Connect with us

Sport

Finał Madryt 7s 2021, hiszpańskie kobiety koronowane i „Shutout Six Nations”

Published

on

Finał Madrid 7s 2021 odbył się w ostatni weekend lutego i pomimo niepowodzeń było to godne pożegnanie. Jak przewidział ten pisarz w lutym, Hiszpanki ponownie zostały koronowane na mistrzów Europy w rugby w 2020 roku.

A przy tym ciągłym sukcesie, jak to się dzieje, że jedna z najbardziej utytułowanych kobiecych drużyn w Europie jest zbyt często pokazywana przez kraje poziomu 1, postawę „Sześciu Narodów Shutout”. Gdyby Lwica gdyby ktoś częściej stawiał czoła tym przeciwnikom, można by się zastanawiać, jak dobrze może przebiegać brzeg iberyjskiego wybrzeża.

Teraz ciesz się odświeżeniem akcji z ostatnich kilku tygodni.

Madryt 7s 2021 finał

W drugi weekend Los Pumas został koronowany na mistrza mężczyzn i kobiet w Rosji. Niestety, kobiecy Madrid 7 był nieco rozgotowany wycofaniem kobiet z Francji i USA. Były jednak dobre punkty: Polki bardzo poprawiły się i zanotowały dwa zasłużone zwycięstwa.

Jednak z mężczyznami Kuguary jeśli klasa się skończyła (patrz zdjęcie główne), było wystarczająco dużo gier rywalizacyjnych, aby zaostrzyć apetyt. Stany Zjednoczone kontra Kenia to była burza z Barnstorm, a powrót Hiszpanii przeciwko Chile to doskonały widok. Mecz weekendowy był jednak dodatkowym zwycięstwem Kenii nad Hiszpanią, któremu dopingowała namiętna grupa wybranych gości z Kenii.

Chociaż była zamknięta dla dużej liczby widzów, nielicznym Kenijczykom udało się narobić wystarczająco dużo hałasu, aby sprostać wysiłkom swoich drużyn na boisku.

Na balkonie z widokiem na boisko było wystarczająco dużo ludzi, aby poczuć się jak na żywym wydarzeniu. Jako pierwszy sport na żywo, jaki ten reporter widział od Kantabrii w listopadzie 2019 roku, można powiedzieć, że istnieje uprzedzenie, ale to naprawdę było fantastyczne wydarzenie. Po raz kolejny transmisje strumieniowe były obiecujące i wyniosły prawie 60 000 w oba dni. Ponadto wszyscy pracownicy zaangażowani w finał madrycki 7 w 2021 r. Wykonali świetną robotę.

READ  Reprezentacja narodowa w hokeju na lodzie do udziału w międzynarodowych turniejach | Sporty

Z punktu widzenia tego reportera nie ma wątpliwości, że powinno się to powtórzyć w przyszłym roku. Nie ma powodu, dla którego hiszpańskie rugby nie może celować w 10 000 widzów w 2022 roku!

Tobias Sainz-Trapaga z Hiszpanii High Fives Christian Dyer z USA po meczu podczas turnieju Madrid 7s 28 lutego 2021 roku w Madrycie w Hiszpanii. (Zdjęcie: Diego Souto / Quality Sports Images / Getty Images)

Trwające w Hiszpanii „zamknięcie sześciu krajów” niszczy ten sport

Teraz pytanie. Cóż bardziej żartobliwego: Włochy mają swoje chronione miejsce w Sześciu Narodów Mężczyzn albo Hiszpania jest wykluczona z kobiet? Jeśli Hiszpania wygra 87-0 z Holandią, to będzie druga. Co powinni myśleć Leonowie o nałożonym na nie artystycznym szklanym suficie, skoro cały czas tak łatwo wygrywają?

Przynajmniej Gruzja ma gwarantowane mistrzostwa świata prawie co cztery lata. Co dostają Leony? Nie ma żadnego poważnego uzasadnienia dla wykluczenia Leonas z regularnych rywalizacji z kobiecymi drużynami Tier 1. To już kilka meczów Pucharu Świata Kobiet w Rugby. Muszą pokonać Irlandię 13 marca (zakładając, że mistrzostwa świata nie są opóźnione), aby zbliżyć się o krok do Nowej Zelandii i mamy nadzieję, że tak się stanie. Wszystko, co rozwiązuje przytulny kartel stworzony przez Sześć Narodów, powinno być mile widziane.

Marzec – niesamowity miesiąc dla hiszpańskiego rugby

Wreszcie, w weekend rozegrano dwa mecze División de Honor: Salwador wygrał ćwierćfinał Ligi i Pucharu z Ordizią, a Cisneros pokonał Santboianę. Gdy dojdziemy do rozpadu, liga będzie wyglądać tak:

Pierwsza szóstka ma zagwarantowane miejsce w play-offach, a dwie zajmują dwie czołowe drużyny z niższego przedziału. Jednak to wyścig o utrzymanie będzie na razie najbardziej interesujący. Po zwycięstwie, które ostatecznie rozdziela cztery drużyny, drużyny stają do kluczowej bitwy o przetrwanie. Możesz znaleźć pełny kalendarz TutajDrugi etap rozpocznie się w ten weekend.

Tak to wygląda w kraju, a biorąc pod uwagę, że odbywają się kwalifikacje do Mistrzostw Świata w rugby kobiet i mężczyzn, marzec jest wielkim miesiącem dla hiszpańskiego rugby. Czy to początek Rugby Europe 2021, szansa na zakwalifikowanie się do Pucharu Świata w Rugby dla Hiszpanek i walka o spadek Divison de Honor.

Taka różnorodność, ale omówimy to wszystko. Oto ostatnie słowo w rugby.

__________________________________________

Możesz śledzić Edwarda na Twitterze @ HomelessEd3 Aby uzyskać wszystkie informacje na temat hiszpańskiego rugby, odwiedź FE Rugby stronie internetowej.

„Główny kredyt na zdjęcie”
Osadź z Getty Images

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *