Connect with us

Świat

Europa zgadza się na ponowne otwarcie dla zaszczepionych gości

Published

on

Unia Europejska zgodziła się w środę na ponowne otwarcie swoich granic dla gości, którzy zostali w pełni zaszczepieni zatwierdzonym zastrzykiem lub pochodzą z listy krajów uważanych z punktu widzenia Covid za bezpieczne w letnim sezonie turystycznym.

Ambasadorzy z 27 państw członkowskich osiągnęli konsensus na spotkaniu w środę i zaaprobowali propozycję Komisji Europejskiej, aby blok otworzył swoje granice swobodniej dla turystów i innych podróżników po tym, jak przez ponad rok był w dużej mierze niedostępny.

Lista bezpiecznych krajów oparta na kryteriach epidemiologicznych zostanie sfinalizowana w piątek, a nowe środki mogą zacząć obowiązywać już w przyszłym tygodniu, według europejskich urzędników zaangażowanych w ten proces. Przewodniczący Komisji Europejskiej przygotował zapowiedź działań w kwietniowym wywiadzie dla New York Times.

Blok przyjmuje gości, którzy otrzymali pełne szczepienie jednym ze szczepień zatwierdzonych przez ich własny organ regulacyjny lub Światową Organizację Zdrowia. Obejmuje to szczepionki Pfizer-BioNTech, Moderna, Johnson & Johnson, AstraZeneca i Sinopharm. Otworzyłoby to drzwi dla Amerykanów, którzy otrzymali nagrania od firm Pfizer, Moderna i Johnson & Johnson.

Państwa członkowskie zastrzegają sobie swobodę optymalizacji tych środków, jeśli chcą przyjąć bardziej konserwatywne podejście. Oznacza to, że niektóre kraje europejskie mogą utrzymywać negatywne testy PCR lub wymagania dotyczące kwarantanny dla niektórych odwiedzających.

Blok zachowa również opcję hamowania awaryjnego, legalne narzędzie, którego może użyć, aby szybko powrócić do bardziej restrykcyjnych warunków podróży, jeśli pojawi się zbliżający się nowy wariant lub inna sytuacja awaryjna Covid.

READ  Polityczny wymiar zawieszenia broni w Karabachu. Dyskusja ekspertów i fascynujący spór
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *