Connect with us

Świat

Finlandia łagodzi ograniczenia dla podróżnych. Polska na liście „zielonej”

Published

on

Finlandia łagodzi ograniczenia dla podróżnych. Od soboty na „zielonej” liście znalazły się Niemcy, Norwegia, Szwecja i Polska. Kraje te są obecnie uważane za stosunkowo bezpieczne dla rozprzestrzeniania się koronawirusa – poinformował w piątek fiński rząd.

Finowie są otwarci na turystów. Jak dotąd Finlandia Podróżni z krajów, w których liczba zgłoszeń została zaakceptowana koronawirusa zarejestrowano na poziomie 8-10 przypadków na 100 tys. Mieszkańcy. Jednak takich krajów było niewiele – na przykład Cypr i Łotwa.

Ograniczenia w ruchu transgranicznym (m.in. Kwarantanna) ma teraz zostać zniesiony dla osób z krajów, w których górna granica nie przekroczyła 25 na 100 000 w ciągu ostatnich 14 dni. Mieszkańcy. Nowe przepisy powinny wejść w życie w sobotę.

Zobacz też

Finlandia łagodzi ograniczenia dla podróżnych

Szefowa fińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Maria Ohisalo ogłosiła w piątek, że docelowo dotyczyć to będzie krajów UE, w których wskaźnik infekcji utrzyma się powyżej 25 na 100 000. Ludzie, Kontrole graniczne są zastępowane tzw. Modelem testowym.

Podróżni z tych krajów wymagają zaświadczenia wydanego przez negatywny wynik testu na koronawirusa. Zasada „zrób test i przyjedź”, która zobowiązuje np. Linie lotnicze lub firmy promowe do sprawdzania certyfikatów, miałaby obowiązywać pod koniec listopada.

Nowe przepisy nie miałyby zastosowania do obywateli Finlandii i stałych mieszkańców, którzy zostaliby jednak poddani testom i kwarantannie po przyjeździe do kraju. „Próbujemy ponownie otworzyć się na turystów i„ uratować ”nadchodzący sezon zimowy w Laponii – skomentował minister gospodarki Mika Lintila.

Lokalne media zwracają uwagę, że dotychczasowe kryteria oceny podróżnych w Finlandii były jednymi z najbardziej restrykcyjnych w Europie, a przyjęcie nowej wartości wskaźnika jest „odniesieniem” do sąsiedniej Szwecji, w której ostatnio odnotowano nieco mniej niż 25 przypadków Potwierdzono koronawirusa na 100 000. Mieszkańcy.

READ  Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Zobacz też

RadioZET.pl/PAP

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.