Nauka

Buenos Aires razy | Scaloni stoi przed dylematami wyboru na starcie w Meksyku

Buenos Aires razy |  Scaloni stoi przed dylematami wyboru na starcie w Meksyku

Poważne miny i ani śladu głównych gwiazd zespołu – scenariusz na środowy poranek na obozie Argentyny w Doha, dzień po udręczonym debiucie na mundialu i porażce 2:1 z Arabią Saudyjską.

Wszystkie oczy skierowane były na trenera Lionela Scaloniego. Zwycięska passa prowadzona przez Alviceleste została przerwana przy 36, w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Obrońcy tytułu Copa America, którzy imponowali w ostatnich meczach, nie byli w stanie pokonać dwóch pierwszych bramek Saudyjczyków na początku drugiej połowy.

W trakcie treningu dzień po porażce zawodnicy, którzy dzień wcześniej nie byli w wyjściowym składzie, wykonali pełny trening. Być może Scaloni znajdzie lepszą formułę z niektórymi z tych graczy. Decydujący będzie sobotni mecz z Meksykiem w drugiej rundzie grupy C. Kolejna porażka może wyeliminować Argentynę.

Alejandro „Papu” Gomez leczył kontuzję kolana. Zaczął we wtorek jako zmiennik kontuzjowanego pomocnika Giovaniego Lo Celso, który nie znalazł się w 26-osobowym składzie.

Aby uzyskać inną dynamikę w środku pola, Scaloni mógłby wybrać Alexisa Mac Allistera z Brighton. Inną opcją dla tego składu jest pomocnik Enzo Fernández z Benfiki, w świetnej formie, który wszedł we wtorek w drugiej połowie w miejsce Leandro Paredesa.

W obronie może dojść również do wstrząśnienia mózgu. Obrońca Tottenhamu Hotspur, Cristian Romero, który startował przeciwko Arabii Saudyjskiej, stracił tempo po ostatnich problemach z kontuzjami. Bramkarz Manchesteru United Lisandro Martinez, który wszedł na boisko w drugiej połowie, może być brany pod uwagę.

To samo dotyczy Gonzalo Montiela i Marcosa Acuñy, możliwe alternatywy po stronie, jeśli Scaloni zdecyduje się zastąpić dwóch wybranych na pierwszy mecz, Nahuela Moliny i Nicolása Tagliafico.

Z przodu gwiazda PSG Lionel Messi jest gwiazdą, wspieraną przez dwóch napastników z Włoch, Angela Di Marię i Lautaro Martineza. Ich miejsca wydają się na razie bezpieczne.

READ  Badania pola magnetycznego budowli gotyckich północnej Polski - grudzień - 2023 - Aktualności - Instytut Nauk o Ziemi i Środowisku

„La Pulga” strzelił jedynego gola Argentyny, rzut karny, a kolejny gol nie został uznany za spalonego w pierwszej połowie, podczas gdy Lautaro miał dwa nieuznane gole.

Powinni mieć kolejną szansę na znalezienie bramki, poza jedną niespodzianką, w sobotę przeciwko inspirującemu meksykańskiemu bramkarzowi Guillermo „Memo” Ochoa.

w obliczu prasy

35-letni Messi i 30-letni bramkarz Emiliano Martínez byli odpowiedzialni za rozmowy z prasą we wtorek po porażce z Arabią Saudyjską. Pozostali gracze przechodzili non-stop, aby odpowiadać na prośby prasy.

Zespół zdecydował, że kapitan musi mówić, a Messi zatrzymał się, aby wysłać wiadomość.

„To bardzo ciężki cios. Nie spodziewaliśmy się, że zaczniemy w taki sposób. Spodziewaliśmy się dobrego początku, z trzema punktami, jak powiedzieliśmy przed meczem. To da nam spokój ducha. Alviceleste.

„To bardzo ciężki cios, porażka, która boli, ale musimy dalej w siebie wierzyć. Spróbujemy pokonać Meksyk” – powiedział.

Scaloni, odpowiadając na pytania na konferencji prasowej na stadionie w Lusail, również chciał umniejszyć dramat. Skupił się na kolejnych celach: wygranej z „El Tri”, który w sobotę zremisował z Polską 0:0, co w zasadzie daje Argentyńczykom chwilę wytchnienia.

„Nie pozostaje nic innego, jak wstać. Nie ma innego czytania, podnosimy się, głowa do góry i wygrywamy oba mecze” – powiedział 44-letni trener, najmłodszy z 32 trenerów reprezentacji Kataru 2022.

Wtorkowi starterzy i rezerwowi pracowali w środę, aby przygotować się jak najpełniej. To był dzień refleksji dla wszystkich w obozie bazowym nad tym, co mogło się stać.

„Trudno nam było grać. Zamknęli się, nie zostawili miejsca. Nie mogliśmy znaleźć sposobu, aby się ruszyć [the ball] dobrze z jednej strony na drugą” – powiedział we wtorek Messi.

Wśród burzy po porażce piłkarze cieszyli się w środę chwilą relaksu z wizytą swoich rodzin.

READ  Polscy naukowcy wywołali zamieszanie, nazywając koty inwazyjnym gatunkiem obcym

Tymczasem Scaloni i jego sztab szkoleniowy szukali formuły, która pozwoliłaby drużynie wyróżnić się na tle meksykańskiej ekipy, prowadzonej przez dobrze znającego Argentynę Gerardo Martino.