Connect with us

technologia

Apple może wyłączyć Rosettę 2 na M1 Mac w niektórych regionach, jak sugeruje kod macOS 11.3

Published

on

Podobnie jak oryginalna technologia Rosetta, Rosetta 2 umożliwia użytkownikom uruchamianie aplikacji macOS z jednej platformy na drugą. Tym razem aplikacje Intela zostały przetłumaczone na architekturę ARM układu M1. Chociaż nie spodziewam się, że Rosetta w najbliższym czasie zniknie, Apple może ją wyłączyć w niektórych regionach, ponieważ kody beta systemu macOS 11.3 tylko to sugerują.

Programiści iOS i MacRumors Steve Moser właśnie udostępnił na Twitterze to, co znalazł trzecia beta systemu macOS Big Sur 11.3wydany dzisiaj dla programistów. Firma Apple dodała nowy kod do Rosetta API, który wspomina o usunięciu tej funkcji w niektórych regionach.

„Rosetta zostanie usunięta podczas instalacji tej aktualizacji” – mówi kod. Inny ciąg znaków wskazuje, że Rosetta 2 jest usuwana z M1 Mac w niektórych regionach.

Rosetta nie jest już dostępna w Twoim regionie. Aplikacje wymagające Rosetty nie będą już działać.

Na razie przynajmniej nie wygląda na to, żeby Apple wyłączył Rosettę 2 w jakimkolwiek regionie i nadal nie ma wskazań, kiedy i czy firma faktycznie to zrobi. Wiadomość mogła zostać dodana tylko jako środek ostrożności na wypadek, gdyby firma napotkała jakiekolwiek ograniczenia w przyszłości. Ale jakie byłoby to ograniczenie?

Już w 2017 roku, gdy Microsoft zaczął pracować nad Windows 10 dla ARM, firma podobnie jak Apple zapowiedziała emulację aplikacji x86. Jednak, Intel zagroził Microsoftowi, twierdząc, że architektura x86 ma zastrzeżone technologie i nie może być emulowany na innych procesorach bez pozwolenia.

Chociaż system Windows 10 ARM był w stanie emulować aplikacje 32-bitowe z architektury x86, dopiero niedawno dodano emulację aplikacji 64-bitowej w kompilacji Insider Preview – co może być powiązane z patentami Intela. Apple może przygotować się na podobny spór z technologią Rosetta 2.

W podobnym kontekście Moser znalazł również zmiany wprowadzone przez Apple w sterowaniu grą, zmiany w systemie macOS Big Sur 11.3 Beta 3, a także nową opcję zezwalania na połączenia ze znajomymi w Game Center.

READ  Microsoft miał tajny motyw Windows XP, który sprawiał, że wyglądał jak Mac

MacOS Big Sur 11.3 przyniósł również kilka drobnych zmian, w tym nową funkcję gwarancji w sekcji Informacje o tym Macu oraz nową Funkcja autoodtwarzania w Apple Music które wcześniej zadebiutowały w iOS 14, oraz kilka zmian w menu Touch Alternatives.

FTC: Używamy automatycznie generujących dochody linków afiliacyjnych. Jeszcze.


Aby uzyskać więcej wiadomości Apple, sprawdź 9to5Mac na YouTube:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *