Connect with us

Zabawa

Zgłoszenia w toku w USA są teraz otwarte dla amerykańskich niezależnych podmiotów ubiegających się o finansowanie

Published

on

Zgłoszenia w toku w USA są teraz otwarte dla amerykańskich niezależnych podmiotów ubiegających się o finansowanie

Zgłoszenia są już otwarte na edycję US in Progress 2022, która nagradza amerykańskich niezależnych filmowców z filmami w postprodukcji 100 000 USD za usługi postprodukcyjne. Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-11 listopada na American Film Festival we Wrocławiu, gdzie amerykańskie projekty w końcowej fazie spotkają się z europejskimi nabywcami oraz czołowymi polskimi firmami zajmującymi się postprodukcją obrazu i dźwięku.

Celem programu jest inspirowanie amerykańskich producentów do współpracy z Polską poprzez promowanie koprodukcji lub łączenie ich z usługami i lokalizacjami przyszłych projektów. Polski Instytut Sztuki Filmowej oferuje zachęty produkcyjne do filmowania w Polsce.

Aby zachęcić amerykańskich producentów do współpracy z polskimi firmami postprodukcyjnymi, w bezprecedensowej decyzji z 2022 r. szef PISF Radosław Śmigulski przyzna projektowi nagrodę pieniężną w wysokości 50 000 USD na postprodukcję, obraz i dźwięk i/lub VFX w Polsce.

Uczestniczące polskie firmy postprodukcyjne to: film fixa, Orka, Czarny foton, XANF oraz dźwiękowy kwiat Studio, z których każdy oferuje nagrodę bezgotówkową w wysokości 10 000 USD. Obecni będą także europejscy kupcy – przedstawiciele handlowi, dystrybutorzy i programiści festiwali. US in Progress to świetna okazja do nawiązania kontaktów z polską branżą filmową, poznania Wrocławia i Polski oraz dokończenia swojego filmu.

Niedawni ważni absolwenci w toku w USA to JethikaPete Ohs, barwiony na Black Photon w Warszawie i miał premierę na SXSW, oraz Kwantowi kowboje (poprzednio Oferta pensjonatów) Geoffa Marsletta, zdobywcy Nagrody Publiczności na Champs Elysees Film Festival, oraz Najlepszej Oryginalnej Muzyki do utworu kompozytora Macieja Zielińskiego na Festiwalu Filmowym w Annecy. Ubiegłoroczna nagroda Szefa PISF powędrowała do Ty i ja przez Summer Shelton.

Nie ma opłaty za uczestnictwo, termin zgłoszeń upływa 11 września. Aby uzyskać więcej informacji i zgłosić film, odwiedź strona internetowa US in Progress.

READ  Tradycje starego świata spotykają się z XXI wiekiem

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *