Connect with us

Nauka

Facebook planuje zatrudnić 10 000 osób w Europie do budowy „metawersum”

Published

on

Facebook zatrudni 10 000 nowych wysoko wykwalifikowanych pracowników w całej Europie w ciągu najbliższych pięciu lat, aby zbudować cyfrowy świat zwany metawersem.

Metaverse to termin używany do opisania wirtualnej przestrzeni, w której wiele osób może istnieć i komunikować się w środowisku 3D, przy użyciu technologii takich jak wirtualna i rozszerzona rzeczywistość.

Gigant mediów społecznościowych powiedział, że Europa będzie od samego początku w centrum formacji metawersu, co pomoże wprowadzić nowe możliwości twórcze, społeczne i gospodarcze w Unii Europejskiej.

„Europa jest niezwykle ważna dla Facebooka” – napisała firma na swoim blogu w niedzielę wieczorem. „Od tysięcy pracowników w UE po miliony firm, które codziennie korzystają z naszych aplikacji i narzędzi, Europa jest dużą częścią naszego sukcesu, ponieważ Facebook jest w sukcesie europejskich firm i całej gospodarki”.

Rozpoczynając podróż do ożywienia metaverse, Facebook powiedział, że istnieje „potrzeba wysoko wykwalifikowanych inżynierów”.

Mark Zuckerberg i jego firma uczynili metaverse jednym ze swoich głównych priorytetów. Facebook ujawnił swoje plany zbudowania metaverse w lipcu, ogłaszając, że jest to kolejny etap tego, jak ludzie doświadczają Internetu. We wrześniu Facebook zobowiązał się zainwestować 50 milionów dolarów w globalny program badawczy, aby rozwijać go w „odpowiedzialny” sposób.

zdefiniowane przez facebook Twój metaverse pogląd jako wirtualna przestrzeń, w której ludzie mogą „przebywać z przyjaciółmi, pracować, bawić się, uczyć się, robić zakupy, tworzyć i wiele więcej”.

Firma stwierdziła, że ​​nie trzeba być bardziej online, ale w „bardziej znaczący” sposób. „Podobnie jak internet, metaverse istnieje niezależnie od tego, czy istnieje Facebook, czy nie. I nie powstanie z dnia na dzień” – powiedział we wrześniu Facebook. „Metaverse nie jest pojedynczym produktem, który firma może zbudować samodzielnie”.

Docelowymi rynkami zatrudnienia tego giganta mediów społecznościowych są Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Polska, Holandia i Irlandia. Ale Wielka Brytania zostanie pominięta, gdy opuści Unię Europejską w styczniu 2020 roku, kończąc 47 lat członkostwa.

READ  Księżyc rdzewieje, a winę ponosi Ziemia

Szef działu Global Affairs Facebooka Nick Clegg i wiceprezes ds. podstawowych produktów Javier Olivan powiedzieli, że to ekscytujący czas dla europejskiej technologii. „UE ma wiele zalet, które sprawiają, że jest doskonałym miejscem do inwestowania dla firm technologicznych – duży rynek konsumencki, światowej klasy uniwersytety, a przede wszystkim wysokiej jakości talenty” – dodali na blogu w niedzielę.

„Z niecierpliwością czekamy na współpracę z rządami w całej UE, aby znaleźć odpowiednich ludzi i rynki, które pomogą to dalej, w ramach ogólnoregionalnej kampanii rekrutacyjnej” – dodała firma. „A ponieważ Facebook nadal rośnie w Europie, nie możemy się doczekać, aby inwestować więcej w jego talenty i kontynuować innowacje w Europie, w Europie i na całym świecie”.

Facebook niedawno zaprezentował „Horizon Workrooms”, aplikację do pracy zespołowej, w której ludzie mogą organizować spotkania jako wersje swoich awatarów w przestrzeni wirtualnej rzeczywistości za pomocą zestawów słuchawkowych Oculus Quest firmy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *