Connect with us

Gospodarka

Eksploracja: ukraińskie młode talenty naukowe w Polsce

Published

on

Witam, nazywam się Władek. Chcę pomóc młodym, utalentowanym Ukraińcom, którzy uciekli ze strefy działań wojennych po 24 lutego, a teraz przebywają w Polsce, w rozwijaniu ich zrównoważonych pomysłów, projektów badawczych lub startupów i skupieniu się na przyszłości.

DLACZEGO TERAZ?

Wojna i niesprowokowana rosyjska agresja na Ukrainę raczej się nie skończą. Prawie 3 milionyn wielcy Ukraińcy mieszkają w Polscegoszczony głównie przez polskie osoby i rodziny, gdzie 800 000 to młodzież i dzieci (200 tys. z nich uczęszcza do polskich szkół, a pozostałe 600 tys. uczy się online od ukraińskich nauczycieli). To wyzwanie dla wszystkich zaangażowanych: polskich gospodarzy, ukraińskich gości i wszystkich instytucji publicznych. Ale to także okazja do wspólnego rozpoczęcia czegoś nowego.

DLACZEGO TEN POMYSŁ?

Cóż, oczywiste jest, że utalentowani ludzie są wszędzie i że wielu bystrych ukraińskich nastolatków może pozostać fizycznie w Polsce, najbardziej znanym sąsiednim kraju z Ukrainą, nawet jeśli wojna w końcu się skończy. oraz Ukraina będzie potrzebowała błyskotliwych umysłów, kreatywności i ciężkiej pracy bardzo utalentowanej młodzieży, aby odbudować i przekształcić swoje powojenne społeczeństwo i gospodarkę.

Pomóżmy najlepszym z najlepszych, najbardziej zdeterminowanym w ekspansji i obsłudze ich kraju od teraz, nawet zdalnie lub w modelach hybrydowych. Motywuj ich do tworzenia zespołów w pojedynkę lub z polskimi kolegami, rozpoczynania projektów, badań lub startupów i wchodzenia na globalny rynek z nowymi pomysłami, rozwiązaniami, produktami lub usługami, które poprawiają zrównoważenie świata i powojennej rzeczywistości.

Jako z wykształcenia ekonomista i przedsiębiorca z zawodu wierzę w zasadę Pareto, że 20 proc. najlepszych sprzedawców w Twojej firmie generuje 80 proc. sprzedaży. Dlatego zawsze byłem chętny do wspierania najlepszych talentów, tych, którzy mogą rozwijać społeczeństwo, wprowadzać zmiany i sprawić, by firma była zrównoważona.

W ten sposób narodził się pomysł wykorzystania całego mojego osobistego know-how, mojej reputacji społecznej, powiązań biznesowych i potencjału organizacji pozarządowej, którą założyłem dziesięć lat temu, aby założyć organizację pozarządowąn Akceleratory zasilane przez światowej klasy młode talenty technologiczne i naukowe z Ukrainy mieszkające w Polsce.

Wsparcie psychiczne, operacyjne i finansowe Nowe projekty z nich, czy to Innowacje społeczne, rozwiązania biznesowe, pomysły badawcze, wynalazki techniczne, narzędzia komunikacyjne, oprogramowanie/aplikacjealbo coś innego.

READ  Białoruski sprinter renegat przybywa do Polski

Ambitnym planem jest odkrywanie, pomoc w budowaniu i wspieranie rozwoju 10 nowych projektów rocznie poprzez:

  • generowanie pomysłów,
  • Konserwacja,
  • dotacje,
  • Otwarte drzwi,
  • Sieć,
  • finansowanie zalążkowe,

i ogólne praktyczne podejście z młodymi ukraińskimi talentami mieszkającymi w Polsce. Koordynowane przeze mnie i wykonywane na miejscu z warszawskiej centrali pod marką Akcelerator eksploracji.

DLACZEGO JA I FUNDACJA ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII?
(FUNDACJA ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII)?

Jestem polskim seryjnym przedsiębiorcą z dużym doświadczeniem i sieciami w startupach technologicznych od ponad 20 lat. Od ponad 10 lat pracuję z młodymi talentami do 20 roku życia Poznaj program talentów i konkurs naukowy w 2011 roku, który jest obecnie największym w Polsce i prowadzonym przez organizację pozarządową zaawansowana technologicznie fundacja. Na przestrzeni lat pod marką Explory zorganizowano ponad 60 wydarzeń naukowych, festiwali, targów i konkursów dla 47 000 uczestników. Dziś Explory to społeczność prawie 3000 polskich odkrywców (13-20 lat) i absolwentów, autorów ponad 1800 innowacyjnych projektów badawczych i wynalazków technicznych. Ponadto co roku Odkrywcy reprezentują Polskę Międzynarodowe Targi Nauki i Technologii Regeneron ISEF (dawniej Intel ISEF) w USA, największy na świecie konkurs naukowy dla młodych talentów, z najwyższymi nagrodami (łącznie już 26 nagród).

Trudno sobie wyobrazić, co wojna oznacza dla życia wysiedlonych ukraińskich nastolatków i dziecii oglądam to codziennie. Jestem także szczęśliwym ojcem pięciorga dzieci i rozumiem, że obok pomocy humanitarnej istnieje SILNA POTRZEBA WIĘCEJ WSPARCIA ROZWOJU I SZKOLENIA TALENTÓW.

JUŻ PRZYJĘŁEM WYZWANIE. Dzięki współpracy i wsparciu finansowemu Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz KONSERWACJAniedawno zacząłem”Odkryj obozy talentówdla utalentowanych młodych Ukraińców w wieku 15-19 lat pierwszy obóz organizowany jest teraz bezpłatnie na Mazurach i obejmuje warsztaty zrównoważonego rozwoju, hackathon bez kodowania, zajęcia sportowe, zwiedzanie Gdańska oraz wizytę w Europejskim Centrum Solidarności.

Jednak osobiście czuję się zobowiązany zrobić więcej dla młodych talentów ukraińskich, które obecnie mieszkają w Polsce. To jest tło Explory Accelerator.

Zapraszam do odwiedzenia mojego profilu publicznego linkin lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio przez Poczta jeśli masz jakieś pytania lub myśli, którymi możesz się podzielić.

READ  Tydzień na Litwie: Prezydent wzywa do nowej polityki migracyjnej UE, odkryto fragment Wielkiej Synagogi Wileńskiej - Baltic News Network

DLACZEGO TY, CROWDFUNDER?

Zapraszam do przyłączenia się do społeczności ludzi, którym zależy na powojennej Ukrainie i lepszym zrównoważonym świecie, ponieważ te dwa elementy są teraz mocno połączone.

Młode talenty myślą inaczej. Wspierajmy inteligentnie ukraińskie młode talenty, które zostały zmuszone do zostania uchodźcami i mieszkają teraz w Polsce dla lepszej przyszłości dla nas wszystkich.

Doceniam Twoje wsparcie, dbam i wszystkiego najlepszego 🙂
Władek
(Władysław P. Halbersztadt)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.