Connect with us

Zabawa

Europejska Akademia Filmowa honoruje turecki film na Excellence Awards

Published

on

Gdy widzowie odliczają dni do premiery najnowszego filmu wielokrotnie nagradzanego tureckiego reżysera Emina Alpera, w środę ogłoszono, że thriller „Kurak Gunler” („Burning Days”), jest jednym z ośmiu laureatów Excellence Awards Europejskiej Akademii Filmowej (EFA).

Europejska Nagroda Edytorska trafiła do Özcana Vardara i Eytana İpekera za „Burning Days” Alpera, którego światowa premiera miała w tym roku w Cannes w sekcji „Un Certain Regard”, zgodnie z oświadczeniem Akademii w sprawie nagród, znanych jako Europejskie Oscary.

Akcja filmu rozgrywa się w małym miasteczku w sercu Turcji, Anatolii, borykającym się z kryzysami wodnymi i politycznymi. Film koncentruje się na młodym i oddanym prokuratorze. Film jest czwartym filmem Alpera po Beyond the Hill, Frenzy i A Tale of Three Sisters.

Zwycięzcy w kategoriach honorujących różne sztuki i rzemiosła otrzymają nagrody podczas ceremonii 10 grudnia w Reykjaviku na Islandii, czytamy w oświadczeniu.

Kate McCullough zdobyła Europejską Nagrodę Kinematograficzną za film Cicha dziewczyna. Jim Clay otrzymał nagrodę Production Design Award, a Charlotte Walter zdobyła nagrodę Costume Design Award za ten dramat „Belfast”.

Nagroda za makijaż i fryzurę trafiła do Heike Merker za niemiecki dramat z I wojny światowej Na froncie zachodnim wszystko jest martwe. Paweł Mykietyn zdobył nagrodę Original Score Award za EO, która jest jednocześnie polską nominacją dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego na Oskarach 2023.

European Sound Award otrzymali Simone Paolo Olivero, Paolo Benvenuti, Benni Atria, Marco Saitta, Ansgar Frerich i Florian Holzner za „The Hole”, a Frank Petzold, Viktor Müller i Markus Frank otrzymali Europejską Nagrodę za Efekty Wizualne za „All Quiet On „. wygrał front zachodni”.

Specjalne ośmioosobowe jury, złożone z przedstawicieli różnych dziedzin sztuki i rzemiosła, wybrało zwycięzców na podstawie selekcji filmów fabularnych Europejskich Nagród Filmowych – czytamy w oświadczeniu.

W skład jury weszli scenograf Henrich Boraros z Czech, projektant dźwięku Pascal Capitolin z Francji, kierownik ds. efektów wizualnych Jaime Cebrian z Hiszpanii, wizażystka i stylistka fryzur Charlotte Chang z Niemiec, kompozytorka Christina Georgiou z greckiej administracji cypryjskiej, projektantka kostiumów Magdalena Labuz z Luksemburga, montażystka Sarah McTeigue z Irlandii/Włoch i autorka zdjęć Nathalie Pitters z Wielkiej Brytanii

READ  „The Voice of Poland”: Dzigman, Lipińska i Malek są najlepsi. Co oburzyło Michała Szpaka?

Codzienny biuletyn Sabah

Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Turcji, jej regionie i na świecie.

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie. Rejestrując się, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania i Politykę prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązuje Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.