Connect with us

Nauka

Adrian Cheng zbuduje K11 Ecoast na nabrzeżu Shenzhen – ARTnews.com

Published

on

Adrian Cheng, mega kolekcjoner z Hongkongu i potentat nieruchomości, został ogłoszony pierwsza wyprawa imperium kultury i handlu K11 do Chin kontynentalnych.

Na nabrzeżu Shenzhen planowany jest ogromny kompleks kulturalno-handlowy, będący siedzibą jednego z szybko rozwijających się regionów luksusowych w kraju. Nazwany K11 Ecoast, będzie zlokalizowany w Prince Bay w dzielnicy Nanshan w Shenzhen.

Oczekuje się, że zajmie ponad 2,4 miliona stóp kwadratowych i będzie obejmował wielofunkcyjną przestrzeń artystyczną, budynek biurowy i promenadę. Cały kompleks jest wart 10 miliardów juanów, czyli 1,4 miliarda dolarów, według K11 Group.

Pięćdziesięciu „wiodących na świecie” artystów i architektów współpracowało przy tym projekcie z Chengiem, a jego gwiazdorska lista architektów obejmuje Davida Chipperfielda z Wielkiej Brytanii, OMA z Rem Koolhaas i Sou Fujimoto z Japonii. Chińscy i zagraniczni artyści są wybierani do tworzenia publicznych dzieł sztuki „na cześć z Shenzhen wyjątkowa kultura” Phyllida Barlow z Wielkiej Brytanii i Polski Monika Sosnowska wśród współtwórców.

Założona w 2008 r. K11 prowadzi siedmiopiętrowe centrum sztuki w Tsim Sha Tsui w Hongkongu i sąsiedniej K11 Musea, hybrydę kultury i handlu opisanego na swojej stronie internetowej jako „inkubator sztuki i rzemiosła”.

Kolejny kompleks jest realizowany wspólnie przez New World Development Company Limited, wiodącego dewelopera w Hongkongu i spółkę macierzystą K11, oraz China Merchants Shekou Holdings w Shenzen. jest częścią plan rządu kontynentalnego dotyczący przekształcenia dziewięciu południowych miast kraju – w tym Kantonu i Shenzhen, zwanych łącznie Obszarem Wielkiej Zatoki – w kulturalne i komercyjne potęgi do 2035 roku.

K11 Ecoast ma zostać otwarty pod koniec 2024 roku.

READ  Elizabeth Diller opowiada historię Edmunda de Waala – i jej własną
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.