Connect with us

Zabawa

Festiwal pielęgnuje tradycję | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Corresponding Photo / Sean Barron The Jim Frank Combo było pierwszą rozrywką w piątek na 29. dorocznym festiwalu Brier Hill Italian Festival w Youngstown. Wieloletnia grupa Youngstown zagrała różne włoskie piosenki, polki i kilka walców.

YOUNGSTOWN – Michael Alberini lubił przyrządzać wiele ulubionych włoskich potraw, być może dlatego, że cavatelli, duże klopsiki i inne dania są zanurzane w tradycji, podobnie jak w sosie.

„To jedyny festiwal, jaki robimy”, powiedział Alberini, właściciel restauracji Michaela Alberiniego w Boardman. „To dla mnie trochę bardziej osobiste”.

Część osobista jest prawdopodobnie wynikiem głębokiej tradycji, w której zakorzenione są jego przepisy – lub innymi słowy, te same, które cieszyły się pokoleniami temu.

Alberini i jego pracownicy nie zawahali się zaprezentować niektórych swoich specjałów w piątek podczas 29. dorocznego włoskiego festiwalu Brier Hill, który rozpoczął się w czwartek i trwa od południa do północy dzisiaj i trwa w niedzielę na alejach Calvin i Victoria na północy Strona. Wejście jest za darmo.

Szacuje się, że w tym roku festiwal składa się z 29 dostawców, pod hasłem „Duch starej włoskiej dzielnicy żyje w pamięci Dee Dee” na cześć nieżyjącego już Dominica „Dee Dee” Modarelli, który rozpoczął festiwal na początku Lata 90. . Modarelli, murarz i kamieniarz, zmarł w 2009 roku.

To, co starszy Modarelli uważał za jednorazowy festiwal w sąsiedztwie, stawało się coraz bardziej popularne, przekraczając jego oczekiwania.

„Miało to być jedno wydarzenie, ale ludziom spodobało się to tak bardzo, że powiedział: ‘Zrobimy to co roku’” – powiedział Dominic Modarelli, syn i przewodniczący imprezy Dee Dee Modarelli.

Dochód trafi do ITAM Memorial Post 12, który honoruje włoskich/amerykańskich weteranów, którzy dokonali największego poświęcenia podczas II wojny światowej i wojny koreańskiej.

READ  Białoruski sprinter czuje się w Polsce bezpiecznie i patrzy w przyszłość

Impreza podtrzymuje również wiele zwyczajów i tradycji okolicznych dzielnic, które przyciągnęły wielu włoskich imigrantów pod koniec XIX i na początku XX wieku. Wielu z nich znalazło pracę w rozrastających się stalowniach i elektrowniach węglowych, podczas gdy inni pracowali w hutach w Pensylwanii, powiedział młodszy Modarelli.

Ponadto 100 lat temu wielu mieszkańców Włoch miało ograniczone zasoby finansowe, więc zrobili pizzę Brier Hill, która jest zrobiona z sosu pomidorowego, papryki i sera Romano, zauważył Modarelli.

„Utrzymywali go przez dobre czasy i czasy wojny” – powiedział.

Prawie tak samo jak w jedzeniu są T-shirty i elementy garderoby z włoskimi motywami i powiedzeniami.

„Są produkowane i drukowane lokalnie. Bardzo ważne jest, aby pozostał lokalny ”- powiedział Maurice Scott, sprzedawca, który sprzedawał t-shirty i bluzy z kapturem noszące nazwę trwającego od dawna festiwalu.

Scott wykonuje nadruki na koszulkach i drukuje je na miejscu. Dodał, że on i jego brat Scott McSkimming pracują razem nad projektami.

Piątkowa rozrywka rozpoczęła się od Jima Franka Combo z Youngstown, który zagrał wiele włoskich faworytów w połączeniu z mieszanką walców i polek.

“Mamy szczęście. Mamy szczęście pracować w pięknych miejscach ”- powiedział Jim Frank, który gra na akordeonie.

Frankowi towarzyszyli w piątek Paul Jacobson na gitarze, Joe Commarata na trąbce i Bill Gonda na perkusji.

Przyszłoroczny festiwal będzie prawdopodobnie nieco inny niż jego 29 poprzedników, ponieważ zabraknie Sherry Trolio-Divita.

„Jestem tu co 29 lat. Jestem sprzedawcą w Youngstown od 47 lat ”- powiedziała Trolio-Divito, która posiadała koszulki Trolio w Polsce ze swoim zmarłym mężem, Anthonym Divito, przed sprzedażą sklepu w 2016 roku po około 43 latach.

Robiła również interesy na kilku innych popularnych festiwalach w okolicy, w tym 35 lat na włoskim festiwalu Warren, a także w Bazylice Matki Bożej z Góry Karmel. Powiedziała, że ​​po śmierci męża 6 czerwca Trolio-Divito uznała, że ​​nadszedł czas na emeryturę.

READ  Netflix upuszcza zdjęcia od pierwszego wejrzenia i drażni ich „Już wkrótce”

„To trudne. Był moim partnerem na całe życie” – dodała.

Jeśli pójdziesz …

CO: 29. doroczny włoski festiwal Brier Hill

KIEDY: Dzisiaj od południa do północy i niedziela

GDZIE: Aleje Calvin i Victoria na północnej stronie Youngstown.

KOSZT: Wstęp wolny.

Otrzymuj najnowsze wiadomości i nie tylko w swojej skrzynce odbiorczej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *