Connect with us

technologia

EA cofnęło się do ograniczeń modów dla Sims 4 po luzie

Published

on

Kobieta trzyma znak protestu ze skarbonką i krzyczy do megafonu.

zrzut ekranu: EA

W zeszłym miesiącu EA ogłosiło nowe zasady i ograniczenia dotyczące płatnych modów, wczesnego dostępu oraz sposobu, w jaki deweloperzy mogą promować swoje dzieła. A to doprowadziło do wielu niefortunnych reakcji i ciągłych kontrowersji w społeczności Simowie wspólnota.

The Sims 4 być może został wydany w 2014 roku, ale symulator życia nadal otrzymuje ogromne oficjalne aktualizacje i może pochwalić się dużą, aktywną społecznością modderów, którzy regularnie tworzą treści tworzone przez użytkowników do gry na PC. Niektórzy z tych programistów zarabiają na życie sprzedając mody lub przyjmując darowizny od graczy, którzy lubią swoją pracę. Nic więc dziwnego, że 26 lipca aktualizacja polityki EA – która stwierdzała, że ​​sprzedawanie modów lub bycie zbanowanym za subskrypcją Patreon nie będzie już dozwolone – wywołała burzę online.

W aktualizacji wysłanej do oficjalnego EA Sim 4 strona pomocy, firma stwierdziła, że ​​modów nie można „sprzedawać, licencjonować ani wypożyczać za opłatą” oraz że mody nie mogą dodawać ani obsługiwać „żadnego rodzaju transakcji pieniężnych”. Oznacza to, że nie możesz podłączyć do niego własnego sklepu cyfrowego The Sims 4 i sprzedawaj koszulki NFT lub sprzedawaj swoje mody za pośrednictwem strony internetowej.

EA uznała, że ​​opracowanie moda wymaga czasu i zasobów oraz pozwala programistom sprzedawać reklamy na swoich stronach z modami i przyjmować darowizny, ale programiści nie mogą zintegrować tych rzeczy z samą grą.

Kontynuuj czytanie: Sim 4 Aktualizacja przypadkowo dodaje kazirodztwo

Ale kiedy ta strona pomocy technicznej pojawiła się po raz pierwszy w trybie online, część mówiąca o tym, że płatny wczesny dostęp jest dozwolony, nie została uwzględniona. Spowodowało to ogromną reakcję, ponieważ wielu twórców treści i modderów korzysta z modelu wczesnego dostępu, aby wypuszczać mody dla oddanych fanów, którzy są gotowi zapłacić, zanim cokolwiek zadziała lub będzie gotowe. Pomysł polega na tym, że gdy mod zostanie ukończony, programiści wydadzą go za darmo, a ten płatny okres pomoże im w pracy nad ukończeniem moda.

EA seemingly coming after this fairly old system that was mostly accepted by the community went over about as well as you’d expect. It’s also quite a turn as the publisher is typically supportive of its Sims modding community. miejsce gry rozmawiałem z niektórymi twórcami treści o tej sytuacjiz niektórymi wyjaśniającymi, jak przetrwali sprzedaż dostępu do modów.

„Patreon Early Access to jeden z niewielu powodów, dla których mogę sobie pozwolić na własne leki, jedzenie, opiekę nad zwierzętami i mieszkanie, abym mógł mieszkać nad moim niepełnosprawnym ojcem, aby się nim opiekować”. Sim 4 modderzy Galaretki powiedział miejsce gry.

Po wielu luzach ze strony graczy i złej prasie, EA zmieniło teraz kurs i dziś wcześniej zaktualizowałem artykuł pomocy Uwzględnij specjalną wyjątek dla płatnego wczesnego dostępu. Chociaż sprzedaż modów bezpośrednio lub blokowanie ich za zaporą nadal jest tematem tabu, ta nowa aktualizacja umożliwia korzystanie z zatwierdzonego przez społeczność systemu Patreon.

Oto tekst, który dodał EA aby potwierdzić, że jest to w porządku z tego rodzaju płatnym systemem modów.

Zapewnij zachętę do wczesnego dostępu przez rozsądny okres czasu. Po rozsądnym okresie wczesnego dostępu wszyscy użytkownicy muszą mieć dostęp do modów za darmo, niezależnie od tego, czy przekazują darowiznę, czy nie.

Pomogło to jednak wymazać niektóre ognia, inni wciąż są zdenerwowani tym, jak niejasna wydaje się ta nowa zasada. Jak długo mod może pozostać we wczesnym dostępie, zanim EA zadeklaruje, że musi zostać usunięty i wydany za darmo? EA podaje tylko „rozsądną ilość czasu”, ale nie określa niczego, co mogłoby dać wydawcy pewną swobodę w ocenie modów w każdym przypadku.

kotaku skontaktował się z EA w sprawie zasady wczesnego dostępu i poprosił o wyjaśnienia.

Na razie, Simowie fani i twórcy jak Kawaii Foxita wydają się być ostrożnymi optymistami w tej sytuacji. Oczywiście, jeśli EA ujawni, że „rozsądna ilość czasu” to pięć dni lub tydzień, prawdopodobnie znajdzie się w innym bałaganie.

READ  Samsung zamienia smartfony Galaxy w cyfrowe kluczyki samochodowe
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.