z Sunampem to dla nas bardzo ważne wydarzenie. Po wejściu w sferę przemysłowego magazynowania energii, mamy teraz technologie magazynowania energii cieplnej w budynkach mieszkalnych.

„Wierzymy, że będzie to niezwykle owocna współpraca, która z jednej strony wesprze polskie gospodarstwa domowe w zakresie dostaw energii cieplnej, a z drugiej będzie podstawą wspólnego rozwoju obu firm przy projektach o dużej skali. „

READ  Oto świetne podsumowanie wydarzenia Halo Infinite Tenrai (aktualizacja) – Destructoid

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.