Arsenal, kobiety 0-3 Chelsea, kobiety: Fran Kirby i Sam Kerr przypieczętowali ostateczne zwycięstwo w Pucharze Anglii | Wiadomości piłkarskie

Fran Kirby i Sam Kerr wystąpili, gdy Chelsea zdobyła spóźnioną trójkę, wygrywając 3-0 z Arsenalem w przełomowym finale Pucharu Anglii na Wembley.

Bramka Kirby’ego w trzeciej minucie była sprzeczna z dominacją The Blues w przerwie, ale Kerr nadrobił kilka straconych okazji podwójnym (57, 77) w drugiej połowie – w tym świetnym żetonem – kiedy drużyna Emmy Hayes zdobyła trofeum jako pierwsza czas od 2018 roku w grze z okazji 50. rocznicy opóźnionej przez pandemię.

Hayes oświadczył, że Kirby i Kerr, którzy również trafili w poprzeczkę, są „nie z tego świata”, a obrażenia byłyby większe, gdyby bramkarz Arsenalu Manuela Zinsberger nie była gotowa na kolejną interwencję.

Kanonierzy odnieśli zdecydowane zwycięstwo nad obrończynią tytułu WSL w pierwszym dniu sezonu, ale zostali zdeklasowani na dużej scenie, a ich głównym celem zagrażała Vivianne Miedema jako postać marginalna.

Obraz:
Sam Kerr z Chelsea świętuje drugą bramkę przeciwko Arsenalowi

Jak Chelsea popłynęła na Puchar

Flagowy mecz, który rozegrano przed ponad 40 000 widzów, zyskał dodatkową przewagę do dnia, w którym FA zabroniło kobietom grać w piłkę nożną, sport, który był upośledzony od tak dawna, ale teraz znów kwitnie.

Chelsea poniosła we wrześniu porażkę 3-2 ze zdeterminowanymi rywalami o tytuł, ale od samego początku trzymała się mocno, a ich wysoka prasa opłaciła się w ciągu pierwszych kilku minut, kiedy Jessie Fleming i Kerr starali się utrzymać Kirby’ego w czystości, a finisz był fajny. w rogu.

Fran Kirby z Chelsea świętuje po zdobyciu bramki przeciwko Arsenalowi w finale Pucharu Anglii Kobiet
Obraz:
Fran Kirby z Chelsea świętuje po zdobyciu bramki w meczu z Arsenalem

Już pięć minut później Kerr powinien był podwoić przewagę Chelsea. Obrona Arsenalu ponownie przebiła się zbyt łatwo, ale Australijczyk strzelił prosto na Zinsbergera.

Kirby szybko zmusił bramkarza do pracy, niezręczna rywalizacja Jen Beatties z Kerr nie została ukarana, a szanse na wygraną i poszarpaną linię defensywną, Guro Riding i Magdalena Eriksson hojnie, a następnie Kerr uderzył w poprzeczkę po sparowaniu Lotte Wubben. Moj.

READ  Mistrzostwa Świata 2022: Ukraińscy kibice kibicują Polsce i Anglii | Wiadomości o mundialu 2022 w Katarze

Miedema była izolowana po drugiej stronie i chociaż taktyczna zmiana, w której Beth Mead i Katie McCabe zamieniły się flankami, dała Arsenalowi obietnicę – opozycja z rzutu karnego Kanonierów została odwołana, gdy bok Mead trafił w ramię Erin Cuthbert – nie odnieśli żadnego strzału w pierwszej połowie bramka.

Magdalena Eriksson z Chelsea strzela bramkę w finale Pucharu Anglii Kobiet Witalności na Wembley
Obraz:
Magdalena Eriksson z Chelsea trafia do bramki na Wembley

Przerwa nie nabrała rozpędu i po tym, jak Kerr skierowała piłkę Cuthberta bezpośrednio na Zinsbergera, niestrudzona praca Kerr w końcu opłaciła się pół godziny temu, kiedy ścigała się na piłce kanałowej Kirby’ego, ponownie przewyższając Wubben-Moya i wracając do domu mocno i głęboko znudzona.

Niedługo potem Kirby uderzył w poprzeczkę, gdy niewytrenowana Ann-Katrin Berger znacznie upadła na drugi koniec ze skurczem na drugim końcu, ale Chelsea wyciągnęła się dalej do przodu, gdy Kerr zmieniła styl i straciła kolejne podanie, zanim rzuciła piłkę nad Zinsbergerem, by zabłysnąć dominujący dzień roboczy.

Hayes chwali występ Chelsea, ale tłumi plany przyjęcia Kerr!

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Menedżerka Chelsea Women, Emma Hayes, mówi, że „zamruczała”, gdy jej drużyna strzeliła ostatniego gola w finale Pucharu Anglii 3:0 z Arsenalem.

Hayes pochwalił „niesamowity występ” swoich potrójnych zwycięzców – ale osłabił nadzieje Kerra na imprezę przed meczem Ligi Mistrzów z Juventusem w ciągu tygodnia.

Uśmiechnięta Kerr powiedziała po swoim dublecie: „Nie mogę się doczekać świętowania! W pierwszej połowie już tego nie było – mogło być 4-0 lub 5-0, ale wiedzieliśmy, że w pewnym momencie będziemy naciskać. ” wejdzie. „

Hayes, w rozmowie z BBCŻartował: „Zero szansy na imprezę! Autobus odjeżdża, jadą do domu, znają umowę: w środę musimy wygrać!”

READ  SD Eibar - Real Madryt 1-3 w Primera Division w 14. kolejce

Ale szefowa Chelsea z satysfakcją z satysfakcją odniosła się do aplikacji jej piłkarzy.

„Myślałem, że to dobrze. Pomalowaliśmy Wembley na niebiesko, to dzień Chelsea. Nasz występ był świetny. Pierwsze dwa były nie z tego świata. Powiedziałem do Fran [Kirby]Myślę, że to najlepsza gra, jaką kiedykolwiek widziałem w Chelsea, a pewność siebie Sama rośnie.

„Ale wszyscy wykonali swoją część i absolutnie na to zasłużyliśmy.

Myślenie, że wygraliśmy trzy razy, jest niesamowitym osiągnięciem. Jestem niezwykle dumny z zawodników, sztabu, klubu. Budowaliśmy ten zespół przez długi czas i myślę, że dzisiaj pokazaliśmy, dlaczego to zrobiliśmy. zostań mistrzami ”. ”.

„Zbyt wiele błędów Arsenalu”

Trener Arsenalu, Jonas Eidevall, przyznał, że jego drużyna wypadła gorzej przy tej wielkiej okazji.

Jest to połączenie faktu, że Chelsea jest bardzo dobrą drużyną piłkarską, kiedy ma czas i miejsce w ostatniej trzeciej drużynie, a my jako zespół popełniamy zbyt wiele błędów.

„Nie czujemy się teraz dobrze. Możemy zrobić dużo lepiej niż wcześniej. Musimy się z tego wyciągnąć. Moim zadaniem jest próbować to poprawić. Musimy patrzeć w przyszłość”.

Co dalej?

Arsenal musi szybko przejść do Ligi Mistrzów, w której Barcelona będzie w mieście w czwartek 9 grudnia, zanim Leicester przywita gości przed Sky Sports Kamery trzy dni później, kiedy powraca Super Liga Kobiet.

Chelsea zmierzy się z Juventusem w Lidze Mistrzów w środę 8 grudnia i powróci na żywo do WSL w sobotę 11 grudnia na wyjeździe w Reading Sky Sports.