Connect with us

Gospodarka

Dzisiejsze wiadomości w Polsce – The First News

Published

on

Dzisiejsze wiadomości docierają do Polski
Kalbar/TFN

Rozpocznij dzień od podsumowania najważniejszych artykułów z wiodących polskich serwisów informacyjnych.

Wyborcza.pl – Największy prywatny dziennik zamieścił informację, że Sejm nie mógł głosować w czwartek wieczorem, ponieważ partie opozycyjne opuściły salę i nie było kworum do zakończenia głosowania. Posłowie mieli przyjąć rezolucję uznającą Rosję za państwo terrorystyczne, na co zgodziły się wszystkie główne partie polityczne. Ale nagle Antoni Macierewicz, były minister obrony rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), dodał wyrok, w którym obwinia Rosję za katastrofę smoleńską. 10 kwietnia 2010 roku ówczesny prezydent Polski Lech Kaczyński, jego żona i 94 inne osoby zginęły, gdy ich samolot rozbił się podczas próby lądowania na lotnisku wojskowym pod Smoleńskiem w zachodniej Rosji. Zdaniem Platformy Obywatelskiej (PO) Paweł Kowal, ta nieoczekiwana zmiana zniweczyła kompromis osiągnięty w Sejmie.

TVPIInfo.pl – Państwowy kanał informacyjny zacytował tabloid Super Express, mówiąc, że 14-miesięczna emerytura powinna zostać wypłacona w drugiej połowie 2023 roku. Wiceminister rodziny i pracy powiedział, że specjalny projekt ustawy powinien być gotowy w ciągu kilku tygodni. „Robimy, co w naszej mocy, aby ułatwić życie emerytom w tych trudnych czasach” – powiedział gazecie Stanisław Szwed.

RMF24.pl – W największej rozgłośni radiowej pojawiła się informacja, że ​​Polacy mają problem ze spłatą długów. Według najnowszych danych biura informacji kredytowej BIK prawie 6,5 proc. Polaków spóźnia się z płatnościami o miesiąc, a ponad 5,5 proc. spóźnia się do trzech miesięcy. Grupą o największych trudnościach finansowych są młodzi ludzie do 35 roku życia, których zadłużenie sięga prawie 6 miliardów złotych (1,3 miliarda euro). BIK podał, że przyczyny opóźnienia były dwie – kryzys gospodarczy będący skutkiem agresji Rosji na Ukrainę oraz podwyżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej (RPP).

GazetaPrawna.pl – Sejm włączył Ministerstwo Spraw Wewnętrznych do polskiego kodeksu pracy, napisała gazeta. Nowelizacja zdefiniowała home office i wprowadziła zarówno pełny home office, jak i hybrydowy model pracy. Podczas lockdownu spowodowanego pandemią Covid-19 większość pracowników pracowała z domu, ale w Kodeksie pracy nie było szczegółowych regulacji. Nawet po pandemii home office pozostawał popularną formą pracy, zwłaszcza wśród młodszych osób.

READ  S&P potwierdza rating Polski A- z perspektywą stabilną – The First News
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *