Connect with us

Zabawa

To najzabawniejszy amerykański film w historii – 24/7 Wall St.

Published

on

Niektóre z najsłynniejszych wczesnych amerykańskich filmów to komedie. Wczesne gwiazdy filmowe to Buster Keaton, Stan Laurel i Oliver Hardy, Harold Lloyd i na szczycie listy genialny Charlie Chaplin.

Gatunek jest tak ważny, że Amerykański Instytut Filmowy ma własną listę najlepszych komedii –AFI 100 LAT… 100 śmiechów to 100 najzabawniejszych amerykańskich filmów wszechczasów.„Lista AFI aż prosi się o pytanie, czy filmy z jednej epoki należy porównywać z drugą. Niektóre pochodzą z lat dwudziestych, a inne z lat osiemdziesiątych.

24/7 Tempo sprawdziło listę Amerykańskiego Instytutu Filmowego. Najzabawniejszym amerykańskim filmem jest „Some Like It Hot”, który ukazał się w 1959 roku i zagrali w nim Marilyn Monroe, Tony Curtis i Jack Lemmon.

Pojawienie się mówiących obrazów umożliwiło reżyserom takim jak Frank Capra i Howard Hawks oraz pisarzom takim jak Garson Kanin tworzenie niezapomnianych przekomarzań i nagłówków. Popularne w okresie Wielkiego Kryzysu komedie krępujące zawierały komiczne sytuacje i szybkie dialogi. Filmy takie jak „His Girl Friday”, „Bringing Up Baby” i „The Philadelphia Story” pomogły zagrać Cary Grant, Rosalind Russell, Katharine Hepburn i Jimmy Stewart. (Oto najbardziej dochodowe filmy każdego roku Ton Era).

Lata 30. zrodziły również cudownie chaotyczne farze Braci Marx, takie jak „Zupa z kaczki” i „Noc w operze”, oraz wprowadził miejski humor serialu „Thin Man” z Williamem Powellem i Myrną Loy.

W 1959 roku reżyser Billy Wilder przekroczył granice komedii na dużym ekranie swoją transwestycyjną podróżą „Some Like It Hot” z Tonym Curtisem i Jackiem Lemmonem. Filmowcy stali się odważniejsi w latach 60., kręcąc czarne komedie, takie jak parodia zimnej wojny „Dr. Strangelove lub jak nauczyłem się przestać się martwić i pokochać bombę ”oraz satyryczne komentarze na temat amerykańskiego społeczeństwa, takie jak„ Absolwent ”.

Komedie stały się ostatnio nieco ostrzejsze dzięki filmom R-rated, takim jak „Jest coś o Mary”. Ale Amerykanie zawsze znajdą czas na dobrą komedię romantyczną – na przykład „Dzień świstaka”.

READ  Dziesiątki tysięcy ukraińskich uchodźców na polskiej granicy

Kliknij tutaj, aby zobaczyć najzabawniejsze filmy w historii

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.