Connect with us

Nauka

Emerging Europe dominuje w najlepszych krajach dla pracowników zdalnych

Published

on

Praca zdalna – która była trendem na długo przed pandemią Covid-19 – jest tutaj.

Rośnie liczba osób, które unikają biura na rzecz pracy w domu, a domy te są coraz częściej za granicą, ponieważ ludzie łączą pracę z miłością do podróży.

Niedawne badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazało, że aż 26 procent Brytyjczyków planuje pracować zdalnie, nawet po zakończeniu pandemii.

Ale gdzie powinny się oprzeć te nowe legiony pracowników zdalnych, często nazywanych cyfrowymi nomadami?

W dwóch słowach, wschodząca Europa.

Szukaj według Egg Network, oparta na technologii platforma rezerwacji i marketingu dla sieci wyselekcjonowanych butikowych domów wakacyjnych, wykazała, że ​​osiem z dziesięciu europejskich miast o największej liczbie cyfrowych nomadów znajduje się w Europie Środkowej i Wschodniej.

Ankieta opiera się na niektórych z najważniejszych czynników, które ludzie biorą pod uwagę podczas pracy zdalnej, takich jak prędkość Wi-Fi, a także koszt współdzielonej przestrzeni roboczej i zakwaterowania.

Polska

Kraków, Polska, jest najlepszym miastem w Europie dla pracowników zdalnych do pracy. Miasto ma prędkości Wi-Fi, które przewyższają średnią europejską o 23%, a średnią w Wielkiej Brytanii o 37%, co oznacza, że ​​ludzie mogą łatwiej pozostać w kontakcie, mimo że znajdują się setki kilometrów dalej.

Kraków posiada również jedne z najtańszych przestrzeni coworkingowych w Europie, a miesięczne karnety osiągają równowartość mniej niż 85 funtów miesięcznie. Przewyższa to średnie ceny w Wielkiej Brytanii – 210 funtów szterlingów – o 71 procent i średnie ceny europejskie – równowartość 152 funtów brytyjskich – o 57 procent.

W rzeczywistości cztery z ośmiu największych europejskich miast dla pracowników cyfrowych znajdują się w Polsce. Łódź (czwarte), Poznań (siódme) i Warszawa (8.) w rankingu plasują się za Krakowem.

Wszystkie te miasta są niezwykle bezpieczne dla przybyszów i mają jedne z najszybszych sieci WiFi w Europie. Ceny za wspólne miejsce pracy i tymczasowe zakwaterowanie są odpowiednio o około 50 GBP i 400 GBP niższe.

READ  „Z dala od strony, na scenę” - Teatr Uniwersytecki przedstawia „Wieczór z Billym Shakesem”

Macedonia Północna

Kolejnym wschodzącym europejskim zwycięzcą jest Macedonia Północna. Skopje zostało uznane za najlepsze miasto z górą w tle dla pracowników zdalnych.

Stolica – która ma idealne tło Zoom – ma niesamowicie tanią wspólną przestrzeń roboczą za 60 funtów miesięcznie i prędkości Wi-Fi, które przewyższają średnią w Wielkiej Brytanii.

Karnety transportowe i karnety na siłownię w Skopje są również znacznie niższe niż średnie w Wielkiej Brytanii i Europie. Jest to nie tylko idealne miasto dla nomadów, ale także dla każdego, kto szuka równowagi między pracą a życiem osobistym.

Rumunia

Kiedy przeczytasz, że na liście jest rumuńskie miasto, prawdopodobnie pomyślisz o Bukareszcie, ale w tym przypadku się mylisz. Timișoara w zachodniej Rumunii jest uważana za najlepsze miasto w Rumunii i trzecie najlepsze miasto w Europie dla pracowników zdalnych.

Unikając zgiełku stolicy, Timișoara oferuje szereg doskonale przystępnych cenowo udogodnień, takich jak wspólne miejsce do pracy i przepustki transportowe. Tubylcy są również dobrzy w języku angielskim, więc osiedlenie się nie powinno być problemem dla ludzi na całym świecie.

Timisoara jest również jednym z najbezpieczniejszych miast w Europie.

Ukraina

Ukraina to kolejny kraj, w którym w pierwszej dziesiątce znajduje się kilka miast. Piąte miejsce zajmuje Charków, a szóste Lwów.

Średnie ceny wynajmu w tych miastach, około 350 euro, są o 600 euro tańsze niż średnia europejska – co sprawia, że ​​jest to świetne miejsce do życia i oszczędzania dla nomadów. Miesięczne karnety transportowe są również najtańsze w Europie, około sześciu euro miesięcznie.

Połącz ten niesamowity koszt życia z mnóstwem atrakcji i szybkim Wi-Fi, a zobaczysz, że Ukraina trzyma ukryte skarby w odległych miejscach pracy.

Chorwacja

Chorwacja jest domem dla prawdziwego ukrytego klejnotu plaży. Rijeka jest uważana za dziesiąte najlepsze nadmorskie miasto w Europie dla pracowników zdalnych.

READ  Spadek liczby zgonów spowodowanych grypą może wskazywać, że najbardziej zagrożone osoby zmarły z powodu COVID-19

Niesamowite plaże, architektura i krajobrazy sprawiają, że Rijeka jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Europie. Czy istnieje bardziej kreatywne środowisko, w którym pracownik zdalny może się logować i pracować? Prawdopodobnie nie.

Co więcej, Rijeka jest nie tylko jednym z najbezpieczniejszych miast w wschodzącej Europie, ale koszty wynajmu są o połowę niższe od średniej europejskiej, a współdzielona przestrzeń robocza to zaledwie 37 euro miesięcznie.


W przeciwieństwie do wielu platform informacyjnych i informacyjnych, Europa wschodząca można go czytać za darmo i zawsze będzie. Tutaj nie ma płatnego dostępu. Jesteśmy niezależni, nie jesteśmy związani ani nie reprezentujemy żadnej partii politycznej ani organizacji biznesowej. Chcemy jak najlepiej dla wschodzącej Europy, nic więcej, nic mniej. Twoje wsparcie pomoże nam w dalszym rozpowszechnianiu informacji o tym niesamowitym regionie.

możesz wnieść swój wkład tutaj. Dzięki.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *