Connect with us

technologia

ETCO podpisuje MOU z Virgin Orbit w celu wspierania wzajemnej współpracy w przemyśle kosmicznym i projektach kosmicznych

Published

on

Sułtanat Omanu reprezentowany przez ETCO, innowatora wschodzącej technologii z siedzibą w Omanie; Virgin Orbit, wiodąca amerykańska firma zajmująca się wystrzeliwaniem satelitów; SatRevolution, polski producent i operator nanosatelitów; oraz TUATARA, specjaliści w zakresie zaawansowanej sztucznej inteligencji, analityki danych i rozwiązań technologii kognitywnych, podpisali umowę ramową, aby wspólnie zbadać możliwości projektów kosmicznych dla Omanu, które będą następstwem dostarczenia nanosatelitów na niską orbitę okołoziemską, pierwszego tego rodzaju projektu w kraju. Historia. Umowa została ratyfikowana przez Abdulaziz Jaafar, dyrektora generalnego International Emerging Technologies Company (ETCO) i Steve’a Eisele, wiceprezesa ds. biznesu i strategii Virgin Orbits w obecności Jego Ekscelencji dr. Ali Al Shidani, Podsekretarz ds. Komunikacji i Technologii Informacyjnych w Ministerstwie Transportu, Komunikacji i Technologii Informacyjnych, Sułtanat Omanu, Jego Ekscelencja dr. Mohammad bin Said Al-Maamari, podsekretarz ministerstwa darowizn i spraw religijnych Sułtanatu Omanu, oraz ambasador Leslie M. Tsou, ambasador USA w Omanie i inni wybitni członkowie podczas ceremonii podpisania, która odbyła się w Maskacie.

Zgodnie z umową, w ramach projektu początkowo zostanie dostarczony nanosatelita, który umożliwi przełomowe badania naukowe i uchwycenie wysokiej rozdzielczości obrazów kosmosu. Wszystkie zebrane dane i obrazy, zarówno z misji na niskiej orbicie okołoziemskiej, jak i w głębokim kosmosie, będą dalej analizowane cyfrowo przy użyciu rozwiązań komputerowych, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji opracowanych przez TUATARA w strategicznym partnerstwie z ETCO.

Projekt ma zapewnić trwałe korzyści, w tym wykrywać ukryte wzorce, identyfikować trendy i przewidywać zmiany spowodowane m.in. zmianami klimatycznymi czy klęskami żywiołowymi. Zapewni również możliwości inwestycyjne wielu uniwersytetom za pośrednictwem programów wymiany akademickiej, aby odblokować nowe horyzonty dla następnej generacji światowych odkrywców kosmosu i innowatorów w sektorze kosmicznym, jednocześnie inwestując w krajowe talenty, które zbudują obiecującą przyszłość dla Omanu. mając nadzieję na dostarczanie wartości dodanej w całym kraju, projekt będzie zachęcał firmy do kierowania ich programami odpowiedzialności społecznej, które wesprą kraj w przyspieszeniu transformacji w gospodarkę związaną z przestrzenią kosmiczną.

READ  Sprawdź demo nowego składanego telefonu Royole, który kosztuje dziś około 1500 USD

„Pomimo wielu dotychczasowych postępów technicznych, tylko kilka organizacji było na tyle odważnych, aby z powodzeniem uruchomić projekty w kosmosie” – powiedział dyrektor generalny Virgin Orbit, Dan Hart. „Jesteśmy dumni z tego, że Sułtanat Omanu powierzył nam rolę partnera w realizacji ich ambitnych celów, aby pomóc wprowadzić zrównoważone rozwiązania kosmiczne do kraju”.
„Zarówno projekty na niskiej orbicie okołoziemskiej, jak i projekty w dalekim kosmosie przyczynią się do realizacji krótkoterminowych celów Sułtanatu Omanu, które obejmują modernizację ekosystemu edukacyjnego, rosnące wsparcie dla badań naukowych i innowacji, wzmocnienie krajowego rozwoju najnowocześniejszych technologie, które ukształtują świat w XXI wieku” – powiedział prezes SatRevolution Grzegorz Zwoliński.

„To partnerstwo jest ważnym krokiem we wzbogaceniu przemysłu kosmicznego Sułtanatu o najnowsze technologie i know-how, przy jednoczesnym dodaniu ogólnej wartości ekonomicznej zgodnie z wizją 2040 Omanu”, powiedział Tariq Al Belushi, wiceprezes ETCO. „Dzięki temu przełomowemu projektowi zapewniamy dalsze możliwości w sektorze o dużym potencjale zarówno dla inwestorów lokalnych, jak i międzynarodowych”.

„Naszą misją jest dostarczanie czarujących doświadczeń w przestrzeni cyfrowej i cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni do pomocy w przełożeniu danych z kosmosu na cyfrowe spostrzeżenia. Wierzymy, że ten krok nie tylko dostarczy ważnych danych naukowych i pobudzi rozwój przemysłu STEM w Sułtanacie, ale także zainspiruje świat do dalszej demokratyzacji badań kosmicznych”. Wiceprezes TUATARA i dyrektor ds. innowacji Krzysztof Goworek podsumował.

Partnerstwo to jest kontynuacją Memorandum of Understanding podpisanego podczas Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego, który odbył się w Dubaju w październiku 2021 r., który nawiązał współpracę stron w zakresie zaprojektowania, wyprodukowania i wystrzelenia na pokład Virgin Orbit pierwszego omańskiego satelity, wyprodukowanego przez SatRevolution. LauncherOne w pierwszym w historii wystrzeleniu z brytyjskiego portu kosmicznego Cornwall w 2022 roku.

Kierując się perspektywicznym podejściem, ETCO opracowało portfolio udanych partnerstw zgodnie ze strategią cyfryzacji Omanu na rok 2040. Dzięki szerokiej gamie atrakcyjnych rozwiązań, produktów i światowej klasy obsłudze klienta, firma pomaga wspierać rozwój Sułtanatu, jednocześnie ugruntowując swoją pozycję jako zintegrowanego partnera technologicznego.

READ  Praca na stanowisku Senior Infrastructure Software Engineer (Remote, America) w Shopify
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.