Connect with us

Świat

Dziesiątki umierają w wyniku pożaru na oddziale izolacyjnym w Covid w szpitalu w południowym Iraku | Irak

Published

on

Co najmniej 50 osób zginęło w pożarze na oddziale izolacyjnym Covid szpitala w południowym irackim mieście Nasiriyah.

Oczekuje się, że liczba ofiar śmiertelnych wzrośnie, ponieważ operacje poszukiwawcze w szpitalu al-Hussain trwają nadal po opanowaniu pożaru. Z płonącego budynku uratowano 16 osób.

„Ofiary zmarły w wyniku poparzeń, a poszukiwania są w toku” – powiedział Haydar al-Zamili, rzecznik lokalnych urzędników służby zdrowia. Istnieją obawy, że wiele ofiar nadal jest zamkniętych w budynku.

Wstępne raporty policyjne wskazywały, że prawdopodobną przyczyną pożaru był wybuch zbiornika z tlenem na oddziale szpitala Covid-19, powiedział policjant na miejscu pożaru.

„Szalejące pożary uwięziły wielu pacjentów na oddziale koronawirusowym, a zespoły ratownicze walczą, aby do nich dotrzeć” – powiedział Reuterowi pracownik służby zdrowia przed wejściem do płonącego budynku.

Filmy udostępnione w Internecie pokazywały gęste kłęby dymu unoszące się ze szpitala Hussein.

W miniony poniedziałek w siedzibie Ministerstwa Zdrowia w Bagdadzie wybuchł mały pożar, który szybko został opanowany i nie odnotowano żadnych zgonów.

Pożar szpitala to druga tegoroczna tragedia. W kwietniu, pożar w szpitalu Covid-19 w Bagdadzie zginęło 82 osób i zostało rannych 110spowodowane wybuchem źle przechowywanych butli z tlenem.

Wiele ofiar zostało poddanych leczeniu Covid-19 respiratorami i zostało spalonych lub uduszonych w powstałym piekle. Dziesiątki krewnych odwiedziło pacjentów na oddziale intensywnej terapii. Ówczesny minister zdrowia Hassan al-Tamimi podał się do dymisji po pożarze w kwietniu.

System opieki zdrowotnej w Iraku, już zdziesiątkowany wojną i sankcjami, walczy z kryzysem koronawirusa, który zabił 17 592 osób i zainfekował 1,44 miliona ludzi.

READ  Kameleon wielkości nasion znaleziony na Madagaskarze to prawdopodobnie najmniejszy gad na świecie, gady
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *