Connect with us

Nauka

Finały Europejskich Mistrzostw Ultimate: Mieszane (podgląd)

Published

on

Finały Europejskich Mistrzostw Ultimate: Mieszane (podgląd)

GRUT po raz kolejny jest wielkim faworytem swojego ostatniego sezonu

Próba oznaczenia GRUT przed rozłączeniem. Zdjęcie: Maruša Lešnik.

Rozmawialiśmy o tym, co wydarzyło się w Europie przed EUCF, ale kto wygra? Które drużyny warto oglądać? Oto, co warto wiedzieć o drużynach walczących o tytuł we Wrocławiu.

Profil turnieju

Data: 29 września do 1 października
Lokalizacja: Wrocław, Polska
Klimat: Ciepło z temperaturami od 19 do 25 C/66 do 77 F, w sobotę przelotne opady deszczu
Jak oglądać: O Kanał YouTube Ulti.TV
Zaplanować: stronie internetowej UEF

Grupa

Lektura końcowa (Reading, Wielka Brytania) wygrała Elite Invitation na początku tego roku, ale na Mistrzostwach Wielkiej Brytanii zajęła czwarte miejsce. Będzie im brakować kilku kluczowych zawodników, takich jak Molly Wedge, Conor Hogan i Helen Roberts, z powodu kontuzji, ale skład jest nadal bardzo mocny i składa się z kilku zawodników, którzy grali w Wielkiej Brytanii na początku tego roku – Andy’ego Lewisa, Becky Thompson i Sama Wilsona w drużyna mieszana, Emma Klima i Rachel Naden w drużynie kobiet oraz Mark Bignal w drużynie otwartej – i ma doświadczenie w dobrych występach w Europie. W zeszłym roku zespół dotarł do finału i tutaj będzie się starał spisać lepiej.

Dołączają do nich w basenie FRuBB (Frankfurt, Niemcy), zwycięzcy Wrocławskiej Wiosny Zaproszenia, a także aktualni mistrzowie Polski mieszanych Dziki (Poznań, Polska) i debiutanci tureccy Rozszerzenie (Stambuł, Turcja). FRuBB zajął szóste miejsce w ostatnich Mistrzostwach Niemiec, więc gra przeciwko utalentowanej drużynie Savage może być dla niego trudna. Czytanie powinno wygrać tę pulę.

Basen B

ODŁĄCZENIE (Freiburg, Niemcy) wygrała Spring Invitation w Padwie i na zakończenie sezonu dotarła do finału Elite Invitation. Wydawali się być jedną z potęg europejskiego finału mieszanego, ale radzili sobie także w Bundeslidze, zajmując czwarte miejsce po porażce z Nullacht! (Münster, Niemcy) w meczu o trzecie miejsce, 15-14. Na liście znajdują się znane nazwiska, takie jak bliźniacy Förster Miriam i Mareike, Arne Groß i Phillipp Haas, a także doświadczony trener Marco Müller, więc warto ich obserwować pomimo niedawnych wyników.

READ  Statek kosmiczny Marsa dostrzega „anielską postać” w pobliżu bieguna południowego przed Bożym Narodzeniem

Nulacht! To młoda i intrygująca drużyna, która zajmuje ostatnie miejsce w grupie, ale niedawno odniosła zwycięstwo nad pierwszą drużyną w grupie. Przepływ (Wrocław, Polska) mają po swojej stronie domową kuchnię i są drugą najlepszą drużyną w Polsce. Dotarli już do półfinału na EUCF i nie należy ich lekceważyć. Trzykrotny mistrz Wielkiej Brytanii Zanieczyszczenie atmosfery (Durham, Wielka Brytania) uzupełniają bardzo konkurencyjną grupę. SMOG nie przełożył swoich wyników krajowych na Europę, ponieważ nie był w stanie sprowadzić pełnych drużyn i ten rok nie jest wyjątkiem. W składzie znajduje się kilku zawodników z drugiej drużyny SMOG-a, ale ma on na tyle talentu, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, wyprzedzi tę grupę. Będzie to jeden z basenów do obejrzenia.

Basen C

Głęboko Przestrzeń (Londyn, Wielka Brytania) zdobyli swój pierwszy tytuł mistrza kraju w kwalifikacjach do Euro i wydaje się, że ich liczba rośnie. Dobre zaproszenie do Elite Invitation pozwoliło im dotrzeć do półfinału i wywrzeć presję zarówno na DISConnection, jak i GRUT, zanim zajęli czwarte miejsce. Hannah Yorweth była jedną z wschodzących gwiazd brytyjskich kobiet w Limerick, a gwiazdy takie jak Leila Denniston i Axel Ahmala były sławne na Mistrzostwach Krajowych. Są w czołówce rozstawionych, ale zagrają przeciwko niemu Małpa (Grenoble, Francja), którzy pomimo silnej konkurencji zwyciężyli w kwalifikacjach regionalnych. Francuska drużyna składa się z kilku znakomitych zawodników, w tym mieszanej zawodniczki z Francji i World Games Pauline Berté.

Te dwie drużyny prawdopodobnie powalczą o czołowe miejsca w grupie, ale Tartu Turbulencja (Tartu, Estonia) będzie ciekawym zespołem do oglądania. W drużynie gra wielu najlepszych zawodników Estonii, w tym gwiazda halowa Jakob Tamm, który grał w drużynie Mooncatchers na początku sezonu. Aktualni brązowi medaliści Lewy Przekroczenia (Brno, Czechy) to drugi zespół w grupie, ale może mieć problemy po stracie niektórych zawodników w zeszłym roku i w grupie trudniejszej niż ta w 2022 roku.

READ  10 najlepszych organizacji Business Analytics do pracy w 2022 r.

Basen D

GRUTA (Amsterdam, Holandia) ma swój ostatni sezon (na razie) w drużynie mieszanej. Wydaje się oczywiste, że ich wyjątkowo utalentowana drużyna zrobi na tym turnieju absolutnie wszystko, aby spróbować wywalczyć wysoki poziom po dominowaniu w europejskiej lidze w ostatnich latach. Nie ma Bena Oorta, który kontynuuje swoją amerykańską odyseję, ale reszta gwiazd jest tutaj. Bardzo, bardzo trudno będzie ich zatrzymać.

Reszta basenu jest interesująca. Leamington Lemingi (Leamington) i Glasgow (Glasgow, Szkocja) pochodzą z Wielkiej Brytanii, gdzie na zawodach krajowych zajęli odpowiednio drugie i piąte miejsce. Zespół Lemmings zajął także drugie miejsce podczas Spring Invitation w Padwie, aby zapewnić sobie miejsce wcześniej, a w turnieju wzięło udział wielu utalentowanych młodych zawodników, którzy na początku tego roku grali w lidze do lat 24. Glasgow odbudowuje się od czasu przystąpienia do WUCC w 2018 r., a jego miejsce tutaj jest nagrodą za tę pracę. Manchoty (Mans, Francja) to kolejna utalentowana drużyna, która zajęła drugie miejsce w regionie południowym nad Sesquidistus (Strasburg) i od tego czasu pozyskała kilku utalentowanych graczy, takich jak francuski zawodnik Maëlle Barentin. To będzie kolejny mecz do obejrzenia, ponieważ trójka poniżej GRUT może być bitwą.

Wsparcie

Z GRUT i Reading w grupach powinni wygrać, a dwóch z ośmiu najlepszych wygląda na gotowe. O trzecie miejsce powalczą Deep Space i Monkey, a ostateczne pożegnanie zwycięzcy grupy B wydaje się otwarte.

Trudno będzie zatrzymać GRUT i stać się faworytem do utrzymania korony. Cztery najlepsze drużyny z Wielkiej Brytanii mogą stanowić zagrożenie dla półfinału, jeśli wszystko pójdzie dobrze, podobnie jak dwie drużyny francuskie. Niemców trudniej jest zidentyfikować, ale DISConnection ma talent, jeśli udowodnią, że ich występ na szczeblu krajowym był chwilowy.

Jeśli obaj wygrają swoje grupy, nie zobaczymy finału GRUT vs Reading, ponieważ obie drużyny zmierzą się ze sobą w półfinale. Druga strona drabinki jest otwarta i możemy zobaczyć co najmniej jednego nowego półfinalistę. Ten podział trudno przewidzieć poza jednym: trofeum z pewnością powróci do domu za pośrednictwem GRUT Airways.

READ  Największa w historii detekcja pola magnetycznego galaktyki
  1. Seana Colfera

    Seana Colfera

    Sean Colfer mieszka w Londynie. Gra dla drużyn w całej Wielkiej Brytanii od 2006 r., a od 2010 r. pisze i komentuje Ultimate. Śledź go na Twitterze @seancolfer lub @ShowGameUlti na Instagramie, aby uzyskać więcej wersji Ultimate w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

TAGI: Europa Mieszany Klub

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *