Connect with us

technologia

Firefox Monitor może teraz usuwać dane osobowe z Internetu

Published

on

Monitor Firefox, usługa weryfikacji hasła Mozilli, może wkrótce zostać wykorzystana do usuwania danych osobowych z Internetu. Zainteresowani użytkownicy Firefox Monitor mogą wpisać się na listę oczekujących w celu skorzystania z usługi.

Aby to zrobić, konieczne jest zalogowanie się na konto Firefox Monitor lub utworzenie nowego i kliknięcie przycisku „Dołącz do listy oczekujących” nowego. kliknąć Funkcja usuwania danych usługi.

Na chwilę obecną niewiele wiadomo na temat funkcjonalności serwisu. Mozilla odpowiada na dwa pytania.

Po co usuwać swoje dane osobowe?

Mając swoje dane osobowe w Internecie, możesz być łatwiejszym celem kradzieży tożsamości, oszustw, a nawet cyberstalkingu. Reklamodawcy, firmy i hakerzy mogą szybko znaleźć wiele informacji o Tobie, takich jak imię i nazwisko, adres domowy, informacje o rodzinie, a nawet numery ubezpieczenia społecznego i hasła.

Jak to usuniemy?

Tworzymy usługę ochrony prywatności, aby monitorować strony internetowe pod kątem danych osobowych i usuwać je ze stron, które narażają Ciebie i Twoich bliskich na ryzyko. Nie jest jeszcze dostępna, ale kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej.

Wiele pytań pozostaje obecnie bez odpowiedzi, w tym:

  • Definicja danych osobowychco zawiera? Czy mówimy tylko o informacjach tekstowych, np. imię i nazwisko, adres i numer PESEL, czy też mediach, np. wyciekły zdjęcia?
  • Zakres usług. Czy Mozilla monitoruje cały Internet pod kątem wycieków, czy też usługa usuwania danych ogranicza się, przynajmniej początkowo, do niektórych dużych witryn, takich jak Facebook czy Twitter?
  • Jak obsługiwane są przeprowadzki? Czy jest to zautomatyzowany proces, czy moim zdaniem użytkownicy muszą wyrazić zgodę na usługę Mozilli, aby zażądać usunięcia danych dla każdego źródła z osobna?

Słowa zamykające

Nowa usługa usuwania danych z Firefox Monitor ulepsza tę usługę. To dobry dodatek do usługi, gdy Mozilla zrobi to dobrze. Wydaje się mało prawdopodobne, że organizacja monitoruje cały Internet pod kątem danych osobowych swoich użytkowników i nie jest jasne, czy Mozilla rozwija usługę od zera, czy zamiast tego współpracuje z ustaloną usługą usuwania danych. Czy nowa funkcja danych osobowych będzie bezpłatna? Mozilla obsługuje już kilka płatnych usług, takich jak Mozilla VPN lub Pocket, a usługa usuwania danych może nie być bezpłatna lub ograniczona.

READ  Ford pokazuje swój silnik skrzyniowy EV w Resto-Mod 1978 F-100

Podsumowując, może to przyspieszyć działanie programu Firefox Monitor, zwłaszcza w porównaniu z innymi rozwiązaniami do wycieku haseł dostępnymi w Internecie.

Teraz ty: Co myślisz o tej nowej usłudze usuwania danych? Czy użyłbyś tego?

streszczenie

Firefox Monitor może teraz usuwać dane osobowe z Internetu

nazwa przedmiotu

Firefox Monitor może teraz usuwać dane osobowe z Internetu

opis

Firefox Monitor, usługa sprawdzania naruszeń haseł firmy Mozilla, może wkrótce zostać wykorzystana do usuwania danych osobowych z Internetu.

autor

Martina Brinkmanna

redaktor

Ghacks aktualności techniczne

logo

Reklama

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.