Connect with us

Nauka

10 sposobów na naukową aktualizację witamin ze starej szkoły

Published

on

Kiedy większość ludzi mówi o suplementach, opisuje aktywne składniki (witaminy, minerały, substancje botaniczne, probiotyki itp.). Ale pod panelem faktów dotyczących suplementów znajdziesz zaróbki (czyli inne rzeczy).

W swej istocie zaróbki nie są złe. Pomagają zachować jednorodność i jednorodność składników. Zapewniają również, że składniki przepływają przez maszyny podczas produkcji i do kapsułek, kapsułek, torebek przypominających, fiolek itp. Substancje pomocnicze pomagają utrzymać niski poziom wilgoci w suplementach (co jest ważne dla łagodzenia wzrostu drobnoustrojów). Mogą również nadawać smak, słodycz, świeżość, czas uwalniania i kolor.

Jednak nowe i ulepszone suplementy stawiają na pierwszym miejscu ilość (tj. mniej znaczy więcej) i jakość, jeśli chodzi o zaróbki. Na przykład organiczny proszek warzywny z zerowymi substancjami pomocniczymi znajduje się z przodu opakowania. To jest to 33-składnikowa wegańska multiwitamina z zaledwie trzema „innymi składnikami” (z których jednym jest sama kapsułka wegańska) jest rewolucyjny.

Kolejny świetny przykład: mindbodygreen sformułował swoje… czekoladowe piękno i kolagen jelitowy + z zaledwie dwoma substancjami pomocniczymi: organicznym kakao i organicznym ekstraktem z owoców mnicha. Było to celowe, z trudnym przejściem na smak czekoladowy (czytaj: podróbka), sztuczne słodziki, gumy itp.

Niektóre szczególnie nieprzyjemne (lub „leniwe”) substancje pomocnicze, których należy unikać to syntetyczne barwniki, środki matujące (dwutlenek tytanu), sztuczne aromaty i słodziki, syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy, alkohole cukrowe, tanie oleje, gumy, sztuczne konserwanty, gluten i inne ważne składniki alergenów pokarmowych.

Ponadto formuła suplementów roślinnych lub wegańska musi uwzględniać, czy każda substancja pomocnicza spełnia również te normy roślinne. Weźmy na przykład leucynę. Jest to niezbędny aminokwas i czysta zaróbka, która pomaga utrzymać składniki razem i przepływać do kapsułek. Należy jednak pamiętać, że leucyna jest zwykle pozyskiwana z kaczych piór (lub czasami ludzkich włosów), które nie są wegańskie i są nieco obrzydliwe. Natomiast wegańska leucyna jest pozyskiwana w technologii fermentacji mikrobiologicznej. Wegańska leucyna to rodzaj, który mindbodygreen wykorzystuje w naszych suplementach + portfolio.

READ  NASA Osiris-Rex ma wylądować na asteroidzie Bennu Wtorek: Jak oglądać na żywo

Niektóre inne ostrzeżenia obejmują suplementy, które używają terminu „naturalny” przed aromatami lub barwnikami oraz wszelkie marki suplementów, które używają terminu „klasa farmaceutyczna” do opisania swoich składników. Są to nieodpowiedzialne stwierdzenia, które mylą linie, całe kategorie i prawa.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.